Konu Kapatıldı! + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 2 / 6 İlkİlk 1 2 3 4 5 6 SonSon
Toplam 76 mesajın 16-30 arasındakiler
2014 - 2015 ÖMSS hakkında..?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

derderbo

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Değerli engelli kardeşlerim;3 nisandaki ato da yapılan programa davetli olarak katıldım ben ve bir kaç engelli öğretmen arkadaşla ASPB Fatma Şahin,ÇSGB Faruk Çelik,Özürlü ve yaşl.genel müdürü Aylin çiftçi ve DPB nıyla engelli öğretmen atamaları ve 2.atamaları hakkında görüştük.Aspb Fatma şahin ve Aylin çiftçi;Engelli öğretmen atamalarını tamamen MEB yapacaktır mebin açacağı kadrlalarda sınırlama yok ne kadar öğretmen başvurusu olursa meb okadar kadro açar.Başbakanımızın açıkladığı atamalar diyanetin ertelenen kadrolar içindir.Ömss ile 2013 te 2.bir genel atama olurmu diye sorduğumuzda şu cvp verdi:Ömss yle yılda bir atama yapılacağından 2.bir atama yapılamaz.2014 ün başında EMSS sınavı yapılacak ve atamalar EMSS ile devam edilecek.Bakan Faruk çelikle görüşmemiz ise bu konuda yanında bulunan DPB nına yönlendirdi.başkan bize şu açıklamayı yaptı;Ömss yle diğer kurumlara memurluk kadrolarına atananlar meb.öğretmenliğe ancak kurumlar arası geçiş yapabilirler.Ömss yle genel bir 2.atama için ise bize 31 Ekime kadar kurumlardan bize gelen kadroları bakanlığımıza sunarız bakanlığımız Aspb ve Maliye bak.bildirilerek görüş alış verişinde bulunup talimatlara göre bize bildirimde bulunulur.bizde ona göre ösym te bildiririz.Kendi görüşüm;Yani dpb nın demek istediği istenirse 2014 hemen başında bize bildirilen kadrolar için ömss yle son bir atamada yapılır yada kadrolar bekletilip 2014 te yeni Emss ylede atamalar devam edilecek.Demem oki herşey ÇSGB Faruk çelikin elinde etkili bir baskı oluşturulursa ömss yle son bir genel atama yapılabilir..Herşeyin hayırlısı...

esmerelza ÖSYM veee ÖMSS HAZIRLIĞI

Engelliler Sitesinde Sn.Ali DEMİR'in yapmış olduğu açıklamaya göre ÖMSS 2014 YOLDA !!! Hazırlıklar Başlamış
    Açılan imza kampanyaları gercek di Hayal olacak sanırım

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

derderbo

Sınavdan(EMSS) önce ÖMSS ile son bir atama daha yapılacak bundan şüpheniz olmasın çünkü yoğun bir talep ve baskı var.

kadersizim42

eylül ekim gibi bu aylarda bir atama olacak hissediyorum ilki 2012 temmuz başlarında oldu 8 ay sonra ikincisi 2013 mart başlarında oldu üçüncüde 8 ay veya 9 ay sonra olacak oda başta dediğim gibi eylül ekim bilemedin kasım inşallah hislerim kuvvetli çıkar

xcoll

bu yıl yani 2013de 2.bir atama olmayacakmı ne oldu bir atama daha olaydı bari...

karakabus_

arkadaşlar sizlere bir sorum olacak. cevaplarsanız sevinirim. ben yaklaşık 3 sene önce meb. kurumuna hizmetli olarak atandım. görevde yükselme sınavı açmıyor ? mesela 2014 yılında ömss açıldı ben tekrar o sınava girebilir miyim ? kadrom yardımcı hizmetler kadrosu olduğu için bir çok şeyden yararlanamıyorum ? kendimi genel idari hizmetler kadrosuna atmam lazım. iş okulu diploması olup, halk eğitim merkezinden aldığım bilgisayar operatörlüğü sertifikası var.

esmerelza

KARAKABUS;

Sorduğunuz soruya net cvp vereyim sınava Girebilirsiniz Atanırsınız Bir Arkadasım sizin durumunuzdaydı ömss den 92 puan aldı YH. sınıfından GiH. sınıfında baska bir kuruma Geçiş yaptı maaşta arttı bunun için İyi puan almanız şart

karakabus_

esmerelza;

ne tesadüf bende hizmetli olarak atandığım zaman 92 puan almıştım. neden 2012 de ömss'ye tekrar girmedim diye kendime kızıyorum şimdi. 2013 ömss tercih kılavuzuna baktım. sadece bursa'da 27 tane bana uygun kadro varmış. benim şimdi yapabileceğim birşey yok gibi galiba. peki tercih yaparken mesela ben adalet bakanlığının memur (bursa) kadrosunu yazdım. sonra içişleri bakanlığından memur veya VHKİ kadrosu yazabilir miyim yoksa sadece adalet bakanlığı ile mi devam etmeliyim ? aşağıdaki gibi örnek tercih olur mu ? peki oldu diyelim memur veya VHKİ olduk. önceden meb kurumunda çalıştığım hizmet süresini, kadro derecesini başlarken ekleyebilir miyim ?

1- Adalet Bakanlığı - Memur - Bursa
    2- İçişleri Bakanlığı - Memur - Bursa
    3- Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı - VHKİ - Bursa

...

Üye
    Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Blog Mesajları
    2

şem_i

2014 de inşallah olur bende sınavları kaçıranlardanım...

mustafacoban

slm bende bır konuda bılgı almak ıstıyom ben acık lıseye yenı kaydoldum ıkıncı kez sınavlara gırıyom benım kpss ve ömss sınavlarına gırmem ıcın lıseyı bıtırmemmı gerekıyo yoksa okurkende boyle bır hakkım varmı ?

hasaner

Arkadaşlar yanılmıyorsam eğer ÖSYM nin önümüzdeki yılki sınav takvimi Temmuz ayında açıklanacak ve orada 2014 te sınavın olup olmayacağını göreceğiz.

karakabus_

hasaner;
    inşallah. bekleyelim görelim.

mustafacoban;
    siz sorunca bende merak ettim. halk eğitim md. yardımcısına sordum. 1 yılda bitirme şartı aranıyor. yani bir yılda üç dönem ve 1 dönem 30 kredi olduğu için 90 kredi yapar. toplam 192 kredi ile mezun olunduğuna göre kredin 100 kredinin üstünde ise girebilirsin.

paranoya

sınav olacak 2014 te

özer özkan

ömss 2014de yapılacak

karakabus_

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    nereden biliyorsunuz 2014'de olacağını ? belli bir kaynak var mı ?

Konu Kapatıldı!
Sayfa 2 / 6 İlkİlk 1 2 3 4 5 6 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye