Sunrise Breezy 90 tekerlekli sandalyede alisveris.engelliler.biz'e özel kaçırılmaz fırsat!
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 3 1 2 3 SonSon
Toplam 39 mesajın 1-15 arasındakiler
Malulen emekli olmak için müracaat ettim. Eski raporumun faydası olur mu?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

altay Malulen emekli olmak için müracaat ettim. Eski raporumun faydası olur mu?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Sayın arkadaşlar;

Ben 1992-2000 yılları arasında kamuda tam 8 yıl çalıştım ve kendi isteğimle istifa ettim. 2000-2001 yılları arasında 569 gün sigortam var .Bağkur(Tarım Bağkuru) hizmet sürem 2yıl 20 gündür.

Malulen emekli olmam için bulunduğum ilçenin Devlet Hastanesinden %70 oranında kurul kararıyla özür oranım var. SGK beni Ünv.Hastanesi kuruluna sevk edecek.

Sormak istediğim ;Devlet Hastanesinden almış olduğum özürlü raporumla SGK beni sevk ettiğinde elimdeki kurul kararını da göstersem raporda yazılı olan %70 özürlü raporumu da göstersem sizce etkili olur mu? Akıl sağlığımla ilgili rahatsızlığım var.

Beni bilgilendirip yardımcı olursanız çok memnun olurum.

NOT: SGK Eğt. ve Arşt. Hastanesine sevk aldığımda ayrıca 110 Tl istemeleri sizce kanuni mi?

Forum Moderatörü
    Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:22
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Twitter Hesabım

officer

Sakın ama sakın ücret ödemeyin ilgili linkte gerekli bilgi mevcut çıktısını alın ve sizden parayı isteyen memurun gözüne sokun..
    Sağlık Kurulu Raporu için engellilerden ücret alınamaz (3 Mayıs 2010 tarihli yazı)

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

OturanBoğa

Eski raporunuzu götürün tabii, olumlu etkisi olur doktorlar üzerinde... Ama ona dayanarak karar verilmez maalesef. İlle de kendileri tanı koymak ister...

altay Malulen emeklilik

Sayın OTURANBOĞA;
    Tam 8 yıl emekli sandığı(2 yıl da yıpranma payı eklenecek),569 gün Sigorta ve 2 yıl 25 gün de Tarım bağkurum var.Malulen emekli olduğumda tahmininizce ne kadar maaş alabilirim?
    Ayrıca özür raporuna göre İlçe sosyal yardımlaşma Vakfı da bir miktar veriyormuş galiba?

OturanBoğa

Ne kadar malulen emekli maaşı bağlanır bilemiyorum. Hangi statüde emekli olacağınız belirleyici olur maaşta.

Emekli olduğunuzda Vakıf maaşı ya da 2022 maaşı alamazsınız.

altay Oturanboğa'ya

Şizoaffektif bozukluk hastasıyım,özür oranı galiba %45'miş...

OturanBoğa

%45 raporla malulen emekli olamazsınız. Malulen emekli olabilmek için maluliyet cetveli'ne göre malul sayılmak şart.

altay ..

%45'ten kastım; şizoaffektif bozuklukta malul cetveline göre belirlenen puan %45.
    Peki malulen emekli olunca belediyelere ait büfe yada başka işyerlerinde çalışabilir miyiz?

OturanBoğa

Malulen emeklilik ile sakatlıktan dolayı erken Yaşlılık emekliliği farklı şeylerdir.
    Malulen emeklilik için maluliyet cetveli'ne göre malul sayılmak gerek. Erken yaşlılık emekliliği için ise sakatlık oranı cetveli'ne göre %40 ve üzeri rapor almak...

Malulen emekli olanlar emekli maaşlarını kestirmeden asla çalışamazlar. Erken Yaşlılık emeklisi olanlar ise sosyal güvenlik destek primi ödeyerek hem çalışabilir hem de emekli maaşlarını alabilirler.

altay

Mrb.kusura bakmayın,sizi de sorumlarımla bunaltıyorum ama özürlülük konusunda her konuya hakiğm ve samimi bir insan olduğunuz ve de aydın bir insan olduğunuz için size yazma gereği duyuyorum.

Bugün raporumla Hatay İl Sosyal hişzmetlere özürlü kartı başvurusu için gittim ve raporumda AĞIR ÖZÜRLÜ yazmadığı için özürlü kimlik kartı alamazsınız dediler ve çok üzüldüm. Sizce bu doğru mu?

Ayrıca birşey daha sormak istiyorum; bu raporumla istanbul'da iett.genel müdürlüğüne başvurup indirimli yada ücretsiz kart çıkarabilir miyim? Rapor elimdeyken özürlülere tanınan haklardan (uçak,tren,deniz otobüsleri,şehirlerarası yolculuk vs) yararlanabilir miyim?

Bir de özürlülere belediyeye ait büfe yada otoparkları işletmek için başvurma hakkım var mı?

Elimdeki özür raporuyla hangi haklardan ve nelerden faydalanabilirim?Beni aydınlatırsanız sie çok minnettar olurum.
    Saygılarımla...

allakasi

istanbulda paso alabilirsin üçretsiz toplutaşımadan yararlana bilirsin il sosyal hizmetlere shçk baş vurarak başbakanlık kartı cıkararakta ucak trengibi şeylerdende indirimli yararlana bilirsin

OturanBoğa

Sosyal hizmetlerdeki görevli ya yanlış biliyor ya da işgüzarlık yapmış. %40 ve üzeri raporu olan herkes Özürlü Kimlik Kartı alır. "Ağır özürlü" vb. bir şart asla söz konusu değil.

Evet, %40 ve üzeri raporla İETT'den ücretsiz toplu taşıma için kart alabilirsiniz

Belediyeden bu tür bir büfe almak neredeyse imkansızdır.

Emekli olursanız biraz da olsa rahatlayacaksınız.

Ayrıca şizofreni ile ilgili dernekler aracılığıyla zaman geçirmesinizi sağlayacak etkinliklerden haberdar olabilirsiniz diye düşünüyorum...

Şizofreni Dernekleri Federasyonunu
    Şizofreni Dostları Derneği
    Şizofreni Gönüllüleri ve Dayanışma Derneği

altay

Sayın Bülent bey;
    Üniversite eğitim ve araştırma hastanesine Sgk.dan sevkle gidince psikiyatrideki Prof.bayan Devlet Hastanesinden Şizoaffektif bozukluktan %82 özürlü raporumu inceledi ve ardından bana yarın detaylı epikriz rapor getirin dedi,ertesi gün hastaneden tasdikli imzalı detaylı raporumu götürdüm, bana ne şikayetiniz var ,rahatsızlığınız nedir vs.gibi hiçbir şekilde ama hiçbir şekilde bana soru bile sormadan elimdeki heyet kağıdına remisyonda (hastalık son bulmuş) şeklinde yazdı ve sizin hiçbir şikayetiniz yok diyerek beni gönderdi.
    Hiçbir şekilde hastalık öykümü bile almadı ve epikriz raporunu heyet kağıdıma zımbaladı. İşini öyle hızlı bir şekilde yaptı ki anlatamam. Şu anda bu yüzden mağdur durumdayım.

Ben aynı zamanda derealizasyon ve depersonalizasyon hastasıyım, bu yüzden de çalışamıyorum. Bu rahatsızlığın dahi özür oranı %60 .Haftaya kurula girdiğimde yine aleyhime karar verecek. Mademki ben rahatsız değilim neden emeklilik isteyeyim.

Bu durumda ne yapabilirim,kime nereye ve ne şekilde hakkımı aramak için müracaat edeyim?
    Bana yol gösterirseniz çok memnun olurum.saygılar...

MeTePe

Sayın altay_7,

İçinizi rahatlatır mı bilmiyorum ama "remisyonda" ifadesi hastalığın son bulduğunu değil, kontrol altında olduğunu ifade eder. Bunun raporunuzu fazla etkilemeyeceğini düşünüyorum. Çünkü şizoaktif bozukluk iyileşen/sonlanabilen bir durum değildir.

Sanıyorum, heyette epikrizde yazanlar doğrultusunda karar verilecektir.

altay

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim.Beni üzen konu;elimde &82 şizoaffektif bozukluk raporum olmasına rağmen dr.un bunu dikkate almaması ve tekrardan epikriz istemesi ve bana rahatsızlığımla ilgili hiçbir şey sormadı,biz teşhisinizi koyamadık deyip odadan çıkardı,bu yüzden umutsuzum.
    Peki heyet kağıdıma remisyonda şizoaffektif bozukluk yazmasına rağmen ve muayene bile etmediğinden hasta hakları birimine yada başhekimliğe şikayet ederek başka dr.tarafından değerlendirilme isteyebilir miyim?Bende ayrıca kronikleşmiş ve 14 yıldır devam eden derealizasyon ve depersonalizasyon sendromu var,bunun için de ayrı özür oranı alabilir miyim?

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 3 1 2 3 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye