+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 18 mesajın 1-15 arasındakiler
1800 gün primim dolmak üzere. Malulen emeklilik için ne yapmalıyım?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

adil korkmaz 1800 gün primim dolmak üzere. Malulen emeklilik için ne yapmalıyım?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    arkadaşlar malülen emekli olmak için gün sayıyorum bir ay sonra günüm doluyor ne yapmam gerek şimdiden bazı bilgilere ihtiyacım var...

Forum Moderatörü
    Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:41
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Twitter Hesabım

officer

Dogum tarihiniz...
    ilk işe başlama tarihi....
    ilk işe başlandıgınızda rapor oranınız...
    Bu bilgileri verin yardımcı olalım

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

adil korkmaz

Doğum tarihi 10-07-1970
    ilk işe giriş 30 - 07 1998
    ilk işe giriş rapor oranı %50
    şuan rapor oranı %60 ila %80 veriyorlar
    enson aldığım rapor evde bakım için oranı %60
    evde bakım aylığıda almaktayım
    1800 günü doldurmaya bir aydan az bir zaman kaldı.

Forum Moderatörü
    Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Twitter Hesabım

officer

1800 gün sürenizi tamamladıktan sonra sgk ya giderek malulen emekli olmak istediginizi belirtmeniz ve yetkili hastaneye sevk edilmeniz gerekli maluliyet cetveli'ne göre tek hastalık/rahatsızlıktan olmak kaydı ile %60 ve üzeri bir rapor alırsanız malulen emekli olabilirsiniz...

seyithan

arkadaslar ben omurilik felciyim ve 1800 gün primle agır özürlü rapurom var.maluluen emeklilik basvurumu yaptım ve bagkurdan gelecek olan cevabı bekliyorum.insallah olumlu bir cevap gelir.

walera sa

sevgili arkadaşlar geçen gün sgknın sayfalarını karıştırırken şu yazıyı gördüm 1800 gün ve %66 oranı olan insan erken emekli edilebiliyormuş fakat bu insan öldüğünde karısına ve çocuklarına maaş kalmıyormuş sgk sayfalarında aynen böyley yazıyor 3600 dan özürlü olarak emekli olunursa eş ve çocuklara eşin ölümünde maaş bağlanıyormuş saygılar

adil korkmaz

acil bir cevap istiyorum
    1800 ğunu doldurdum ve beni sevk etmiyorlar nedeni ise ilk işe başladığımda enğelli olarak başlamışım bunun için enğel durumun ne olursa olsun emeklilik için başvuramasın ancak malulen emeklilik bavurusu yapabilmen için 3600 istiyor normaldede 3840 la olabilirsin diyorlar.

ben şu anda %50 rapor oranıyla çalışıyorum halen ssk yatiyor ama bakıma muhtaç raporum var % 80 raporum var bu durumda ne yapabilirim bana doğru bir yol soylersen sevinirim..

petitgirl

Malesef malulen emekli olabilmek için bir yerde sgk li olarak çalışıyor iken malul duruma düşmeniz gerek zaten malul iken işe başladıysaniz engel durumunuza göre 18 yıl ve yanılmıyorsam 11 yıl prim ödemeli emekli olacaksınız yani yıl olarak daha 6yıl prim günü olarak da yaklaşık 5 yıl ödemeniz var gene de arkadaşlar yanlışsam doğru bilgiyi yazsın.

