Sayfa 105 / 156 İlkİlk ... 55595101102103104105106107108109115155 ... SonSon
Toplam 2327 mesajın 1.561-1.575 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

GoXEl

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: earibagi Mesajı Gör
    @GoXEl

Şimdiden hayırlı olsun.Ama sana tavsiyem eğer günün daha önce doluyorsa 30.11.2015 de yap başvurunu..
    Eğer 01.12 de yaparsan maaşın 1 ay sonra hesaplanmaya başlar.
    Boşu boşuna 1 aylık maaşından olma,ama dediğim gibi 30.11 de günün doluyorsa.
    Maalesef 01.12.2015 te emekliliği hakediyorum, dolayısıyla o tarihte başvuruyu yapmam gerekiyor, yada Aralık Sonunda... Peki Aralık Sonunda yaparsam ne olur?

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mtunc52 Mesajı Gör
    @GoXEl
    Verilerimiz benzerlik taşıyo sadece benim 1998 de ödemeler başlıyor toplam tutarımızda yakın, ben sgk dan memura hesaplattığımda 1600 civarı çıktı yani emekli-maasi.com doğruya yakın çıkartıyor.
    Teşekkür ederim cevabın için... Çoğunluk emekli-maasi.com sitesine yönlendirdi, o zaman umutsuzluğa düşmeyeyim, çünkü sgk 1340 TL hesaplıyor web sitesinde...

Forum Moderatörü
    BuTcHeR Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    Adana

BuTcHeR

Aralık sonunda yapsan hiç farketmez
    Maaşın 01.01.2016 dan itibaren hesaplanacak
    Eğer çalışıyorsan 31.12 de yap başvurunu

mehmet abi

Emekli olan arkadaşlar lutfen ilgili bölüme ne kadar maaş aldıklarini ve
    Abo oranı pirim gün sayisi toplan kazanç ve dönemlerini yazarlarsa çok faydalı olur.Tşkrler.

Üye
    aliozdemir_57 Avatarı

Gerçek Adı
    ALi
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:16
    Yaşadığı Yer
    bolu

aliozdemir_57

Ben senin yerinde olsam ocak 31 olarak dilekçemi vermeyi düşünürdüm nedenini soracak olursan şuan çalıştığın firmada kaç yıl çalıştığın önemli çünkü emekli ye ayrılırken alicagin tazminatı ocak zammia eklenmis almış olucaksın ve bağlanınca emekli maaşında büyüme payının etkisi olabilir bu siteyi incelemenin tavsiye ederim sonuçta kararı sen vereceksin hesabını bence iyi yapmalısın

GoXEl

@aliozdemir_57

Maalesef biz ocak ta zam almıyoruz, yılda 1 kere temmuz da alıyoruz. 2016 yılı olması kıdem tazminatını etkiler mi?

Forum Moderatörü
    BuTcHeR Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    Adana

BuTcHeR

etkiler
    Kıdem tazminatını zamlı alırsın

Ümit Kurtuluş

Son 6 aydır düzenli olarak pirim günlerim sisteme girdimi maaşımı hesaplayıp bir köşeye yazarım.
    Belirliyici olsun diye 6 ay bekledim. Her ay 0,75 Krş artış olmakta maaşta.
    Sadece bana has bir düzen olduğunu düşünmüyorum muhtamelen sizlerinde benzer bir artış vardır.
    0,75 krş artış 24 ay sonra dolucak olan emeklilik süreme 24x0,75= 18 TL bir fark yaratıcak.
    Mevcut düzende devam ederse Tefe/Tüfe zamları haricinde maaşım 982,03 TL olucak

Üye
    budurya Avatarı

Gerçek Adı
    sezgin unutkan
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    istanbul

budurya ne kadar maaş alırım

merhabalar.
    1989 sigorta girişliyim.
    ssk-bağkur-emekli sandığı olmak üzere toplam 5100 günüm var. vergi indirimi için hastaneden % 60 aldım. balthazard ile % 49 olarak hesaplandı. sorum ise bu şekilde emekli olursam ne kadar maaş alırım ?

Üye
    zamanyolcusu Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    geçmişistan

zamanyolcusu

ümit bey sizin aylık kazanç ne kadar görünüyor ki sistemde 0.75 kuruşluk bir artış oluyor maaşınız da.

ben de iki aydır sizin gibi hesaplama yapmaktayım emekli maaşı comda.

geçen ay 1222 tl hesaplamıştı.bu ay ise 1228 tl olarak hesaplandı.

6 liralık bir artış görünüyor.bu hep böylemi artıyor acaba.gerçi bu ay gelirimde 2 kat fazla idi.normalde de 2-3 tl artacak demek her ay.

bakalım önümüzde ki ay çıkacak gerçek rakam ortaya.

bir de sgk sitesinde hep 1100 tl çıkıyor maaş değişmiyor hiç.

Üye
    yurtgezen Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet hamdi yurtgeze
    Son Giriş
    26.10-2015
    Saat
    21:29
    Yaşadığı Yer
    izmir

yurtgezen mamlülen emeklılık ne olur bır bılgı

Merhaba hayırlı aksamlar..1800 prim gunum dolu engellı maası alıyordum yuzde 52 engellı raporum vardı ben bu raporunmu yukseltmek ıcın ızmır tepecık suat seren goğuz hastanesıne basvurdum balthazar formulu ıle hesaplama sonucu yuzde 87 ağır olarak koah ve tuberkuıloz gecmısı var yazılı bır rapor aldım sonra malulen emeklılık ıcın 2 ay sonra aynı hastaneye basvurduk tek doktor tarafından muayene edıldım goğus doktoru hatta bana engellı raporu ıcın yuzde 80 ağır yazan doktordu...bu sefer malulluk ıcın geldığımı soyledım bu aynı doktor engellı raporu ıcın yuzde 80 ağır yazılı rapor vermıstı bu seferde verırmı ve yahut vermez ıse engellı raporuma vermıs olduğu yuzde 80 ağır ve sonucunda balthazar formulu ıle hesaplanan toplam ana yuzde 87 olan engellı raporunu emsal gosterıp mahkeme yoluna gdebılırmıyım yada sızın gostereceğinız bır yol varmı yanı daha sonuc gelmedı ama engellı raporuna yuzde 80 ağır yazan bu aynı doktor malulukk ıcın yıne aynı oranı verırmı vermez ıse n eyaoabılırım ne olur bır yol gosterırsenınz çok duacı olurum tskler hayırlı aksamlar

Üye
    yurtgezen Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet hamdi yurtgeze
    Son Giriş
    26.10-2015
    Saat
    21:29
    Yaşadığı Yer
    izmir

yurtgezen

Merhaba hayırlı aksamlar..1800 prim gunum dolu engellı maası alıyordum yuzde 52 engellı raporum vardı ben bu raporunmu yukseltmek ıcın ızmır tepecık suat seren goğuz hastanesıne basvurdum balthazar formulu ıle hesaplama sonucu yuzde 87 ağır olarak koah ve tuberkuıloz gecmısı var yazılı bır rapor aldım sonra malulen emeklılık ıcın 2 ay sonra aynı hastaneye basvurduk tek doktor tarafından muayene edıldım goğus doktoru hatta bana engellı raporu ıcın yuzde 80 ağır yazan doktordu...bu sefer malulluk ıcın geldığımı soyledım bu aynı doktor engellı raporu ıcın yuzde 80 ağır yazılı rapor vermıstı bu seferde verırmı ve yahut vermez ıse engellı raporuma vermıs olduğu yuzde 80 ağır ve sonucunda balthazar formulu ıle hesaplanan toplam ana yuzde 87 olan engellı raporunu emsal gosterıp mahkeme yoluna gdebılırmıyım yada sızın gostereceğinız bır yol varmı yanı daha sonuc gelmedı ama engellı raporuna yuzde 80 ağır yazan bu aynı doktor malulukk ıcın yıne aynı oranı verırmı vermez ıse n eyaoabılırım ne olur bır yol gosterırsenınz çok duacı olurum tskler hayırlı aksamlar

Üye
    aliozdemir_57 Avatarı

Gerçek Adı
    ALi
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:16
    Yaşadığı Yer
    bolu

aliozdemir_57

Aralık 2015 itibariyle kıdem tazminatı tavanı 3.828,*37 TL dir bu rakam her altı ayda bir artıyor eğerki maaşın bu rakamın altında ise bence hiç bekleme aralıkta emekli ol eğerki üzerinde ise (örnek olarak 5000 tl mesela) ozaman kıdem tazminatina yapılacak tavan miktarına yapılacak artışla aradaki fark daha avantajli ise ocakta emekli olman daha iyidir tabi bu söylediklerim suanki maaşın tavan kildem tazminatindan fazla ise değilse aralıkta emeklilik için başvurman senin için daha avantajli olacak bu sayede emekli maasina ocakta yapılan zamdanda faydalabileceksin

Ümit Kurtuluş

@zamanyolcusu

Merhabalar,
    Benim maaşım biraz düşük sizden ondan ola bilir. 5653 gün 179.340,14 pirim var.Aylık kazanç Bürüt 1536

Üye
    zamanyolcusu Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    geçmişistan

zamanyolcusu

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    şunu demek istiyorum...

hep söyleniyor ya aylık kazanç 3000 tl altında olursa maaş her ay 3 tl düşer diye.
    bu doğru değil öyleyse.buna göre maaşınızın düşmesi lazım değilmi.ama az da olsa artmak da.
    bu iyi bişey bizim açımızdan.