Sayfa 1 / 8 12345 ... SonSon
Toplam 112 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    doktorum Avatarı

Son Giriş
    09.04-2015
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    istanbul

doktorum Böbrek nakli oldum. Malulen emekli olabilir miyim?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    3 Ağustos 2013 Güncel: Böbrek nakli olanlar da Malul sayılacak, Malulen emekli olabilecek/kalabilecek

bende doğuştan kalıtsal alport sendromu hastasıyım ilk işe giriş sigorta tarihim 01.10.1998 ilk işe girdiğimde özür oranımı belirtenbir raporum yok. bu tarihden yaklaşık 2 sene sonra da 2 sene süre kadar dialize girdim ve 06.06.2002 tarihinde böbrek nakli oldum nakilden sonra babamın üzerinden sürekli çalışamyacak derecede malul olduğuna dair ist eğitim ve arştırma hastanesi skk heyet raporu çıkarıldı. 21 03 2011 tarihinde akut rejeksiyon geçirdim ve böbrek fonksiyonlarımda düşme söz konusu oldu üre:67 kreatinin 2.67 gfr:37.1 28 02 2012 tarihinde malulen emeklilik başvurusunda bulundum bu şartlarda malulen emekli olma durumum varmıdır red cevabıda gelebilirmi sevgiler

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:23
    Yaşadığı Yer
    Mersin

officer

Malulen emeklilik için 10 yıl 1800 gün hizmet ve %60 üzeri rapor olması gerekli 10 yıl süreniz tamam nakil olanlar % 70 oranında rapor alabiliyor prim süreniz de 1800 gün ise sorun çıkmadan malulen emekli olabilirsiniz.

Üye
    doktorum Avatarı

Son Giriş
    09.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

doktorum

toplam prim gün sayım :1934 yazılan yazılardanda okuduğum kadarıylada yinede red cevabı gelen arkadaşlar var bende de böye bir durum söz konusu olabilirmi dediğim gimi böbrek fonksiyonlarında bir düşme söz konusu bu artı bir avantaj sağlarmı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

maluliyet cetveli'ne göre "Diyaliz gerektirir böbrek hastalıkları veya böbrek fonksiyonlarının transplantasyona rağmen tekrar bozulması" hali malul sayılmayı gerektiriyor.

Bu kırmızı ile belirginleştirdiğim ibare malul sayılmanızı sağlar diye düşünüyorum.

Ama, en kötü olaslıkla, % 70 raporunuza istinaden dava açabilirsiniz. Zira kanunda % 60 ve üzeri raporu bulunmak malul sayılmak için yeterli sayılıyor: Birden fazla hastalık/sakatlıktan malul sayılma. Oranın artması ile malulen emeklilik
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    doktorum Avatarı

Son Giriş
    09.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

doktorum

malulen emeklilik başvurusu maksimum ne kadar süre içerisinde sonuçlanır teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

En geç 2 ayda sonuçlanıyor
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    doktorum Avatarı

Son Giriş
    09.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

doktorum

sgk sitesinden evrak takip ile yaptığım aramada evrağın hastaneden geldiği ve zimmetten çıkarldı şeklinde yazmış olduğu bir yazı mevcut bu raporun ankaraya yollandığı anlamındamıdır yoksa sonuçlanıp eve postalandığı anlamındamıdır saygılar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Şuradan bilgi edinmeyi deneyebilirsiniz: Maluliyet ve Sağlık Kurulları Daire Başkanlığı evrak takibi: 0312 415 32 03-4-5-6

Üye
    nakil Avatarı

Son Giriş
    14.04-2012
    Saat
    20:11
    Yaşadığı Yer
    antalya

nakil

1996 ssk girişim var 2003 te diyalize girdim 2008 de nakil oldum 1735 gün pirimim var halen calışıyorum vergiden muafım yüzde 70 raporum var maliye bakanlığı onaylı malülen emekli ola bilirmiyim ne zaman olürüm bilgilendirseniz sevinirim kolay gelsin

Üye
    doktorum Avatarı

Son Giriş
    09.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

doktorum

nakil;arkadaşım seninde durumun beni gibi benimde sigorta girişim 1998,işe başladıktan sonrada yaklaşık 2 sene sonrada vki şart 2 sene kadar diyalize girdim ve 06.06.2002 de böbrek nakli oldum toplam prim günüm 1934 1800 günü doldurduktan malulen emeklilk başvurusu yaptım 29.02.2012 de malulen emeklilik başvurusu yapmak için yalnız kurum sevki şart kurum seni hastaneye sevkeder orada heyete girmen gerekir 1735 prim günün mevcut 1800 günü doldurduğun vakit kuruma başvurunu yapabilirsin seneden bir sıkıntın yok.nakil olanlara %70 rapor veriliyor fakat hastalık cetvelinde dializ gerektirir böbrek hastalığı yada böbrek transplantasyonundan sonra fonksiyonların bozulması diye bir ibare geçiyor.bazı arkadaşların baş vuruları red ile sonuçlanmış bu durumda bülent beyin dediği gibi ya ilk önce itiraz dilekçesi yazacağız yada dava yoluna baş vuracağız ama elindeki vergiden muaf raporla malulen emeklilik başvurusu yapamazsın dediğim gibi kurum sevki şart direk kuruma başvurman gerekecek.inşallah bu durumu düzeltirlerde biz nakilli hastaların mağduriyetide ortadan kalkar.bu durumla alakalı bir çalışma yapılıyormu bilen arkaşlar lütfen yazsın şimdiden teşekkürler

Üye
    nakil Avatarı

Son Giriş
    14.04-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya

nakil

doktorum ilgine teskur ederim böbrek foksuyonlarım su an iyi yüzde 70 rapor veriyorlar yanız benim orta derecede işitme sorunum var acaba bir fadası olurmu 1800 tamamladıgım zaman malulen emekli olabilirmiyim

Üye
    doktorum Avatarı

Son Giriş
    09.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

doktorum

tek hastalıktan %60yeterli bildiğim kadarıyla 1800 günü doldurduğun vakit hemen sgk ya başvurunu yapabilirsin ama dediğim gibi böbrek nakilli hastaların malulen emeklilik baş vuruları red cevabı geliyor bunu da anlayabilmiş değilim normal şartlarda bizimde malulen emekli olmamız gerekir çünkü yasa bunu öngörüyor böbrek nakilli olupta malulen emekli olan arkadaşlar varmıdır. bunuda bilmiyorum olan varsa lütfen yazarsa seviniriz

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

doktorum'Un dediği gibi, sgk nakil olanları malul saymayıp malulen emekli etmiyor. Ama bu yasaya aykırı bir uygulama. Malulen emekliliğinizi reddettiğinde sgk, dava açmalısınız: Birden fazla hastalık/sakatlıktan malul sayılma. Oranın artması ile malulen emeklilik

Üye
    nakil Avatarı

Son Giriş
    14.04-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya

nakil

ssk öyle kefi ugulamarı varki insan anlayamıyor nakili hastaların kulandığı hati ilaclarda bile sorun cıkıyor ben porgraf kulanıyorum gecenlerde yazdırdım ezane benden 310 lira fark istedi sebebi ssk aynı özelikleri olan isimi desik olan bir firmaya vermiş porgraf daha pahlı olduğu icin fark istiyor yeni ilacta daha üretime gecmemis soruyorum böyle sacmalıkmı olur

Üye
    doktorum Avatarı

Son Giriş
    09.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

doktorum

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    benim nakil olduktan sonra babamın üzerinden sürekli çalışamyacak derecede malul olduğuna dair ist eğitim ve araştırma hastanesinden skk heyet raporu çıkarıldı hemde süreklidir diye. acaba kurum bunu dikkate alırmı rapor aslının fotokopisini evraklara ekledim dikkate alırlarmı biemiyorum bide fonksiyon kaybı mevcut buda ne gibi artı bir avantaj getirir olumlu bir etki yapacağını tahmin ediyorum bekleyip görecez

Sayfa 1 / 8 12345 ... SonSon