+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 11 1 2 3 4 5 ... SonSon
Toplam 163 mesajın 1-15 arasındakiler
Malulen emeklilik başvurum 5 aydır sonuçlanmadı. Nasıl takip edebilirim?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size
    Üye
    Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    24.07-2014
    Saat
    23:07
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA

thedenizfeneri Malulen emeklilik başvurum 5 aydır sonuçlanmadı. Nasıl takip edebilirim?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    25 Mayıs 2012 Güncel:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: thedenizfeneri Mesajı Gör
    uzun bir aradan sonra yeniden merhaba arkadaşlar. 04.10.2011 tarihinde görülen son dava sonucunda yerel mahkeme beni emekli etmiş fakat dosyam yargıtaya gitmişti.
    14.12.2011 tarihinde ise dosyam yargıtaya ulaşmış. yargıtay da temyize giden dosyamı 27.02.2012 onadı ve 18.04.2012 tarihinde de dosyamı kapatarak sgk ya postaladı.

artık sgk dan haber bekliyorum. emeklilik işlemleri ne kadar sürdürürler bilmiyorum.(lafa geldi mi 2 günde sonuçlanacak diyorlar ama) sonunda çok şükür emeklilik işlemlerim onandı.

en baştan beri bana yardımcı olan ve desteklerini esirgemeyen bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim.saygılar

15 Aralık 2009 Güncel: 2 sene oldu hala mahkemelerde uğraşıyorum! Bu başlığın 88. mesajından itibaren mahkeme süreci devam...

Merhaba arkadaşlar.
    Ben 7 ocak 2008 tarihinde izmit sigorta müdürlüğüne hastalığım dolayısıyla çalışamadığım için malulen emeklilik baş vurusu yaptım. 17 ocak 08 tarihine kadar gerekli doktorları dolaşarak heyete girip evrakları teslim ettim.
    Lakin 29 mart 2008 tarihinde sigorta müdürlüğünden elime bir davet geçmişti. Yeniden 4 tane daha doktoru dolaşmam gerektiğine yönelik bir davet. Bu 4 doktor için izmit sigorta müdürlüğü beni kocaeli üniversitesi hastanesine sevk etti. 2 nisan 2008 tarihine kadar üniversitede bu 4 doktora da gözüktüm ve orada da 3 nisan 2008 perşembe günü evraklarımı hastanenin sağlık kurulu bölümüne verdim.
    Bana orada denen, 1-1,5 ay içinde size cevap gelir. Ama tek bir cevap yok.
    7 ocak-23 mayıs hala kayıt yok. Ne alaka?
    Bu konuda bilgi verin yol gösterin bi zahmet. Ssk müdürlüğünü aradığımda daha ankaradan cevap gelmedi diyor. Valla kafayı yiyecem.
    şimdiden saolun

OturanBoğa

Malulen emeklilik işlemler 2-3 ay sürer. Sizin hastane işlemleri uzadığı için gecikme olmuş. Bence bugünlerde yanıt gelir.

Tahsis Talep Tarihi ve Sigorta Sicil Numaranızla birlikte buraya tıklayarak süreci takip edebilirsiniz

Ve unutmayın, tahsis talep tarihinizden itibaren maaşınız içerde birikmeye başladı. Yani gecikmeden maaş anlamında bir zararınız olmayacak. Yeter ki sağlık raporunuz ve malulen emekliliğiniz kabul eilsin.

Lütfen sonucu buraya da yazın. Biz de süreç hakkında bilgilenmiş oluruz.

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de
    Üye
    Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    24.07-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA

thedenizfeneri Malulen emeklilik başvurum 5 aydır sonuçlanmadı. Nasıl takip edebilirim? [Soru]

Merhaba sevgili dostlar.
    Ben 7 ocak 2008 de hastalığım dolayısı ile daha fazla çalışamadığım için sigorta il müdürlüğüne malulen emeklilik için başvurdum. Zor bela 1900 küsür günü doldurarak. Neyse 14 ocak 2008'de de heyete girdim. Daha sonra beklemeye başlamışken 29 mart 08 cumartesi günü sigorta il müdürlüğünden elime yeni bir evrak geçti. 31 mart 08 pazartesi günü sigorta il müdürlüğüne gittiğimde üniversite hastanesinde 4 bölüm için yeniden heyete girmem gerektiği söylendi.
    Aynı gün yani 31 mart pazartesi itibari ile kocaeli üniversitesine gittim. 1 nisan 08 de muaynelerimi başaltıp 3 nisanda ancak bitirebildim. Yine aynı gün 3 nisan 08 perşembe günü kocaeli üniversitesi sağlık kuruluna nüfüs cüzdan fotokopim, 1 resim ve ev telefon numaram ile evrakları teslim ettim. Teslim ederken 1-1,5 ay içinde cevap alırsınız dendi. Haziranın 6 sı oldu hala cvp yok. Acaba bu normal mi?

2022 Sayılı Kanuna Göre Evrak Takibi İşlemleri YAPTIRIYORUM KAYIT BULUNAMADI DİYOR..
    BAŞKA BİR ADRESTEN SSK SİCİL NUMARAM İLE EVRAK TAKİBİ YAPTIRIYORUM AYNEN ŞU ŞEKİLDE BİR CEVAPLA KARŞILAŞIYORUM..
    "Emeklilik başvurunuz 1 ayı geçmişse;
    talebinizin dilekçenizi vermiş olduğunuz sigorta il/sigorta
    müdürlüğünden sorulması gerekmektedir."

Bu cevaba göre sigorta il müdürlüğünü arıyorum, biz yolladık ankaradan cvp gelmedi diyor. Anlayacağınız iki arada bir derede kaldım. Bunu başka nereden arayıp sorabilirim? Var mı ankara'da soracağım bir adres telefon vs...
    Saygılar

DİNÇ

Size ilk başvurunuzda evraklarınızı teslim ettiğinizde küçük bir evrak vermişlerdir onun üzerindeli tarih ve sayı numarasıyla ssk sitesinden evrak takibi kısmından evragınızın ne durumda olduğunu görebilirsiniz

Üye
    Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    24.07-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA

thedenizfeneri Malulen emeklilik

Kardeş cvp için saolda sigorta il müdürlüğüne ilk başvurduğumda hastalığımla ilgili raporlarımı alıp banada gerekli incelemelerin yapılması için hastaneye sevk kağıdından başka birşey vermediler.

OturanBoğa

Tahsis talep tarihinizle birlikte şuradan baktınız mı: SSK

SSK Sağlık kurulunda işlemi sürüyordur bence.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    24.07-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA

thedenizfeneri malulen emeklilik

bülent bey merhaba o dediğiniz adrese bakıyorum hatta yine yeniden baktım ve aldığım yanıt: Emeklilik başvurunuz 1 ayı geçmişse;
    talebinizin dilekçenizi vermiş olduğunuz sigorta il/sigorta
    müdürlüğünden sorulması gerekmektedir. sigorta il müdürlüğünü arıyorum ankaran cvp gelmedi diyor.bu ankaran bilgi alabileceğim bir tel no,adres vs...bişey var mı? onları arayayım.bu arada bülent bey beyaz kart için iett ye mail attım cvpta istanbulda oturma şartı aramadıklarını öğrendim.sadece istenen evraklar olsun yetermiş.bunuda ek not olarak vereyim dedim.saygılar

OturanBoğa

SSK'ya bilgi edinme kapsamında başvur: http://bilgiedinme.ssk.gov.tr/bilgie...isiEkleForm.do

Şöyle bişey işini görür:

".... sicil numarası ve .. tahsis talep tarihi ile ... tarihinde ... müdürlüğüne emeklilik başvurusunda bulundum. O tarihten beri emeklilik başvurumun hangi aşamada olduğuna dair bilgiye erişemiyorum. Emeklilik başvurumun hangi aşamada olduğuna dair bilginin tarafıma bildirilmesini arz ederim."

Üye
    Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    24.07-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA

thedenizfeneri malulen emeklilik..........

sayın bülent bey ve diğer arkadaşlar... ben bülent beyin dediği gibi bilgi edinme birimine mail attım.ve bana şu cevap verildi:Başvurunuz 06.06.2008 tarih ve 52234 başvuru numarası ile işleme alınmış ve cevaplandırılmak üzere KOCAELİ (İZMİT)SİGORTA İL MÜDÜRLÜĞÜ'ne gönderilmiştir. Tarafınıza yasal süre olan 15 iş günü içerisinde cevap verilecektir .

şimdi bu cevaba göre ben ne düşünmeliyim.benimle fikrinizi paylaşırsanız sevinirim...saygılar

OturanBoğa

"Ben cevabı bilmiyorum, konuyu Kocaeli sigorta il müdürlüğüne ilettim, onlar cevap verecekler sana. Bekle, 15 gün içinde yanıtlayacaklar" diyor gelen cevap
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    24.07-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA

thedenizfeneri teşekkürler

bülent bey ilgin ve duyarlılığın için teşekkürler

Üye
    Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    24.07-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA

thedenizfeneri SGK Bilgi Edinme‏ gelen cevap...

T.C.
    SOSYAL GÜVENLİK KURUMU
    BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ

Sayı : B.13.1.SGK.0.BSN.BEB.0-622.02/ 09.06.2008
    Konu : 06.06.2008 Tarih ve 52234 numaralı başvurunuz.

Sayın : HAKKI ERGÜN
    YALI MAH.İSTASYON CAD.NO:93 KAT:3 41700 DARICA-GEBZE-KOCAELİ

Soru : 4101199910308 sicil numarası ve 07.01.2008 tahsis talep tarihi ile 07.01.2008 tarihinde İZMİT SİGORTA İL MÜDÜRLÜĞÜNE emeklilik başvurusunda bulundum. O tarihten beri emeklilik başvurumun hangi aşamada olduğuna dair bilgiye erişemiyorum. Emeklilik başvurumun hangi aşamada olduğuna dair bilginin tarafıma bildirilmesini arz ederim. SAYGILARIMLA

Cevap : Kurumumuza Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında yapmış olduğunuz başvuruya ilgili birim tarafından verilen e-posta cevabı aşağıda sunulmuştur.
    07.01.2008 tarihinde Hastaneye sevk edilmiş 14.02.2008 tarihinde Raporlarınız Genel Müdürlük Malüliyet Daire Başkanlığına gönderildi. Genel Müdürlük tekrar 07.03.2008 tarihli yazısı ile Üniversite Hastanesine sevkini istemiş olup 31.03.2008 de sigortalı üniversite hastanesine sevk edilmiş hastaneden gelen 14.04.2008 tarihli rapor, karar icin 15.05.2008 tarihinde Genel Müdürlüğüne gönderilmiş olup cevap beklenilmektedir.
    Bilgilerinizi rica ederiz.

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği
    Bilgi Edinme Birimi

Üye
    Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    24.07-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA

thedenizfeneri malulen emeklilik başvurum hakkında bilgilendirme

nerde kalmıştık? 07.01.2008 tarihinde malulen emeklilik başvurusunda bulunmuş 14.01.2008 tarihinde ilk heyetime girmiştim.bu ilk heyet raporu 14.02.2008 tarihinde Genel Müdürlük Malüliyet Daire Başkanlığına gönderilmişti. Genel Müdürlük tekrar 07.03.2008 tarihli yazısı ile Üniversite Hastanesine sevkini istemiş olup ikinci defa 31.03.2008 de sigortalı üniversite hastanesine sevk edilmiş hastaneden gelen 14.04.2008 tarihli rapor, karar icin 15.05.2008 tarihinde Genel Müdürlüğüne gönderilmiş olup cevap beklenilmekteydi.bugün yani 18.07.2008 tarihinde posta yoluyla elime sosyal güvenlik kurumu başkanlığı kocaeli sosyal güvenlik il müdürlüğünden bir yazı ulaştı.dedim nihayet olumlu veya olumsuz bir yanıt geldi derken.açıp okuyunca afalladım.yazı aynen şu:

ilgi:07.01.2008 tarihli talebiniz.
    hastaneye yeniden sevk işleminiz için müdürlüğümüz thz-1 servisine gelmenizi rica ederim.

şimdi ben kaç defa heyete girecem ve daha ne kadar bekleyecem.bu uzayıp giden işlemler yüzünden ssk primimi bile dışardan yatıramıyorum.zaten 2 seneyi aşkın bir zamandır çalışamıyorum.hastalığım dolayısıyla sürekli doktor kontrolü altında olmam gerekiyor.ssk olmadığı için paramla muayne olup mr filmleri için para döküp durur hale geldim.hadi ilk heyet buradaydı yani ikamet ettiğim yerde.hadi torpil vardı diye düşündüler diyelim.2.heyet kocaeli üniversitesi hastanesinde.orayada mı inanmadılar.şimdi bakalım nereye yollayacaklar.

OturanBoğa

Hey allahım ya! Bu kadar mı eziyet olur!
    Bir an önce gidin de kurtulun şu lanet eziyetten! Sabırlar diliyorum...

Yasaklı Üye
    Gerçek Adı
    Sölemem ki
    Son Giriş
    05.07-2013
    Saat
    09:40
    Yaşadığı Yer
    Lazimsa Sor

_MesuT_

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    gercekten çok ugrastırolar...kendimden biliom :lol:

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 11 1 2 3 4 5 ... SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye