1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 59 / 155 İlkİlk ... 94955565758596061626369109 ... SonSon
Toplam 2324 mesajın 871-885 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aliozdemir_57 Avatarı

Gerçek Adı
    ALi
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:59
    Yaşadığı Yer
    bolu

aliozdemir_57

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mustafa0205 Mesajı Gör
    Arkadaşlar, Selamlar,

SGK sıtesınden emeklı maası hesaplamasında eklı sekılde cıkmaktadır. Edevlet sıfresı alamadıgım ıcınde emeklı maas sıtesınden bır hesaplama yaptıramadım ancak bazı arastırmalarıma gore bu tutarın daha yuksek olması gerektıgı seklınde sız ne dersınız ?

Konu acılmıskende bır kac sorum olacak deneyımlı arkadasların yardımlarını beklıyorum ,

* SGK sıtesınde emeklı maası hesaplanabılıyorsa bu durumda benım emeklılıgım gelmıs demek oluyor mu ?
    * 051980 dogumluyum, 01071994 SGK gırısım var ve %41 engelle vergı ındırımım bulunmaktadır. Bu durumda benım tabloda hangı sartlara gırecegım sureklı celıskılı bır hal alıyor nedenıde 18 yasına gırdıgım 1998 yılından ıtıbaren mı tabloya bakmak gerek yoksa 1994 karsılıgına gelen calısma suresıne mı bakmak gerekır ?

Toplam Gun 4.118
    Toplam Kazanc 383.548,19 TL

Yardımlarınız ıcın tesekkurler

19.11.2014 tarihi itibariyle hesaplanan Aylık : 1281.91

Gösterge 9475 Ortalama Yıllık Kazanç 21,132.00 Ortalama Aylık Kazanç 4,552.50
    Aylık Bağlama Oranı 57.00 Aylık Bağlama Oranı 2 37.00 Aylık Bağlama Oranı 3 27.39

Hizmet Kütüğü Diğer Günler Toplam
    2000 Öncesi 16 16
    2000-2008/10 Arası 1961 1961
    2008/10 Sonrası 2141 2141
    Toplam 4118 4118

Mustafa kardeş Benim tahminim senin 1750-2000 arası olur maadin bundan daha az baglanicagini sanmıyorum

01.07.1994 tam pirimle ödenmiş ise staj değilse tabloda 16 yil hizmet suresine tabisin yani 18 yas +16 yil 01.07.2014 tarihi itibariyle emeklilik icin gerekli hizmet yilini tamamlamis görünüyorsun bence biran önce emeklik için dilekceni ver

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ahmet55 Mesajı Gör
    6300 günden emekli oldum bu şartlarda kaç lira maaş bağlanırbana
    Ahmet senin toplam nekadar ödenmiş ucretin vardı emekli maaşı.com da hesaplatmadinmi

Birde sigorta baslangicin kactandi

mustafa0205

Ali Kardesım Selamlar,

Yaptıgın yorum ve yonlendırme ıcın tesekkur edıyorum yanlız SGK sıtesınde neden cok dusuk bır mıktar cıkmaktadır ? Bu konuda bır fıkır sahıbımısın ?
    Ayrıca dedıgın gıbı staj degıl ve benım tahmınımde bu yılın Temmuz ayında emeklılıgım gelmıs olmalı ama bır kac yıl daha calısıp emeklılık tutarını yukselteyım ıstıyorum buda mumkun gıbı gorunuyor yanlısmıyım ?

Üye
    AYŞE GÜL UYAR Avatarı

Gerçek Adı
    ayşe gül
    Son Giriş
    31.08-2016
    Saat
    01:40
    Yaşadığı Yer
    antalya

AYŞE GÜL UYAR

Arkadaşlar ben geçen ayın 27 sinde emeklilik dikekçemi verdim maaşım bu tarihten itibaren bağlanmış oluyor değilmi para almaya başlayınca 27sinden itibaren hesaplanacak toplu mu alacağım bunu merak ediyorum.iyi günler

Üye
    aliozdemir_57 Avatarı

Gerçek Adı
    ALi
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bolu

aliozdemir_57

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mustafa0205 Mesajı Gör
    Ali Kardesım Selamlar,

Yaptıgın yorum ve yonlendırme ıcın tesekkur edıyorum yanlız SGK sıtesınde neden cok dusuk bır mıktar cıkmaktadır ? Bu konuda bır fıkır sahıbımısın ?
    Ayrıca dedıgın gıbı staj degıl ve benım tahmınımde bu yılın Temmuz ayında emeklılıgım gelmıs olmalı ama bır kac yıl daha calısıp emeklılık tutarını yukselteyım ıstıyorum buda mumkun gıbı gorunuyor yanlısmıyım ?
    Mustafa kardeş sebebi aylik baglama orani engelli emekliliğinde aylik bağlama oranları daha yuksektir örnek olarak senin suan normal emeklilik için 2000-2008 arasi aylık baglama orani %37 gözüküyor engelli emekliliği hesaplamasinda bu oran %60 olarak hesaplanıyor 2008 sonrası için %27 olanda %30 olarak hesaplanıyor buda emekli maaşının yüksek olmasini sağlıyor

Bence emekli maaşıni yukseltmek için çalışma aksine maasin yukselmicek düşecek nedeni ise 2008 sonrası aylık baglama oranlarinin düşük olması bunu su şekilde de test edebilirsin edevlet sifreni aldıktan sonra emekli maaşı.com dan maasini hesaplat bir sonraki ay yeni pirimin ödedik ten sonra tekrardan hesaplat aradaki farkı göreceksin hem emekli olduktan sonra da calismana hiçbir mani yok vergi indiriminden faydalanip engelli emekli olmanin en büyük avantaji normal emeklilik gibi çalışıyor olmaktir malulen emeklililer gibi maasin kesilmez

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: AYŞE GÜL UYAR Mesajı Gör
    Arkadaşlar ben geçen ayın 27 sinde emeklilik dikekçemi verdim maaşım bu tarihten itibaren bağlanmış oluyor değilmi para almaya başlayınca 27sinden itibaren hesaplanacak toplu mu alacağım bunu merak ediyorum.iyi günler
    Ayşegül hanim ssklar emeklilik dilekcesini verdiği tarihten sonraki aydan itibaren başlar siz dilikcenizi ekimin 1 dede verseniz 30 dada verseniz kasim 1 itibariyle maasiniz birikmeye baslar

mustafa0205

Ali Kardeşim Selamlar Tekrar ,

Oncelıkle Allah razı olsun senden gerçekten güzel bilgiler veriyorsun ,
    Benım durumuma gelınce ,2000-2008 arası çok fazla prım ödemişliğim olmadığı için %60 lık dılımden sanırım fazla yararlanamayacağım , 2003 senesinde çalışma hayatına başladım...
    SGK sıtesınde her ay dedıgın gıbı emeklı maasına bakıyorum ve her ay 10 TL gıbı bır artıs oluyor ve gördüğün gibi en son bu ay için hesaplanan emekli maaşım 1281.-TL olarak gorulmektedır. Gerçekten 1750 üzerinde alacağımı bilsem emeklilik için başvuruda bulunacağım ama bu bilgi net değil işte...

Ayrıca emekli olan engellilerden de normal engelliler gibi SGDP kesiliyor diye biliyorum ama sen bununda kesilmediğini belirtmişsin ? Bunun kesilmeyeceğine dair şirketimize gösterebileceğimiz bir yasa vs varmıdır ?

Hakkını Helal Et , Zamanından calısıyorum ...

Üye
    aliozdemir_57 Avatarı

Gerçek Adı
    ALi
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bolu

aliozdemir_57

Sen bir an önce edevlet sifreni al emekli maaşı. com sitesinde hizmet dökümünü kopyala yapıştır yaparak engel dereceni belirterek maaş hesaplamasini yap dediğim farki ozaman net olarak göreceksin

normal emekli emekli maaşı hesaplamasinda artış gösteririr fakat engelli emekli maasinda aylik bağlama oranı yüzünden düşük olacaktır biraz teknik konular telefon da ince detaylara giremiyorum

Ben kendi maaş hesaplamalarimi dediğim yöntemle yapiyorum aradaki fark çok net belli oluyor nezamanki pirimlerin 5400 günü geçerse 2008 yili sonrasi aylik bağlama oranin 30 yükselir ozaman maasinda artış olacak ki ozamana kadarki masasındaki erime bosubosuna gitmiş olucak ve geriye dönüşünde olmayacak

horumluali

Merhaba arkadaşlar merak etiğim konu şu allah nasip ederse 03.15.2015 tarihinde engeli emekli olacagım nekadar maaş baglanır şuan emekli olan engeli arkadaşlarım nekadar maaş alıyorlar cevap yazarsanız sevinirim

mustafa0205

Alı kardesım Teşekkurler,

Senden aldığım bilgileri toparlayacak olursam Sende teyıt edermısın ?

* Benım emeklılıgım Temmuz ayı ıtıbarıyle gelmıs bulunmakta
    *Emeklı olsam bıle aynı sartlarda sırketım kabul etttıgı surece yıne sırketımın engellı kontejyanından yararlanarak işime devam edebilirim ? ( Şirketin bir mağduriyeti bulunmamakta)
    *Emekli olmadığım sürece emekli maaşımın düşeceği (Bunu tam çıkartamadım ama Edevlet sıfresı sonrası anlayabılırım sanırım)
    *Maaş tutarımı yukseltebılmek ıcın 5400 iş gunune gelmem gerekır ama bu seferde emeklı maasını almadıgım aylıklar yuzunden kaybım olacaktır.
    Aslında buradakı dengede cok onemlı sımdıden 1500 tl mı almak yoksa 10 sene sonra sureklı 2500 tl mı almak ?? Bu kararda bana kalıyor sanırım ?

Üye
    karademir10 Avatarı

Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    15:09
    Yaşadığı Yer
    BALIKESİR

karademir10

mustafa0205

Sizin durumunuz benimle neredeyse aynı. Sadece benim sigorta başlangıcım 1998.

E devlet şifrenizi alırsanız göreceksiniz ki, şu an emekli olsanız min 1700 TL alırsınız.

Şunu da düşünmeniz de fayda var. Emekli olduğunuzda alacağınız para yerinde durmayacak ve her sene zam alacaksınız.

Bende erken emekli olmanın daha faydalı olacağını düşünmeye başladım. Ancak şu 5400 gün meselesini iyi analiz etmek lazım. 3,5 sene daha çalışıldığında 5400 güne ulaşacağız. Bu durum maaşı ne kadar etkiler??

mustafa0205

Sevgılı Karademir,

Sizin SGK sitesinden aldığınız maaş ile emekli comdan aldığınız emekli maaşı arasında ne kadar bir fark var .
    Edevlet şifresini almak için ayıracak vakit bile bulamıyorum kı bu emeklılık ıslerını nasıl halledecegım bılemıyorum
    5400 olayı hakkında Alı Beyın belırttıklerı harıcınde bır bılgım yok sızın bıldıklerınızı aktarabılırmısınız ?
    anladığım sudur suanda 2008 sonrası maaş Bağlanma oranı daha öncede gönderdiğim gibi %27,39
    5400 iş gununu doldurdugumda bu oran %30 cıkacak sanırım ama bu maasa ne kadar etkı edebılır kı %3 bıle degıl yanlısmıyım ?

Ayrıca Sızınle durumumuz aynı ıse lutfen bırbırımızı kaybetmeyelım bırlıkte hareket edelım derım ..

Üye
    karademir10 Avatarı

Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    15:09
    Yaşadığı Yer
    BALIKESİR

karademir10

SGK sitesine bakayım bilgi veririm. Genel olarak aynıyız, dediğim gibi benim girişim 1998 ve yatan prim sizden 20-25 bin kadar fazla.

Tabi en büyük fark ben 2016 da emekli olabiliyorum

mustafa0205

Ooo sizin o vakıt benım gıbı bır problemınız yok , Prım gun sayısı ve Prım tutarınız ne kadar ve emeklı maası comda ne kadar cıkıyor madem aynıyız guzel bır rakam soyleyınde emeklı olayım

Üye
    tarum 41 Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:12
    Yaşadığı Yer
    dunya

tarum 41

Arkadaşlar benim primin 7100 390 bin TL sizinkilerle aynimi

mustafa0205

Murat Selam, Benımkını tabloya yapıstırmıstım bakabılırsın , Senın SGK ve Emeklı comdakı maas tutarların ne kadar cıkıyor ?

Üye
    tarum 41 Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:12
    Yaşadığı Yer
    dunya

tarum 41

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sgkda 1800 civari emeklimaasi.comda 2030 civari