Engelliler.Biz 4-7 Aralık tarihlerinde Engelsiz Yaşam Fuarı'nda
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 20 mesajın 1-15 arasındakiler
Emekliyim. Yeniden işe girip çalışırsam maaşım kesilir mi?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

salih_6071 Emekliyim. Yeniden işe girip çalışırsam maaşım kesilir mi?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    merhaba arkadaslar ben vergi indiriminden emekli oldum başka fabrikalarda çalışabilirmiyim iş verirlermi işkura baş vurup bana iş teklifinde bulunabilirmiyim yeni işe girince maaşım kesilirmi bilginize ihtiyacım var

Ufukalp

Evet.
    Emekli olarak SGDP (Sağlık Güvenlik Destek Primi) ödeyerek emekli maaşınız kesilmeden çalışmaya devam edebilirsiniz.
    Engelli kontenjanında değerlendirilebilirsiniz.
    Yalnız dikkat edin normal sigorta primi değil SGDP ödensin,yoksa emekli maaşınız kesilir.

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

salih_6071

sgdp (sağlik destek primi )bendenmi kesilecek işverendenmi

Ufukalp

Hem sizden hem işverenden.
    Ama merak etme ücretinizi azltmayacak,sizden işçi payı olarak %7,5 kesilecek ama buna karşılık %14 olan normal ihtiyarlık sigorta primi kesilmeyecek.
    Zararda değil karda olacaksınız yani.

genç bey

ben 2004 yılında %33.20 oranla iş kazası sonucu iş göremezlik geliri maaş alıyorum.daha sonra 2006 yılında devlet hastanesinden % 40 çalışabilir saglık kurulu rapor,u almıştım. bu aldıgım raporla özürlü statüsünde özel sektöre işe girebilirmiyim acaba vergi indirimi istemiyorum bi problem olurmu sizce...maaşım keslirmi.tşkler

Ufukalp

Genç bey;
    Raporla İşkur'a başvurarak engelli aday kaydı yaptırın.
    Eski diye kabul etmezlerse yeni rapor almak durumunda kalabilirsiniz.
    Evet %40 ve üzeri raporla engelli kontenjanından işe girip çalışabilirsiniz,sürekli işgöremezlik ödeneğine hiçbir şey olmaz merak etmeyin o parayı ömür boyu alacaksınız.
    ''Vergi indirimi istemiyorum'' yazmışsınız, ama neden?
    Vergi indirimi alıp erken emeklilik şartlarını tamamladığınızda emekli olursunuz ve hem emekli maaşını hem de sürekli işgöremezlik aylığını birlikte alabilirsiniz.Bunun önünde hiçbir engel yoktur,yalnız iki aylıktan fazla olanın tamamını az olanın yarısını her ay alırsınız.
    Bence önce bir işe yerleşin,çalışıyorken vergi indirimi almak için başvurun ve şartları tamamlayarak erken emeklilik için gayret gösterin.

- Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

genç bey

vergi indirimi için ankaraya yolladıgım rapor %40 altında gelir diye tahmin ediyorum iş göremezlik gelirim % 33.20 çünkü .hem, forum da ankaradan hep şikayet var oranları düşürüyorlar diye... Bi işe girersem %40 raporum la şuan 3 yıl kadar sigorta günüm var 13,14 yıl olunca vergi indirimi için müracat etsem bi mahsuru olurmu zamanla belki ankara oranları düşürmekten vazgeçer....bi sorum daha olacak çalışırsam saglıktan sigortalı olarakmı faydalanmaya başlarım acaba. tşkler bilgileriniz için...

Ufukalp

İleriki yıllarda da alabilirsiniz vergi indirimini.
    Evet tüm sigorta kollarına prim yatırmaya başladığınızda sağlık güvencesinden sigortalı olarak faydalanırsınız.

salih_6071 Emekli oldum tekrar çalışabilirmiyim.

merhaba hepinizi sevgi saygıyla slmlıyorum benim sizden bir sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim ben I rapor oranıyla 3 dereceden vergiindiriminde 16/04/2012 tarihinde emekli oldum tassis nomu aldım maas bağlanmasını bekliyorum yeni iş buldum pazartesi başlayacağım bunda bir sıkıntı olurmu maas bağlanmayı bekleyimmi yoksa hemen başlayayımmı bir sorun olurmu bir acıklamanızı bekliyorum

kolay gelsin

slm
    arkadaslar kimse yokmu

Üye
    Gerçek Adı
    yasin karataş
    Son Giriş
    20.11-2014
    Saat
    20:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul

karatas_52

benim çok arkadaşım var özürlü emekli çalışan işyerine durmunu dersen zaten sigorta yatırmazlar özürlü statüsünde çalışırsın çok emekli var çalışan sonuşta

salih_6071

tskr ederim ben 13/04/2012 tarihinde işyerinden sskmı sonlandırarak ayrıldım ve 16/04/2012 tarihinde emekliliğimi verdim yeni iş buldum 23/04/2012 tarihinde yani pazartesi başlayacağım maasım bağlanmadı şimdi çalışmaya başlayacağım bir sorunla karsılasabilirmiyim

bulva

Bildiğim emekli olup çalışandan 90 - 100 lira bir para kesiyorlar, ama hem senden hemde işverenden. Haricinde bir kesinti olmuyor. İş yeri ssk ya bildirmezse oda kesilmez ama o zamanda yasal çalışan olmazsın...

salih_6071

benim yazdıklarımı okurmusun üst tarafta bu sorularıma cvp bekliyorum

ibo3535

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    bende bişey sorayım engeli emeklisi olup ssk olrak başka bi işe girersek tekrar engeli kontejanındamı görünecez calıştımız yerin eğer görünmeyeceksek zaten o iş yeri almaz birde iş kurun kurslarına katılma imkanımız var mı

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye