Sunrise Quickie akülü, Quickie aktif ve Breezy manuel sandalyelerde lansmana özel büyük indirim kampanyası!
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
1992 SSK girişim, 5300 prim günüm var. Ne zaman emekli olabilirim?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size
    Üye
    Gerçek Adı
    cengiz tufan
    Son Giriş
    15.10-2013
    Saat
    20:21
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Blog Mesajları
    1

jengis 1992 SSK girişim, 5300 prim günüm var. Ne zaman emekli olabilirim?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    arkadaslar 1992 de ssk girişim var. 5300 gün prim ödenmiş 2.dereceden engelliyim(63) ne zaman emekli olurum bugünün tarihi 12.02.2011

KKELEBEKK

1975 doğumlusunuz sanırım.
    1992 de 18 yaşını doldurup 19 dan gün almadığınız için ilk ssk girişiniz gün aldığınız 1993 yılı olarak geçerlidir.

15 yıl 8 ay 3680 güne tabisiniz

1993 + 15 yıl 8 ay

Emeklilik başvurusunda bulunabilirsiniz.

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de
    Üye
    Gerçek Adı
    cengiz tufan
    Son Giriş
    15.10-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Blog Mesajları
    1

jengis

teşekkürler ama tam olarak ssk girişim eylül1992 dt 13/7/75 yani yazdiğinizdan anladiim ben bu temmuzda emekliyim. öylemi yanliz o yazdıınız 15yıl 8 ay 3680 gün şöyle olabilirmi?
    18 yıl 4300 gün

KKELEBEKK

Hayır 1993 eylülünden itibaren 2. dereceden vergi indirimiyle 15 yıl 8 ay 3680 günle emekli olabilirsiniz şuan..

10.1993 + 15 yıl 8 ay = 2009 Mayıs ' tan itibaren emekli olabileceğinizi gösterir..

Üye
    Gerçek Adı
    cengiz tufan
    Son Giriş
    15.10-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Blog Mesajları
    1

jengis

teşekkür ederim. saygı ve hörmetler....................

Forum Moderatörü
    Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:41
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Twitter Hesabım

officer

Hemen emekli olup tekrar çalışabilir 2 maaşınzıda alabilirsiniz...

Üye
    Gerçek Adı
    cengiz tufan
    Son Giriş
    15.10-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Blog Mesajları
    1

jengis

yeni ögrendiim bir hadise; malulen emekli olmuş isen tekardan çalışamıyosun:
    ikinci diyeceğim ise şu: ben, 19 yaşında engelli oldum yani, o zaman a kadar sağlamdım 23 yaşında özürlü olarak işe başladım fakat özürlülük indiriminden yararlanmadım.
    Daha sonra, 2010 yılında rapor için başvurdum. Kuvvetle ihtimal 2011 mart ayında yararlanıcam .(çünkü rapor,ankara dan istanbul defterdarlığına gelmiş, oradan da iş yerime gönderilmiş. 2-3 gün, en geç bir hafta sonra işyerine gelirmiş. rapor, defterdarlıktan 1 hafta önce yollanmış)

sorum ise; acaba bu hadise benim emekli olmamda bir sorun teşkil ader mi?

cevabınız benim için önemli çünkü, emeklilik dilekçesi vericem ve işten ayrılcam.

Üye
    Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    15.10-2014
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey

cdisci

Emeklilik hakkınız oluşmuş ayrıca siz malulen değil erken yaşlılık sigortası kapsamında 5510 yasanın 28 maddesi ilgili fıkrası gereği emekli olmalısın o şekilde olursan yeniden çalışabilirsin bu emeklilik türü özürlülük emekliliği ilker arkadaşın söylediği bu tür emeklilik aman ha malulen olma yoksa çalışamazsın ya da maaşın kesilir

Forum Moderatörü
    Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:41
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Twitter Hesabım

officer

Yo hiç bir engel teşkil etmez..
    Gönül rahatlığı ile emekli olabilirsiniz...

Üye
    Gerçek Adı
    cengiz tufan
    Son Giriş
    15.10-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Blog Mesajları
    1

jengis

yine ben hala karar veremedim. emekli olsam mı olmasam mı? daha sonra kafama şu takıldı: tazminat alırken nasıl hesaplanacak, belediyede 13 yıl 8aydan beri çalışı yorum, lakin ondan öncede çalıştım başka yerlerde tavan 2731 kusür olduğuna göre tazminatım 2731*13yıl8aydan mı hesaplanacak yoksa 2731*1993yılından itibaren mi

OturanBoğa

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Önceki çalışmışlıklar için o zaman işten çıkarken tazminat almadınız mı? Almadıysanız, önceki sigorta günlerinizi hizmet birleştirmesi yaparak birleştirebilirsiniz. Bu durumda tazminat da o gün sayısınca olur herhalde. Emin değlim ama, benim yorumum bu.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye