Sunrise Breezy 90 tekerlekli sandalyede alisveris.engelliler.biz'e özel kaçırılmaz fırsat!
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
SGK'ya ödediğim primleri geri alabilir miyim?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

metin_0079 SGK'ya ödediğim primleri geri alabilir miyim?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    ssk ödediğimiz primleri geri alabilme imkanımız varmı örneğim 1200 prim gününüz var bunun parasını alıp prim günü sıfırlanırmı sıfırlanırsa yüzde kaçını veiyorlar yatanın acaba?

Gecelerin_Prensi

İleride her hangi bir kurumdan emekliye ayrılmayı düşünürseniz bu sizin aleyhinize olur. ama emekli olmak istemiyorum bana faydası olmasınıda istemiyorum derseniz ssk ya ödediğiniz primleri geriye alabilirsiiniz.

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de
    Üye
    Gerçek Adı
    Erdoğan
    Son Giriş
    15.09-2014
    Saat
    10:18
    Yaşadığı Yer
    Çorum / Merkez
    Blog Mesajları
    1
    Twitter Hesabım

Eğce

Bugün için ödediğiniz primleri geri alarak sistemden ayrılamazsınız.
    Ancak, 60 yaşınızı doldurduğunuz tarihte, prim ödemeniz emekli olmanıza yetmezse, ödediğiniz primleıi ‘toptan ödeme’ adı altında geri alabilirsiniz

muratcan67

peki 60 yaşını doldurmuş kişi primini bu zamanın prim üçretinimi alır yoksa atıyorum 1969 yılından primi var (10lira) ozamanın prim ödemesinimi alır faizi felan olurmu

viva

bu konuda bir sorumda benim olacak arkadaşlar benim babam vefat etti kızkardeşiminde eşi vefat etti maaş için gün yeterli değil kız kardeşim hak sahibi olarak babam adına ödenmiş sigorta primlerinin parasını alabilirmi acaba bilgisi olan arkadaşlar cevap veririseniz sevinirim teşekürler.

turkuaz06

60 yaşında,geri alınan prim ödemeleri,hangi tarihe göre alınır.sadece ödenen miktar kadar mı,yoksa 60 yaşında olunan miktarlar kadar mı.1980 yılında öden 100 tl.20 yıl sonra değeri 10 tl.ye düşer.

Üye
    Gerçek Adı
    Erdoğan
    Son Giriş
    15.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum / Merkez
    Blog Mesajları
    1
    Twitter Hesabım

Eğce

muratcan67: ​google amcaya göre.....

SSK primlerinin geri ödeme işlemi belirli şartlara bağlanan bir işlemdir.
    Yasalara göre belli yaşa gelen artık emekli olabilme umudu kalmayan SSK’lı insanlara dikekçe ve başvuru yoluyola emekliliğe dönük primlerinin iadesi istenebilir.
    Bu işlem yapıldığında kişinin herhangi bir emeklilik şansı kalmaz ve yıllarca yatırmış olduğu primlerin yarısını faiziyle geriye alabilir.

viva : miras hakkı gibi.....

Ölüme bağlı toptan ödeme ise, sigortalının ölümü halinde, ölen sigortalının hak sahiplerine ölüm aylığı bağlanamaması durumunda söz konusu oluyor.
    Bu durumda, ölüm tarihi esas alınmak kaydıyla hesaplanan ölüm toptan ödeme tutarı,
    'nın eşine, çocuklarına, ana ve babasına kanunda belirtilen hisseler oranında paylaştırılıyor.

metin_0079

yani anladım kadarı ile siğorta prim almak ssk dan alakanı kesmek demek dogrumu anlamışım

Üye
    Gerçek Adı
    Erdoğan
    Son Giriş
    15.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum / Merkez
    Blog Mesajları
    1
    Twitter Hesabım

Eğce

metin_0079 :Evet anlamışsın da EKSİK ANLAMIŞSINIZ YAŞINIZ 60 OLUNCA*****

Bugün için ödediğiniz primleri geri alarak *****sistemden ayrılamazsınız.
    Ancak, 60 yaşınızı doldurduğunuz tarihte, prim ödemeniz emekli olmanıza yetmezse,***** ödediğiniz primleıi ‘toptan ödeme’ adı altında geri alabilirsiniz

metin_0079

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    60 yaşında önce alsak primimizi ne olur yeniden işe girdiğimizde primi sıfırdan yatırsak olmuyormu 60 yaşından sorna primler ne iş olacak benim devlet ya çok zeki ya çok kurnaz

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye