Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    TIBET26 Avatarı

Gerçek Adı
    Tuncay can
    Son Giriş
    23.02-2015
    Saat
    12:43
    Yaşadığı Yer
    Istanbul

TIBET26 Malülen emeklilikte vergi indirimi yaptırmamız gerekiyor mu?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba malülen emeklilikte vergi indirimi yaptırmamız gerekiyormu. eger gerekiyorsa ben 5 yıl önce yaptırmıştım acaba hala geçerlimidir

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Malulen emeklilikte vergi indirimi aranmaz.

Not: Vergi indirim hakkı defterdarlıktan bir kez elde edildiğinde, yaşam boyu geçerlidir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    LAYNO Avatarı

Son Giriş
    16.04-2015
    Saat
    17:53
    Yaşadığı Yer
    izmir

LAYNO

2005 yılında alınan vergi indirimi %45 ve %45 lik raporla alınmıştı..hastalık ilerledi rapor oranı %97 çıktı tekrar vergi indirimi hakkın kalmıyormu yani bülent abi?

Üye
    CAN_KUŞ Avatarı

Son Giriş
    16.04-2015
    Saat
    14:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul

CAN_KUŞ

bulent abı;
    malulen emeklı olan otomatıkmen vergıden muaf mı demek ıstedın

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Hayır, emekli birininin sakatlık indirimi ile hiç bir ilgisi yok demek istedim
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    TIBET26 Avatarı

Gerçek Adı
    Tuncay can
    Son Giriş
    23.02-2015
    Saat
    12:43
    Yaşadığı Yer
    Istanbul

TIBET26 1 defaya mahsus vergi indirim hakkı aldım. ve kaybettım şimdi ne yapmalıyım.

merhaba ben 7 veya 8 yıl önce vergi indirimi hakkımı aldım. asıl nushayı işyerine verdiğim için için bende herhangi bir belge kalmadı. şimdi vergi indiriminin bir nushasını almak istiyorum. nereye başvurmalıyım.ilk defa başvurdugumda eminönundedi defterdarlığa başvurmuştum tekrar yine aynı yeremi başvuracagım.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:37
    Yaşadığı Yer
    Mersin

officer

İlk müracaat ettiğiniz yere ''maliye mükellef hizmetler birimine'' müracaat edebilirsiniz. Vergi indirim belgemi zayi ettim tarafıma vergi indirim hakkımın olduğunu bildirir bir belgenin verilmesini rica ederim diye müracaat et..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    İşyerini değiştiren ücretliler ne yapacaklardır?
    Herhangi bir şekilde iş yeri değiştiren ücretlilerin daha önce işlem tesis ettirdikleri Müdürlüklere yeni iş yerlerinin adreslerini bildirerek buradan yeni iş yerlerine hitaben yazı almaları yeterli olacaktır. Bu kişilerin yeniden rapor almalarına gerek yoktur. Bulundukları il sınırları dışına gidenler de aynı şekilde hareket edebileceklerdir.