1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 2 / 58 İlkİlk 1234561252 ... SonSon
Toplam 857 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nnk1981 Avatarı

Gerçek Adı
    nazmi
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:00
    Yaşadığı Yer
    izmir

nnk1981

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @yakups teşekkürler çok aydınlatıcı bilgiler veriyorsunuz.sağolun hocam

Üye
    dokuzparmak ontanedir Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:57
    Yaşadığı Yer
    ESKİŞEHİR

dokuzparmak ontanedir

bazıları için belki fikir sahibi olmanızı sağlayacak bir durum benim bir arkadaşımın başına geldi.

kendisi biyoloji öğretmeni normalde. ekpss'den gümrük ticaret bakanlığına memur olarak atandı, dört ay sonra meb'e geçti ve öğretmen olarak atanması yapıldı. bu da izleyebileceğiniz bir yol olabilir.

Üye
    ogrtmn Avatarı

Son Giriş
    19.05-2016
    Saat
    00:40
    Yaşadığı Yer
    mersin

ogrtmn

Arkadaslar turkce ogretmenligi mezunuyum trafik kazasi nedeniyle %41 oraninda bu gun raporum cikti ekpssye ilk defa girecem engel grubunda ruhsal ve duygusal, siniflanamayan isaretli calistirilamayacagi oslerin niteligi kismi da bos birakilmis ogretmen olarak atanmam durumunda bi sorun cikar mi atama durumunda benden yeniden rapor istenmesi durumu var mi yardimci olursaniz sevinirim

Kardes atanma durumunda yeniden saglik kurulu engelli raporu istiyorlar mi @yakups

yakups

@ogrtmn

Hocam hayır istenmiyor.Ancak bundan sonraki atamalarda farklı bir karar alırlarsa bilemem.Bizden yeniden rapor istememişlerdi.

Üye
    saglıkcı46 Avatarı

Son Giriş
    27.10-2016
    Saat
    11:43
    Yaşadığı Yer
    kahramanmaraş

saglıkcı46

@yakups kardes ben 2016 ekpss ye hazirlaniyorumda bu sene formasyonda aliyorum eger 2016 ilk alimlarinda memur olarak atanirsam ayni yil icerisinde ogretmenlige gecebilir miyim ?

yakups

@saglıkcı46

Evet geçebilirsin hiçbir sıkıntı yok.

Üye
    ogrtmn Avatarı

Son Giriş
    19.05-2016
    Saat
    00:40
    Yaşadığı Yer
    mersin

ogrtmn

Yakups hocam istihtam kismi da isaretli degil atanma durumunda bi skinti yasarmiyim @yakups

yakups

@ogrtmn

O kısım bende de işaretli değildi.Sadece açıklama kısmında engelli işe girebilir yazıyordu.Bir sıkıntı olmaz.Sonuçta atanmak için %40 rapor yeterli oluyor.Raporun nasıl olması gerektiği konusunda bir açıklama yok kılavuzlarda.İçiniz rahat olsun öğretmenlikte raporla ilgili sıkıntı yaşayan hiç duymadım.Yeterki en az %40 rapor olsun.

Hanemon

@yakups hocam umarım mesajımı görürsünüz, e kpss ile ilgili internette sizin verdiğiniz kadar sağlıklı bilgi yok inanın, bir cok kişiye sordum herkes yetersiz bilgilendirme yapmış ya da bu konuda bi fikri olmadığını ifade etmiş, %45 raporum var ve psikolojik danışman ve rehberlik mezhnuyum bu öğretmen atamasını araştırırken bi arkadaş bu bölümle ilgili alımın farklı olduğunu ifade etmiş ama başka hiç bir şey yazmamış, bense branş farkı yok diye biliyordum sizin gibi ayrıca normal kpss den atanılınca raporla tayin isteme olayı var mıdır, şimdiden cok cok tesekkür ederim 🙏

yakups

@Hanemon

Hocam branş farkı yok.Üstelik sizin branşta çok fazla açık var.Sizi almayacak da kimi alacak?Normal kpss ile bile atansanız hemen İlk şubat ayında engelliliğe bağlı yer değişikliği yapabilirsiniz.Bunun için hastalığınızın ne olduğunun bir önemi yok yeter ki en az %40 engelli raporun olsun.Bu yüzden normal kpss ile atanma ihtimaliniz olursa hiç beklemeyin.Zaten artık atanınca kendi memleketinde stajer olarak bir dönem çalışabileceksin.Atandığın yere hiç gitmeden kendi memleketine tayin olabilirsin.

Hanemon

@yakups Ya nasıl tesekkür etsem ne desem bilemedim bana öyle bir bilgi verdiniz ki iki arada bir derede kalmıştım, şunat atamasında tercih yapmayacaktım nerdeyse hocam, annem atandığım yere benimle gelmek zorunda kalacağı için çok mühim bir bilgi verdiniz🙏 "atandığın yere hiç gitmeden kendi memleketine tayin olma kısmı" bu durumda ne yapılıyor? meb istenildiği zaman yapıyor mu bu atamsyı yoksa belli zamanları var mı?

yakups

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Hanemon Mesajı Gör
    @yakups Ya nasıl tesekkür etsem ne desem bilemedim bana öyle bir bilgi verdiniz ki iki arada bir derede kalmıştım, şunat atamasında tercih yapmayacaktım nerdeyse hocam, annem atandığım yere benimle gelmek zorunda kalacağı için çok mühim bir bilgi verdiniz "atandığın yere hiç gitmeden kendi memleketine tayin olma kısmı" bu durumda ne yapılıyor? meb istenildiği zaman yapıyor mu bu atamsyı yoksa belli zamanları var mı?
    Hocam senede iki defa özür grubu tayini oluyor.Şubat ve ağustosta.Eş özrü,öğrenim özrü,sağlık özrü ve engellilik gibi sebeplerden yer değişikliği yapılabiliyor.Siz şubatta atanırsanız ağustosta raporunuzla engelliliğe bağlı yer değişikliği isteğinde bulunabilirsiniz.Normalde eskiden atandığın zaman gidip derslere girmeye başlıyordun.İlk defa bu sene uygulanacak sistemle atanan öğretmen hemen derse girmeyip tecrübeli bir öğretmenin yanında staj yapacak.Bu stajı atandığı ilde yapmasına da gerek yok.Kendi memleketindeki bir okulda bir öğretmenin yanında yapabilecek.İşte siz şubatta atanınca hazirana kadar kendi memleketinizde staj yaparsınız.Ağustosta da engelliliğe bağlı yer değişikliği yaparak kendi ilinizdeki bir okula tayin olmuş olursunuz.Normalde diğer özür türlerinde adaylık kaldırılınca oluyor bu tayin işleri ama engellilikte böyle bir zorunluluk yok.Tabi ağustosta tayin isterken hizmet puanı denen bir puanla tayin isteyeceksiniz ve diğer özür gurubundan tayin olmak isteyenlerle yarışacaksınız.Hizmet Puanınız düşük olacağı için memleketinizdeki merkezi bir okula atanamayabilirsiniz.Uzak bir köy okulu olabilir mesela.Bunları da bilin ancak meb genelde mağdur etmiyor.Bir şekilde memlekette bir yere gelirsiniz.Engeliniz çok büyük bir sorun çıkarmıyorsa hiç beklemeyin hocam Allah büyüktür dediğim şekilde bu işi halledersiniz.Ekpss ile atanmak için en az 8-9 ay bekleyeceksiniz.Sorularınız olursa ben burdayım seve seve cevaplarım.

Hanemon

@yakups hocam uzun uzun yazmışsınız hakkınızı helal edin, şuanlık bütün sorularımın cevabını aldım çok şükür 👐 siz benim işimi kolaylaştırdınız, Allah ta sizin işinizi kolaylaştırsın her durumda

yakups

@Hanemon

Sağ olun hocam yardımcı olabildiysek ne mutlu Allah hakkınızda hayırlısını versin.

TuristOmer

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @yakups

Yorumlarınızı okudum biraz rahatladım, cidden Allah razı olsun o kadar araştırıp faydalı bir bilgi bulamamıştım... Ben de formasyonlu coğrafya bölümü mezunuyum bu sınavda şansımı denemeyi düşünüyorum bakalım..

Sayfa 2 / 58 İlkİlk 1234561252 ... SonSon