Sayfa 149 / 156 İlkİlk ... 4999139145146147148149150151152153 ... SonSon
Toplam 2327 mesajın 2.221-2.235 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

mustafa0205

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Emekli Maaşınızı https://emeklimaashesapla.weebly.com/ dan İndireceğiniz Dosya ile hesaplayabilirsiniz @ziyaretci arkadasımızdan alıntıdır.

Ümit Kurtuluş

@polat68

Bildiğim kadarınlan işleminiz için madde madde yazar örneğin aşağıdaki gibi

Cbz6 - SGK sitesinden emekli maaşı hesaplatma..?

eğer böyleyse işlem düzeniniz emekliliğiniz hayırlı olsun. E devletten kontrol edin.

mustafa0205

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mustafa0205 Mesajı Gör
    Arkadaslar Merhaba;
    Hayırlısı ıle kararımı verdım ve emekli oluyorum..Şirketimle konustugumda yaşım genç olduğundan (1980 dogumluyum) emin olmak adına SGK dan (İzmit) emekli olabileceğime dair yazı almamı istedi.İstanbulda ıkamet ettıgımden Izmıte gıdıp gelmek sıkıntı yaratacagından dolayı onceden sızlerede danısayım ıstıyorum ..Emeklı olabileceğime dair yazıyı almak için yanımda bulundurmam gereken herhangi bir belge varmıdır ? Engelli Raporu Nufus Cuzdanı ve Vergı Indırım Kagıdı (Vatan Caddesındeki Vergi Dairesinden Isyerıne Gonderılen Vergı Indırımı Kagıdı Fotokopısı ) haricinde bulundurmam gereken birsey varmıdır ? Ençok merak ettiğim konu ise burada bazen tekrarlayıp durdugum emekli maaşım cunku ıkı sıte arasındakı fark 400 TL bakalım ne cıkacak...
    Arkadaşlar,
    Bugun Izmıt SGK Mudurlugune gıttım ,Oncelıkle benı sıgorta hesaplama bırımıne yonlendırdıler,Burada kı memur bey elımde Vergı ındırım kagıdı (Vatan Caddesınden sırketıme gelen yazı) olmasına ragmen emeklı olabılır yazısını almamız ıcın Vergı daıresıne yazı yazmamız gerekır ve bu yazının gelmesı gerekır ve bu yuzden de en az 1 ay beklersın dedı.Ama bu yazıyı ıstemezsen sırketınden cıkıs yaparsan aynı gun ıcınde tahsıs talep ıslemlerı ıcın ust kattakı ayrı bır bırımden talep yapabılırsın dedı..Ben emeklı oldugumu dusunuyorum sızde bakın dedım ve oda oyle gorunuyor dedı..Sirket ıse ay sonu ancak işlem yapabılecegı ıcın bu cuma gunu cıkıs evrakları ıle tekrar Kocaelı SGK ya gıdecegım.. Yalnız korkum SGK nın ayrıca bır aksılık cıkarması ..Sızce neden bır ayzı ıcın bu sekılde bır ıslem yapılıyor ? Basınıza geldı mı ? Memurun dedıgıne gore Vergı daıresı Istanbul oldugu ıcın bu sekılde dedı ama ben yınede tereddutlu yaklasıyorum .Sonucta cıkıs gırı ıslemlerı olacak...Yardımınızı rıca ederım ..

murattial55

Bir sorun çikmaz ben tuzla sgk ya başvurdum e devletten vergi indirim raporumda gelince gittim elden teslim ettim aradan 10 gün geçtikten sonra bilgilerim e devlete düştü ve 21eylulde evraklarım adresime geldi nasip se 21 ekimde ilk maaşımı alacam inşallah rahat ol sorun çıkmaz

mustafa0205

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: murattial55 Mesajı Gör
    Bir sorun çikmaz ben tuzla sgk ya başvurdum e devletten vergi indirim raporumda gelince gittim elden teslim ettim aradan 10 gün geçtikten sonra bilgilerim e devlete düştü ve 21eylulde evraklarım adresime geldi nasip se 21 ekimde ilk maaşımı alacam inşallah rahat ol sorun çıkmaz
    Selam ,
    Benım buradakı cekingem yine yazı yazacagız cevap gelecek oyle emeklilik işlerine başlayacağız demeleridir. Bu surec sonunda bu sefer emeklı olamazsam işyeri ile sıkıntı yaşarım.. Burada bahsettıgınız vergı ındırım raporunuz nedır?Benım 2003 yılından ıtıbaren Vergı daıresıne basuvurm ve bunun sonucunda sırketıme gelen yazı var ve bunu gostermeme ragmen ıllakı emeklılı olur kagıdı ıstıyorsan vergı daıresıne yazı yazacagız ama sen emeklı oldugunu dusunuyorsan cıkısı al gel dırek tahsıs ıslemlerıne basla dedıler ..SAcmalık aslındada neyse bende emeklı oldugumu dusundugumden dolayı dırek cıkısımı alıp tekrar basvuruda bulunacagım..

Üye
    KAFKASLI60 Avatarı

Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

KAFKASLI60

mustafa bey birşey sorcam rapor derecen kaç vergi indiriminde yazan ve sigorta başlangıç tarihin nedir yazarmısın

Üye
    tarum 41 Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:58
    Yaşadığı Yer
    dunya

tarum 41

Dogrusu oyle vergi dairesinden teyit alacaklar predosur bole isliyor

mustafa0205

@KAFKASLI60 Selam ;%41 derece 01/07/1994 sgk gırısı..

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: tarum 41 Mesajı Gör
    Dogrusu oyle vergi dairesinden teyit alacaklar predosur bole isliyor
    @tarum 41 , Vergı ındırım kagıdı ıle gıdıp emeklı olabılır yazısı alınabılecegı yıne bu forumda arkadaslar tarafından ıletılmıstı ? Ancak ne yazıkkı oyle olmadı.. Vergı daıresınden teyıt alacaklar derken ben cıkıs ıslemı yapsam dahı vergı daıresınden teyıt mı alacaklar ? Alacaklar ıse benım elımdekı vergı daıresınden sırketıme yazılan yazının bır anlamı yok dıye anlıyorum..Boyle bır durumdada emeklılık tahsıs ıslemlerının baslaması ıcın oncelıkle bu yazı gelecekse emeklılık ıslemlerı 2 ay suruyor mu ?

Üye
    KAFKASLI60 Avatarı

Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

KAFKASLI60

anladığım kadarıyla 1980 doğumlusun sgk girişinde 18 yaşını doldurduğun 1998 tarihi %/41 vergi indirim raporuyla 20 yılda emekli olman gerekmezmi siz malül emekliliği yada yaşlılık emekliliğinemi başvurdunuz. 14 yaşında sigortalı olamazsınız.

mustafa0205

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: KAFKASLI60 Mesajı Gör
    anladığım kadarıyla 1980 doğumlusun sgk girişinde 18 yaşını doldurduğun 1998 tarihi %/41 vergi indirim raporuyla 20 yılda emekli olman gerekmezmi siz malül emekliliği yada yaşlılık emekliliğinemi başvurdunuz. 14 yaşında sigortalı olamazsınız.
    Aynen bende emeklı olabılecegımı dusunuyorum zaten ve aslında emeklılıgım ıcın sıkıntı yok sadece prosedurlerde bır sıkıntı var ..

Üye
    KAFKASLI60 Avatarı

Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

KAFKASLI60

bu şartlarda ancak malülen emekli olabilirsin %41 vergi indirimi raporuyla 20 yılı tamamlaman gerekli bildiğim kadarıyla

mustafa0205

Malulen degil yaslilik ayligi ile emekli olabiliyorum kardes dedigim gibi bunda sikinti yok diger belirttigim konu ile ilgili sikinti olabilirmi diye dusunuyorum

murattial55

@mustafa0205
    ben tahsis talep dilekçemi e devlet ten doldurdum sonra vergi indirim belgemi elden verdim tuzla sgk ya tuzla sgk tekrardan yazışma yaptı istanbul vergi başkanlığınla sonrada mmaşım bağlandı sgk nın burdaki amacı teyit ediyor bu vatandaşın vergi indirimi varmı diye vergi daireside evet var diyor benim 2 haftada maaşım bağlandı seninde bağlanır rahat ol dilekçe doldurmaya gelince sen yanına resim al bakmakla yükümlü kişi varmı sorusuna evet işaretle

Üye
    polat68 Avatarı

Gerçek Adı
    polat
    Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    14:29
    Yaşadığı Yer
    aksaray

polat68

ümit bugün sgk ya gittim müracaat ettiğim bayana sürec hakkında bilgi istedim bana bütün işlemlerin bittiğini imzada olduğunu söyledi yetişirse önümüzdeki ay alırsın maaşın hesaplanır dedi e devlet de daha hicbir hareket yok, ayrıca burda herkese yardımcı olduğun içi tşk ederim

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Ümit Kurtuluş Mesajı Gör
    @polat68

Bildiğim kadarınlan işleminiz için madde madde yazar örneğin aşağıdaki gibi

Cbz6 - SGK sitesinden emekli maaşı hesaplatma..?

eğer böyleyse işlem düzeniniz emekliliğiniz hayırlı olsun. E devletten kontrol edin.

mustafa0205

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Murat Kardes cok tesekkur ederim...Cuma gunu hayirlisiyla netlestiikten sonra tekrar bilgilendirme yaparim..Kocaeli Sgk Emekli olabilir yazisini verseydi daha rahat edecektim sikinti sadece bu acikcasi ama ne yapalim basvurumuzu eylul ayi gecirmeden yapalimda bari ekim ayida maasa dahil olsun..Vergi indirim yaniti artik kac gunde gelirse gelsin