1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 58 / 207 İlkİlk ... 84854555657585960616268108158 ... SonSon
Toplam 3092 mesajın 856-870 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yeşilkaya42 Avatarı

Gerçek Adı
    Süleyman Yeşilkaya
    Son Giriş
    24.07-2014
    Saat
    12:17
    Yaşadığı Yer
    Konya

yeşilkaya42

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Şafak hatırlayalım RABBİM'den mani gelmezse 47 gün kaldı.

Üye
    gökay yolaçar Avatarı

Gerçek Adı
    GÖKAY YOLAÇAR
    Son Giriş
    09.10-2016
    Saat
    11:01
    Yaşadığı Yer
    İZMİR

gökay yolaçar

benim şafak saymama gerek yok cünkü cokkkkkk var

Üye
    ALEMDAR Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    09.08-2016
    Saat
    16:29
    Yaşadığı Yer
    istanbul

ALEMDAR

benimde 01.06.2014 yani 129 günüm var

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:28
    Yaşadığı Yer
    Trabzon

tsrahman

hiç emeklilik hayali kurmadım, hala da kuramıyorum fakat şartlar zorluyor...
    2012 haziran 23 de kaza geçirdim çalışıyordum sigorta girişim 99. 3621 günüm var. 1. derece vergi indirimi aldım. 18 ay raporluydum. firmam beni işten çıkartmadı. iyilik mi yaptı yada raporlu iken çıkarması çeşitli yükümlülükler gerçekleştirmesine sebep oluyordu bilemiyorum. raporlu kaldığım süre içerisinde çalıştığım firmada toplam 27 aylık bir çalışma sürem var.
    02.01.2014 tarihinde çalışabilir raporum ile iş başı yapmaya niyetlendim. henüz firmamdan hiç bir haber çıkmadı. işe başla yada seni çıkarttık diye. acaba ne bekliyor olabilirler. kötü düşününce benden istifa etmemi beklediklerini tahmin ediyorum ve çok moralim bozuluyor. sizin fikirlerinizi ve yorumlarınızı merak ediyorum bu arada ekpss çalışmaya başladım. emekliliğe sıra gelince zorlanırsam geri sayıma katılabilirim. bu foruma girişimden de belli değil mi?

kasap_sadik

Selam

bence kesinlikle işten çıkmayın. İstifa düşünmeyin yani, çıkarabilirlerse çıkarsınlar. KAza detaylarınız ve konunuza çok vakıf değilim ama mutlaka hukuki haklarınız doğcaktır. Bu arada bildiğim kadarıyla sizi raporluyken işten çıkarmaları mümkün değildi.

Geçmiş olsun

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Trabzon

tsrahman

teşekkür ederim, hepimize. Cumartesi günü öğlenden sonra doktor ve eczacı eşi ile birlikte denizde kaza geçirdim. bir ilaç firmasında yönetici olarak çalışıyordum.

Üye
    KemalDuman Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal Duman
    Son Giriş
    26.03-2014
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    İzmir

KemalDuman

lili merak ettim ya. aralık 27 sinde.. bornova sgk ya emeklilik dilekçemi verdim. onlarda bana takip no su verdi ve hala tahsis numarası gelmedi hergün e. devletten .ve başka sistemlerden kontrol ediyorum hala tahsis no yok ...sgk sitesinde evraklarınız maliyeye gönderildi yazı bekleniyor diye yazıyor .bir aksilik yoktur inşallah nerdeyse 1 ay oldu

Üye
    mâNâ Avatarı

Gerçek Adı
    mÂnÂ
    Son Giriş
    08.02-2014
    Saat
    19:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Blog Mesajları
    6

mâNâ

tsrahman geçmiş olsun.eğer mesai saatlerinde ve işinizle ilgili bir yerde iken kaza yaptıysanız sizi işten çıkartmaları durumunda iş mahkemesine başvurmanız durumunda tazminat ve diğer haklarınızı alabilirsiniz.ama mesai saati ve işle ilgili değilse hakkınız kaybolur.eğer işle ilgili bir görüşmede olduğunu ispat şansınız varsa herşey sizden yana olur.ama işyeri sizi çıkartmamasından anlaşılıyor ki siz haklı durumdasınız.istifa etmeyin.raporlu personeli işten çıkartamazlar.yasal yükümlülüğü işyerine ağır olur.

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Trabzon

tsrahman

teşekkür ederim. mesai kavramı olmayan bir iş diye geçer bizim iş, aynı zamanda diyalog çok önemlidir. yazılı kurallara göre mesai dışı cumartesi akşamı geçirdim kazayı, yanımda mesleğimle ilgili diyalog geliştirmek zorunda olduğum eczacı ve doktor arkadaşlarım vardı. bunun bir iş kazası olduğu sanırım iddaa edilemez çünkü mesai dışı ama etik ve ahlaki değerlere bakarsak ben yine işimle ilgili sosyal bir aktivitedeyim. bana farklı yaklaşırlarsa hakkımı nasıl helal ederim?

Üye
    mâNâ Avatarı

Gerçek Adı
    mÂnÂ
    Son Giriş
    08.02-2014
    Saat
    19:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Blog Mesajları
    6

mâNâ

tsrahman haklısınız.ama unutmayın ki artık yazılı olmayan kurallarda olsa haklarımız için mücadele ettiğimizde hakkımızı alabiliyoruz.neticede hukuk kelime aralarındaki anlamları doğru yerlerde kullanmaktır.bu konuda çok iyi bir avukatınız olursa inanın alınamayacak dava yoktur.dediğiniz gibi işle ilgili bağlantılar yapmak nedeniyle görüşmedesiniz o saatte doktor ve eczacı olan kişilerle.bunu gündemde tutup gerekli hukuki ayrıntıları bilen biri mutlaka bu davayı kazanır bence.ayrıca kayıplarınız,psikolojiniz ve yaşadığınız stresten dolayı da manevi tazminat hakkınız var.siz hakkınızı aramaktan vazgeçmeyin derim.ama Rabbim mağdurun koruyucusudur,bu dünyada da,öte dünyada da hesabını mutlaka sorar.siz hakkınızdan vazgeçerseniz karşı tarafta sizden vazgeçer.siz hakkınızı aradığınız sürece onlar sizinle anlaşma yoluna bakacaktır.

Üye
    metinxo Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    27.11-2016
    Saat
    05:24
    Yaşadığı Yer
    sinop

metinxo

9 aralıkta verdim hala bekliyorum

Üye
    memolikk Avatarı

Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    15:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

memolikk

64 günde benim kaldı ama bugün memurluk için tercih yapacam hizmetli olursam değişiyor emeklilik şartı da özel sektör zor hergün bir kavga var işte 64 günü bile tamamlamayı sabırsızlıkla bekliyorum ondan sonra iş bulursak çalışacağım

Üye
    mehmetegeocal Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    27.09-2014
    Saat
    21:17
    Yaşadığı Yer
    adana

mehmetegeocal

merhaba dostlar bugun sgk ya emeklilik için dilekçemi verdim.(vergi indirim belgesi %48 oran,dilekçe,nüfus kağıdı fotokobisi.işten çıkış belgesi) bakalım nezaman haber gelecek..memur bayan arkadaşlarım sizi arayacak dedi,bekleyeceğim bakalım.darısı size

Forum Moderatörü
    Liljan Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    izmir

Liljan

e-devletten takip edin tahsis numaranız geldimi orada çıkar
    EvrakIzle.jsp birde buradan takip edebilirsiniz evraklarınızın hangi aşamada olduğunu
    hayırlısı olsun

Üye
    denek Avatarı

Gerçek Adı
    denek
    Son Giriş
    18.06-2015
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul

denek

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben eylülde başvurmuştum %46 vergi indirimi için toplam 4 ay sürdü umarım sizin belgeniz çabuk gelir.
    Emekliliğe ocak 20 de başvurdum bekliyorum.