Engelliler.Biz 4-7 Aralık tarihlerinde Engelsiz Yaşam Fuarı'nda
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
SSK'dan emeklilik için yapılması gereken işlemler..?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

kiraman SSK'dan emeklilik için yapılması gereken işlemler..?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Arkadaşlar
    sskdan emekliliği hakeden emekli olacak kişinin yapması gereken işlemler nelerdir? İşverenin yapması gerekenler nelerdir?
    Galiba dilekçe veriliyormuş. elinde örnek dilekçe olan arkadaşlar varsa yardımcı olursanız seviniri.

OturanBoğa

Vergi indirim hakkını elde ettiğini varsayıyorum...

İşyerinden emeklilik talebiyle ayrılacaksın (yani sigortalılığın sonlanacak). Sonra en son çalıştığın işyerinin bağlı olduğı İl/ilce sosyal sigorta kurumuna gidip, emeklilik için yazılı olarak başvuracaksın. Başvuru için gerekli olan dilekçe dahil tüm evraklar orada matbu/hazır. Tek yapman gereken onları doldurmak.
    Ayrıca resmi onaylı nüfus cüzdanı örnneği ve 2 de resim gerek. Bir de işvereni tarafından üç nüsha doldurulacak sigortalı hesap fişi eklenmeli

Dilekçe örneği:
    • T.C
      ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI
      SOSYAL SİGORTALAR KURUMU BAŞKANLIGI
      SİGORTA İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
      ………………… SİGORTA MÜDÜRLÜĞÜNE
      …………………

........................ sigorta sicil numarası ile son ..................................... iş yerinde çalışmakta iken …. / …. / …. tarihinde işten ayrıldım. 506 sayılı kanunun Sosyal Güvenlik Sözleşmeleri’nin ilgili maddelerine göre tarafıma yaşlılık / malüllük sigortası yönünden tahsis yapılmasını arz ederim.

…. / …. / ….

SİGORTALININ

Adı Soyadı :
      İMZASI :

Parayı almak istedigim
      Banka şubesi :

Bağlanacak aylığıma mahsuben
      Avans : ( ) istiyorum ( ) istemiyorum

EKLER
      1- Vukuatlı nüfus kayıt örneği
      2- Beyan ve taahhüt belgesi
      3-Fotoğraf ( 4 adet )

İKAMATGAH ADRESİM:
      TEL :

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

kiraman

Bülent Abi
    İşverenin yapması gerekenler neler?

Raman72

Dilekçenize istinaden emekliliğiniz için yazılan yazı ve sigortalı hesap fişinizin doldurulması.

OturanBoğa

Muhasebeci bilir bunu... Sıradan emeklilik işlemi neyse onu yapar...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Raman72

Emeklilik işlemleri ile Muhasebe değil,İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü ilgilenir.

bulnes

Her şirket uluslararası firma değil ki

Valla çoğu firmada insan kaynakları dedin mi bön bön yüzünüze bakarlar.
    Genel tabir ile çoğu yerde muhasebedir bu işleri yapan

Raman72

Yazdığım yazının uluslararası şirketle alakası yok bulnes.Daha önce Personel ve Eğitim Müdürlüğü,İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne dönüşmüştür.

edipbalkan

konunun zamanı gecmıs ama yenı emeklılık dılekcesı verdım belkı lazım olur:
    işyerınden cıkıs yazısı almanız gerekıyor
    son prımlerınızı belırtır kagıdı, nufus cuzdanı fotokopisi ıle bırlıkte eklıyorsunuz
    baska bısey yok. 1 aya kadar yanıt verırız dıyorlar

bu kadar

ankaradan saygılar

Ufukalp

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Şuna personel şefliği diyerek ortada bir yerde buluşalım.
    Personel işlerine gidiyorsun onlar yazı ve henüz sigortaya aksettirilmemiş primler için hesap fişi doldurup verirler.
    Hatta işini düzgün yapan ciddi bir işyerinde senin yükümlülüğünde olan evreklerı da isterler toparlar verirsin bir dosya halinde düzenleyip sana verirler kuruma vermen için.

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye