+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 20 mesajın 1-15 arasındakiler
1997 SGK girişim, 3600 prim günüm var. Ne zaman emekli olabilirim?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size
    Üye
    Gerçek Adı
    atalay ünlü
    Son Giriş
    24.02-2014
    Saat
    01:08
    Yaşadığı Yer
    antalya

ati42 1997 SGK girişim, 3600 prim günüm var. Ne zaman emekli olabilirim?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    slm arkadaslar 15/05/1997 giriş tarihim % 75 oranın da raporum var 3600 gün primim var artı yüksek pirim odenıyor ne zaman emeklı olurum ve ne kadar emekli maasım olur şimdiden teşekkür ederim

Forum Moderatörü
    Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:27
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Twitter Hesabım

officer

Atalay,
    75% raporunuz ile 2.derece vergi indirim hakkı kazanmış iseniz 16 yıl 4 ay 3760 güne tabi olursunuz.
    15.05.1997+16 yıl 4 ay : 16.09.2013 tarihinde emekli olabilirsiniz.
    Prim ödemeniz yüksekten ödeniyor ise emekli maaşınız da yüksek olur şu linkten emekli maaşınızı hesaplaya bilirsiniz.
    T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sosyal Sigortalar Kurumu

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de
    Üye
    Gerçek Adı
    atalay ünlü
    Son Giriş
    24.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya

ati42

ilker kardeş verdıyın linkte özür oranına dair bilgi yokki

Forum Moderatörü
    Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Twitter Hesabım

officer

Emekli maaşı hesaplamasında özür oranına gerek yok ki ?

Üye
    Gerçek Adı
    atalay ünlü
    Son Giriş
    24.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya

ati42

idee ozaman 621tl gibi komik bir rakam cıkıyor bunekadar dogrudur bır bılgın varmı normal emeklıden bıle az cıkıyor

storm43

ilker bey;sgk sitesi maaş hesabını mevcut yatırılan primlere göre mi yapıyor?benim anladığım 7200 güne tamamlamadan hesap yapıyor.7200 güne tamamlamak için,kalan prim eklemesini nereye yazmamız gerekir...cevabınız veya arkadaşların cevapları için şimdiden çok teşekkür ederim...hangi dönemde prim fazla ise,o döneme mi yazmamız gerekir. 2008 sonrası döneme zaten maksimum 30 gün işleyebiliyoruz...(benim 448.000 prim ödeme miktarına 1870 civarı hesap yapıyor.primlerim tamamı 2000 sonrası tavandan yatırıldı.)benim ssk girişim 1995 olduğuna göre;506 sayılı kanuna göre mi emekli olmam gerekir.aylık bağlama oranı % 60 mı olur?
    Hizmet Kütüğü Diğer Günler Toplam
    2000 Öncesi 10 10
    2000-2008/10 Arası 2816 2816
    2008/10 Sonrası 1320 1320
    Toplam 4146 4146

Forum Moderatörü
    Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Twitter Hesabım

officer

Sistem nasıl hesaplama yapıyor bilemiyorum ama hesaplama emekli maaşına yakın bir hesap yapıyor. Daha detaylı öğrenmek ister iseniz SGK ya müracaat etmenizi önerebilirim.

storm43

teşekkürler, ilker bey...bilgisi olan arkadaş varsa,paylaşırsa sevinirim.SSK Emekli Maaşı Hesaplama. Ne kadar emekli maaşı alırım ...

www.emekli-maasi.com sitesi daha doğru hesap yapıyor bence...

ertugrul01

S S K nın yanında bagkurda varsa net maaşı bulmanız çok zor.

storm43

ertuğrul bey,tamamı ssk primlerin...net maaşı hesaplamak istemiyorum zaten...sgk maaş hesaplama sitesi nasıl hesaplama yapıyor?onu öğrenmek istiyorum...çünkü mevcut primler üstünden hesaplama yapıyor,zannediyorum 7200 güne tamamlayarak hesabı nasıl yapmamız gerekir?

ertugrul01

sürekli söylenen söz 7200 e tamamlanıyor diye ama malesef bende daha görmedim nasıl oldugunu bilen bilini ...siz onu ancak S G K ya sorun.

Üye
    Gerçek Adı
    atalay ünlü
    Son Giriş
    24.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya

ati42 malülenmi vergi indirimindenmi

ilker kardes tekrar rahatsız ettım malulen emeklılık le vergı ındırımı arasın da farkvarmı siz olsanız hangısını tercıh ederdınız 1yıl bekleyıp 3760 gunlemı yoksa hemen malulenmı sımdıden tesekur ederim bızlere yol gosterdıgınız ıçın

Forum Moderatörü
    Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Twitter Hesabım

officer

atalay,
    Malulen emeklilik ile vergi indirimi hakkı kazanıp emekli olmak farklı şeyler şu linkte gerekli açıklama mevcut.
    Malulen emeklilik,Vergi indirim hakkı ile emeklilik nedir?
    Ben olsam emekli olduktan sonra çalışabiliyor isem vergi indirim hakkı alıp erken emekli olurum. Emekli olduktan sonra SGDP ödeyerek tekrar çalışma hayatına atılırım. Hem emekli maaşını hemde çalışarak hak ettiğim maaşı alırım.Biliyorsunuz ki Ülke şartlarında geçim zor zanaat!!
    Engelim emekli olduktan sonra çalışmaya elvermiyor ise malulen emekli olur emekliliğin tadını çıkarmaya başlarım.

Üye
    Gerçek Adı
    atalay ünlü
    Son Giriş
    24.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya

ati42

malülen emeklilik maaşımı yüksek olur yada 3760günü tamamlayıpmı yuksek olur pirimlerim yüksek ödeniyor 1300 tlden yatıyor arasındaki fark nekadar olur bir sorumdaha olacak ben suan vergi indiriminden faydalanıyorum malulen emekli olma hakkım varmı

OturanBoğa

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    En erken ne zaman emekli olabiliyorsanız, o statüde emekli olun. Bu kadar kısa ve net. Erken emekli olmaktan daha avantajlı hiç bir şey olamaz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye