+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 2 / 3 İlkİlk 1 2 3 SonSon
Toplam 41 mesajın 16-30 arasındakiler
Böbrek nakli oldum. 96 SSK başlangıcım ve %70 raporum var. Nasıl emekli olabilirim?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size
    Forum Moderatörü
    Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:07
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Twitter Hesabım

officer

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Avcıya katılıyorum mahkemeler çok uzun sürer bence 2 yıl ssk primi ödeyin bu zaman zarfında vergi ind. hakkı alın ve erken emekli olun.Ayrıca bu 2 yıllık süreyi doğum yapmış iseniz doğum borçlanması yaparak kazana bilirsiniz.Yalnız doğum borçlanması yapacak olur iseniz ssk lı çalışmaya başlayın ve ondan sonra yapın borçlanma yaptıktan sonra işten ayrılın.

serap_25

Bülent bey sizden müsait oduğunuzda cevap bekliyorum..lütfen ..

özel sektörde çalışmak kolay olsa emin olun 2 yıl değil gücüm yettiği kadar çalışmayı tercih eder bu kadarda emekli olma merklısı olmazdım.ama böbrek nakilliyim biraz ayakta durmak ayaklarımın şişmesine sebep oluyor ilk yıllar zorlanmadan çalışıyordum ama şimdi çok zor ama anlayan yok...

ilker bey ilginize gerçekten tşk ediyorum.ayaklarımda problem olmasa bu işin üzerine bu kadar gitmezdim.5 yıldır çalışıyorum.4 yıllık diyaliz hayatından sonra tekrar sosyal yaşama dönebilmenin ne demek olduğunu iyi bilirim.o yüzden sağlığım elverse çalışmak bana zevk verir.böbrek nakli oldum son 2 yıldır romatizmal bi hastalık oluştu sanırım yorgunluktan olsa gerek şimdi biraz ayakta durmak dayanılmaz ağrı yapıyor ayaklarımda ve şişlik oluşuyor.ama herkes kendi çektiğini ve yaşadığını biliyor.hakkım varsa biran önce emekli olma isteğim bu yüzden.devlet hastanesi romotoloji bölümü ayaklarım için % 28 ellerim için %8+8 veriyor artı böbrek naklinden % 70 veriliyor. sigorta başlangıcım 96 yılı.2001 yılında doğum yaptım fakat o dömenler eşimin sigortasından faydalanıyordum bu durumdan kendi sigortam yatmıyordu.2 yıl beklemeden emekli olmak için bu durumu değerndirme şanşım varmı.

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

OturanBoğa

Siz vergi indirimi için defterdarlığa başvurun. O süreç de bi yandan işlesin ve o hakkı elde edin. Bir kaybınız olmaz.

Ama o arada malulen emeklilik için de dava açmalısınız. Başka bir yol yok. Ya sigortalılık sürenizi tamamlayıp Yaşlılık emekliliğinden yararlanacaksınız, ya da dava açıp malulen emeklilik için uğraşacaksınız...

Malulen emeklilik başvurusu yapabilmek için işten ayrılmanız şart. Bu riski göze alamayacğaınıza göre, siz malulen emekliilk için değil, maluliyetinizin tespiti için sigorta müdürlüğüne başvurun. Sizi hastaneye sevk etsinler... Sonuçta onlar size "malul sayılacak bir durumunuz yok" diyecek, siz de buna karşılık dava açacaksınız... Davayı kazandığınızda, bu sefer malulen emeklilik için başvuru yapacaksınız ve hemen malulen emekli olacaksınız...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

serap_25

hepinize gerçekten çok tşk.rdiyorum.iyiki varsınız.durumumla ilgili yapacağım herde gelişemeleri sizlerle paylaşacağım inşallah.sizede çok geçmiş olsun.elbette herkesin bi sıkıntısı var.Rabbim hepimizin yardımcısı olsun.

serap_25 Emeklilik talebini hangi başlık altında yapmalıyım

Merhaba ,ben böbrek nakilliyim % 75 raporluyum 2. dereceden vergi indiimnden faydalanmaktayım . 11.09.2013 Tarihinde emeklilik için müracaatımı yapacağım inşallah . Emeklilik taebimi hangi başlık altında yapmam gerekiyor .Bilgileinizi paylaşırsanız sevinrim

Forum Moderatörü
    Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:07
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Twitter Hesabım

officer

Serap hanım, Şu başlıkta gerekli bilgiler mevcuttur incelemenizi öneririm.. Yaşlılık veya Malullük aylığı başvurusunda istenen belgeler ve süreç

serap_25

İlker bey ilgili başlığı inceledim 4a malüllük veya yaşlılık farkı nedir açıkçası anlayamadım . rapor oranım % 75 bugün itibariyle 3838 günüm var doğum tarihim : 10.05.1979 işe başlangıç tarihim 06.01.1996 2. derece vergi indiriminden faydalanıyorum . Bu şartlarda ben malülmü ,vergi indirimimi yoksa yaşlılıktanmı emekli oluyorum . yanlış bir başlıkta müracaat edersem emekli maaşımı etkilermi ? sizi yorum ama yıllar sonra sıkıntılarla bu noktaya gelebildim yanlış bir işlem yapmamak için bilgilerinizi paylaşmanızı rica ediyorum .

KKELEBEKK

Siz 96 ssk girişine göre 2. derece vergi indirimiyle 16 yıl 4 ay - 3760 günle erken emekli olmayı haketmişsiniz.
    Erken emeklilik başvurusu yapacaksınız yani.
    Başlıkta en başta yer alıyor:
    Yaşlılık aylığı bağlanması (4a [eski adıyla ssklılar] için)
    1- Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesi
    2- 1 Adet Fotoğraf
    3- Gelir Vergisinden Muafiyet Belgesi (Vergi indiriminden yararlanan sigortalılar için)
    4- Sigortalı İşten Ayrılış Bildirgesi (işten ayrıldıktan sonra ilk 10 gün içinde talepte bulunanlar için)
    5- Emeklilik Başvuru Dilekçesi

serap_25

teşekkür ederim sn kısmet

kısmet hanım , bilgi almak için sgk ya gittiğimde malülen emekli olacaksınız dendi gün toplama işlemi işlemi için dilekte vermem gerekiyormuş ..

kevın

serap hnm böbrek nakli olanlar tabi şartları uyanlar herkes malulen emekli olabilecekmi bnm de şartlarım uyuyor. 1800 günm wr 1996 girişm 3 ay önce nakil oldum.

serap_25

mrb. gözünüz ayın demek isterim öncelikle .1 eylülde yürürlüğe girecek olan yasaya göre böbrek nakli olan arkadaşlarımızda malülen emekli olabilecekler bunun için 1800 günün yeterli olduğunu sanıyorum fakat sağlıklı bilgi için bilent beyin ( OTURAN BOĞA) bu konuyla ilgili yazısını okumanızı tavsiye ederim .

kevın

eminmisin. ben burda ssk ya sordum bilmiorlar... ayrıca teşekkürler.

serap_25

net bilgi için aktarmış olduğum gibi bülent beyin yazılarını okuman gerekecek

kısmet hanım ben 2.derece vergi indiriminden yararlanıyorum böbrek nakilliyim % 75 engeli raporum 3840 günüm nevcut sgk ya emeklilik için ön bilgi almaya gittiğimde sen MALULEN EMEKLİ olacaksın önce gün sayımı için dilekçe vermen gerekiyor denildi . daha önce sizlerden aldığım bilgilerde ERKEN YAŞLILIK adı altında olması gerektiği belirtilmişti . sgk kurumu çalışanlarının ilgisiz ve tutarsız tavırları kafamı karıştırdı. benmi anlatamıyorum yoksa her ikiside aynı şeym mi ?

OturanBoğa

kevin: Böbrek nakli olanlar da Malul sayılacak, Malulen emekli olabilecek/kalabilecek

Serap hanım, siz malulen değil, defterdarlıktan elde edilmiş 2. derece sakatlık indirimine istinaden erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanacaksınız. SGK'daki memurlara bu konuda ısrar edin. İkisinin farklı şey olduğunu ve sizin sakatlıktan dolayı Yaşlılık emekliliğini tercih ettiğinizi söyleyin

serap_25

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    sevgili Bülent bey erken yaşlılık emekliğinde gün topalam işlemi yokmu benim doldurum imza attığım matbu formda gün toplama dilekçesi olarak geçiyordu yani bunadamı gerek yoktu. bunun sonucu yaklaşık 20 güne gelir size gelen yazıda hangi tarihte emekli olacağınıza dair tarih olacak o tarihte gelip emeklilik için müracaat . malülen emekli olacaksınız ancak szin günleniz fazla ve vergi indiriminiz mevcut maaşınız ona göre hesap edilir dendi artı kovulmaktan beter edildim bu durumu onlara nasıl anlatacağım bilemiyorum . Şaşkınım

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye