1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 24 / 58 İlkİlk ... 1420212223242526272834 ... SonSon
Toplam 857 mesajın 346-360 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

dangergirl27

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hocam bu puanla memurluk kesin gelir diyorsanız ben zaten şu anda ona da razı olmuş durumdayım onca emek var puanımda genel olarak iyiyken memurlukta da mı şansım çok az diye düşünerek çıkmaza düştüm.Bu puanlarla ortada kalmak düşüncesi dokunuyor insana zamanında çoğu kişi ilk atamalarda atanmışken ALLAH herkesin yardımcısı olsun.

Bedriye Çiloğlu

@yakups hocam size çok fazla soru yöneltildiğinim farkındayım ve hepsine cevap vermişsiniz teşekkür ederim bizleri aydınlattığınız için. hocam aklıma takılan şey şu: bu öğretmenlik atamasında atanamazsak memurluğa başvurup atandık diyelim. şubatta tekrar öğretmen alımları olduğunda tekrar onada başvuru yapabilir miyiz bugünki şartlarımız değişmeden

yakups

@Bedriye Çiloğlu Evet memur olduktan sonra şubatta da öğretmen ataması olursa başvurup öğretmenliğe atanabilirsiniz.
    @dangergirl27 Bu puanla ortada kalmazsınız.Memurluk ilk atamada 70'lerde kalır.Son atamada 50'leri bile görüyor.Büyük ihtimal ilk atamada memurluğa atanırsınız.Atanamazsanız da ikinci atamada işiniz garanti.Allah yardımcınız olsun.

Üye
    mehker Avatarı

Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    14:17
    Yaşadığı Yer
    eskişehir

mehker

yakup hocam öğretmenlerin branşları gözetilmeksizin sadece sıralamaya göre atanmasına,2014'deki ilk alımlardan sonra dava açılmış. ve mahkeme yürütmeyi durdurma kararı vermiş. çünkü bu alım şekli açıklanan öğretmen alım mevzuatına aykırıymış. davanın seyri ve son durum ile ilgili bir haber bulamadım ama bu doğruysa öğretmen atamalarının genel sıralamaya göre değil her branş için ayrı kontenjanlar belirlenerek yapılması gerekiyor. haber şöyle: 'Şubatta En Az 500 Engelli Öğretmen Ataması Yapmalıdır' - Eğitim ...

Üye
    abb Avatarı

Son Giriş
    19.06-2016
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    kayseri

abb

Tercih disi atanmak istiyorum diye bir secenek varmi yakupsaid hocam

yakups

@abb Tam hatırlamıyorum ama var diye biliyorum.Ancak buna gerek kalmaz Çünkü 400 kişilik atamada 399 kişi ilk tercihine 1 kişi 2.tercihine atanmıştı.3.tercihe gerek bile kalmamıştı.Hep söylüyorum yeter ki atanın atanacak yer meselesi kolay.
    @mehker Evet böyle bir dava vardı.Meb nasıl davranır bilmiyorum ancak bence branş kontenjanı vermek de haksızlığa yol açar.Çünkü bir matematik öğretmenliğinde 90 puanla 5.olunabilirken iklimlendirme soğutma alanında 30 puanla tek aday olduğu için 1.olmuş olur ve direkt atanır.Eğer mahkeme Meb aleyhine karar vermişse branş kontenjanı belirlenir.Bir de şöyle bir durum var.Eğer branş kontenjanı belirlenirse bazı branşlara hiç kontenjan vermeyebilir.Böyle olursa da yine 90 puanla bir öğretmen adayı atanamayabilir.

Üye
    imona Avatarı

Son Giriş
    17.08-2016
    Saat
    19:27
    Yaşadığı Yer
    manisa

imona

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: yakups Mesajı Gör
    @abb Tam hatırlamıyorum ama var diye biliyorum.Ancak buna gerek kalmaz Çünkü 400 kişilik atamada 399 kişi ilk tercihine 1 kişi 2.tercihine atanmıştı.3.tercihe gerek bile kalmamıştı.Hep söylüyorum yeter ki atanın atanacak yer meselesi kolay.
    @mehker Evet böyle bir dava vardı.Meb nasıl davranır bilmiyorum ancak bence branş kontenjanı vermek de haksızlığa yol açar.Çünkü bir matematik öğretmenliğinde 90 puanla 5.olunabilirken iklimlendirme soğutma alanında 30 puanla tek aday olduğu için 1.olmuş olur ve direkt atanır.Eğer mahkeme Meb aleyhine karar vermişse branş kontenjanı belirlenir.Bir de şöyle bir durum var.Eğer branş kontenjanı belirlenirse bazı branşlara hiç kontenjan vermeyebilir.Böyle olursa da yine 90 puanla bir öğretmen adayı atanamayabilir.
    Ancak bu haliyle de adaletsizlik var.

İbo12345

@yakups hocam 14 17 haziran il seçimi yapılmayacak ilk 250 ye giren kişi atanacak bu ne demek oluyor...

yakups

@İbo12345 Hocam tercihler iki aşamada oluyor.Yanlış hatırlamıyorsam ilk aşamada il falan belirtmeden herkesten başvuru alıyorlar.Bir hafta sonra falan ikinci aşama başvuruları alıyorlar.Bu aşamada iller görünüyor.3 il tercihinde bulunuyorsun.Sonra sonuç belli oluyor.İşte şu il emrine atandınız diyor sonuç açıklanınca.Mesela ilk aşamada ikinci öncelikli olanlar başvuru yapmıştı.İkinci aşamada onlara başvuru hakkı vermemişlerdi.

Uykusuz_

@yakups hocam sizin girdiğiniz yıl ilk atama kaç kişi aldı ve puan kaça kadar düştü hatırlıyormusunuz? Bu yıl puanların 4 puan daha yüksek olduğu söyleniyor buna göre bir hesap yapmak istiyorum kafamdan. Tabiki bu durumu değiştirmeyecek ama rahatlamak için yollar arıyoruz işte

yakups

@Uykusuz_ 400 kişi almışlardı.taban puan 70,9 idi.

Uykusuz_

Teşekkürler hocam.Hayırlısı bakalım. Bütün 90 alanlar öğretmen değildir diye ummaktan başka çaremiz yok

Üye
    Papa Avatarı

Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    20:28
    Yaşadığı Yer
    Adana

Papa

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: yakups Mesajı Gör
    @Uykusuz_ 400 kişi almışlardı.taban puan 70,9 idi.
    Hocam 14-17 haziran tarihlerinde başvuru çıktısı ve bazı evraklar isteniyor. Bu başvuru çıktısı sizin dediğinize göre il tercihleri değil. Siz iki aşamalı diyorsunuz. O halde tam olarak nedir? Malumatınız var mı?

Diyelim ki evrakları teslim ettik ancak atanamadık. İkinci atama için yeniden evrak istenecek mi?

zuhalsosyalci

Ön başvuruda sadece il milli eğitime gidiliyor değil mi valilik filan yok. İkinci başvuruda tekrar milli eğitime ya da herhangi bir yere gitmek gerekiyor mu internet üzerinden halledebiliyormuyuz il tercihlerini

yakups

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Papa Mesajı Gör
    Hocam 14-17 haziran tarihlerinde başvuru çıktısı ve bazı evraklar isteniyor. Bu başvuru çıktısı sizin dediğinize göre il tercihleri değil. Siz iki aşamalı diyorsunuz. O halde tam olarak nedir? Malumatınız var mı?

Diyelim ki evrakları teslim ettik ancak atanamadık. İkinci atama için yeniden evrak istenecek mi?
    ilk aşamada atanmak yok Sadece Meb evrakları falan inceliyor. Başvuranların branşına bakıyor.İkinci aşamada ise il tercihleri yapılıyor ve atama gerçekleltşriliyor.

Sayfa 24 / 58 İlkİlk ... 1420212223242526272834 ... SonSon