1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 51 / 58 İlkİlk ... 41474849505152535455 ... SonSon
Toplam 857 mesajın 751-765 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

yakups

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @mehker Öğretmen olur raporunu herhangi bir devlet hastanesinden alabilirsiniz.Elinizdeki raporda durumunuz yazıyor ancak durumunuzun öğretmen olmaya müsait olup olmadığına yine doktorun karar vermesi gerekiyor.Bazı velilerden şikayet geliyormuş bunu engellemek için yapmışlar.

yakups

@engeller06 Bak hocam,girişin yapılınca mebbis denen bir ekran var onun şifresini sana verecekler.Öğretmenlikle ilgili birçok işlemi oradan yapacaksın.Kimseye bir şey sorma,ağustosun sonunda özür grubu tayinleri yapılıyor.Tayin zamanı Mebbiste başvurular kısmında özür grubu tayini yazar.Oraya girip engelliğe bağlı yer değişiklğine girersin.Baktın sana hiçbir uyarı vermiyor,oraya girebiliyorsun.Oradan gerekli yerleri doldurursun ve raporunla birlikte il ya da ilçe milli eğitime gidersin özür grubu tayini başvurusu yaparsın.Zaten başvurunu alırlar önce ilçe mem onaylar sonra il mem sonra bakanlık.Eğer tercih yaptırmayacaklarsa sana yine o ekrandan bilgi gelir yapamazsın.Yok hepsi onaylarsa zaten tercih yaparsın hizmet puanı üstünlüğüne göre tercihlerine yerleştirilebilirsen yerleştirilirsin olmazsa yapacak bir şey yok.İşin kanunu sorarsan tayin istemende bir engel yok ancak Meb'in her durumda tavrı farklı olabiliyor.Sen daha staj göreceksin bu yüzden olmaz falan diyebilir.Anlattığım gibi şansını dene.Eer olmazsa şubatta yine yapılıyor aynı şekilde o zaman da denersin.Kısacası zaten sorun varsa o ekranda başvuru yapamazsınız gibi bir ayzı çıkacaktır çıkmazsa ne ala.Ben Kasımda başladım ağustosta tayin istedim yani adaylığım kalkmamıştı ve bir sene dolmamıştı.Yani gördüğün gibi bir sıkıntı olmuyor.Ancak tayinin çıksa bile Çankaya gibi bir ilçeye çıkması imkansıza yakın.Bala,Kazan gibi ilçelere çıkabilir.Tercih sayısı çok kafana göre yaparsın.İnşallah hakkında hayırlısı olur.

Üye
    mehker Avatarı

Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    14:17
    Yaşadığı Yer
    eskişehir

mehker

hocam atama benim de ankara il milli eğitim'e oldu. ankara'da durum nasıl? nerelere verebilirler sınıf öğretmenliği olarak?

yakups

@mehker Siz hangi ilçeye atanmak istiyorsanız onlara söyleyin onlar size o ilçedeki boş okulları söylerler.Siz birini seçersiniz.Ankara'da sınıf öğretmeni açığı fazla yoktur.Ancak illaki her ilçede bir tane olsun boş yer vardır.Örneğin deyin ki Çankaya istiyorum.Eğer boş okul varsa mutlaka verirler.Yoksa başka ilçe söylemenizi isterler.En kötü Mamak'ta falan vardır.İlk atanırken kolay bu iş de tayin isterken zor oluyor malesef.

canacan

@yakups Allaha şükür atandık şimdi mebe vereceğimiz belgeleri atandığımız il mebe mi yoksa kendi ilimizdeki mebe mi teslim edicez? Sizde süreç nasıl oldu?

yakups

@canacan Atandığınız ildeki Mem'e vereceksinin.Artık tek muhatabanız orası.

İbo12345

@yakups hocam atandigimiz kuruma verilecek belgeler için duyuru yapılmasını mi bekleyecegiz?

yakups

@İbo12345 Hayır duyuru falan yapılmaz.Atandığınız ilin Milli Eğitim Müdürlüğü insan kaynakları birimiyle(öğretmen atama) iletişime geçmeniz gerekiyor.Yarın arayın onlar sizi yönlendirir.

bio88

Günaydın arkadaşlar atanan arkadaslara hayırlı olsun dedikten sonra acaba biyoloji kaçla kapatti bilginiz var mı?

Üye
    mehker Avatarı

Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    14:17
    Yaşadığı Yer
    eskişehir

mehker

öğretmenlik raporu için hastaneden para isterler mi? ben hastaneyi aradım. yanınızda 200 lira getirin dediler. engellilerden para isteniyor mu? bir de 1 günde biter mi acaba bu rapor alma işi?

Üye
    best Avatarı

Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    16:49
    Yaşadığı Yer
    kuzey kambocya (icinden)
    Blog Mesajları
    3

best

engelli ögretmen atamaları icin kac kişi başvuru yapmış kesin bilgisi olan varmı acaba

Üye
    volki40 Avatarı

Son Giriş
    11.11-2016
    Saat
    13:37
    Yaşadığı Yer
    nevşehir

volki40

1700 kişi

Üye
    best Avatarı

Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    16:49
    Yaşadığı Yer
    kuzey kambocya (icinden)
    Blog Mesajları
    3

best

1700 Kişi bunun 1000 ni sahte raporla girmiştir kesin

canacan

1000 kişinin günahını aldın..

bilişim@

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Raporu alabilen var mı ben bütün gün hastanedeydim kimse birşey bilmiyor beni uğraştırıp gonderdiler resmen ya

Sayfa 51 / 58 İlkİlk ... 41474849505152535455 ... SonSon