Forum Moderatörü
    Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Twitter Hesabım

officer

Adil bey;
    İlk işe başladığınızda malul sayılacak derecede (yani %60 ve üzeri bir rapor ile işe başladıysanız) evet malulen emekli olamazsınız ama ilk işe başladığınızda %59 ve aşağısında bir rapor ile bir belge ile belgeleye biliyor iseniz malulen emekli talebinizi kabul etmeleri gerekli..
    Ayrıca malulen emekli olabilmek için tek hastalık rahatsızlıktan %60 ve üzeri rapor almanız gerekli...

adil korkmaz

şimdi durumu şöyle bir izah edeyim

1998 ssk girişim var şu anda 1850 günüm bulunmakta ilk işe başlama rapor oranım %50 şu anda 2004 te yeniden aldığım rapor tekrar % 50 ama 2007de vergi indirim için aldığım rapor oranı %60 özürlü kimlik kartı içinde aldığım rapor oranı %80 ile %100 diye geciyor.

bütün bu raporlarımla PENDİ SGK müdürlüğüne gittim malülük servisindeki görevli arkadaş raporlarıma bile bakmadan hiçbir şekilde malülen emekli olamasınız diye cevap verdi ancak 3840 iş günü ve 17 yılık sigortalılıkla olursun dedi ve beni budurumda hastahaneye sevk etmedi

tophanedeki yasal haklar brosuna gittim oradaki avukat hanım aynı şeyleri söyledi FEV e de gittim bilgi edinme servisi de aynı şeyleri söyledi budurmda bende ne yapacağımı şaşırdım bana doğru bir yol gösteren olursa sevinirim.

bu durumda hangi yasa ne diyor benim malülük hakkım var mı nereden net bir cevap alırım bilen varsa lütfen acele cevap yazsın...

not: %59 diyorsunuz bunu yasal dayanağı nedir ben %50 ile çalışmaya devam ediyorum ama yeni raporum % 60 geçmekte..

Forum Moderatörü
    Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Twitter Hesabım

officer

Adil bey;
    Elinizdeki ilk işe başlama rapor oranı %50 diyorsunuz..
    İlerleyen yıllarda hastalığınız/rahatsızlığınız artı ve %60 ve üzeri bir rapor aldınız ve kurum size malulen emekli olamazsınız diyor ilgili memuru es geçerek ilgili sef'e veya müdüre gidiniz..
    Hala malulen emekli olma talebiniz değerlendirilmez ise ilgili mercilere şikayette bulunduracağınızı belirtin..
    Siz malulen emekli olursunuz....

OturanBoğa

Şu anda maluliyet cetveli'ne göre malul sayılacak durumda iseniz, izlemeniz gereken yol: İlk sigortalı olduğumda sakat olup daha sonra malulen emeklilik için..?

KaLBiMDeSiN

Evet kullanabilirsin.askerlik yapmış iseniz

Benim burada herhangi bir kavga yada hır çıkarma gibi bir niyetim yok.ayrıca buraya da yeni üye değilim daha önce üyeliğim mevxcut olup uzun bir süredir giriş yapmıyordum.benim burada kızdığım aslı olmamış bir durumu aslının olmuş gibi yazıyor olup yanlış bilgi paylaşımının sağlanıyor olması.5510 sk gereğince malülen emeklilikte hiç bir zaman iş göremezlik oranının %60 da farklı olmadı her zaman öyleydi.%66 oranının nereden çıktığını merak ediyorum.sgknın sayfasında da hiç bir şekilde öyle bir yazı da olmadı.okudum demeniz de beni şaşırtmadı değil.ayrıca engelli emekli olup da ölümün gerçekleşmesi durumunda eş ve çocuklarına dul- yetim aylığının bağlanmayacağı da tamamen yalan.
    Lütfen gerçekleri yazıyor olalım.bir konuyu yazıyor isek doğru ve net bir bilgi olduğuna emin olalım.aksi takdirde yanlış yaönlendirme yapmayalım...

walera

arkadaşım bak konun açılış tarihine evet orada 60 yazacağıma 66 yazmışım ama ben bu olayı ozaman sgknın malulluk kısmında okumuştum ve aynen şunu yazıyordu 1800 gün ile maluelen emekli olupta daha sonra ölen insananın eşine çocuklarına bu maaş kalmaz ancak 3600 günle kalır diye yazıyordu yanlış yöneldirmede yapmamıştım hem bu konun üzerinden neredeyse 3 sene geçmiş bunu şuanda dile getirmenizin anlamı mantığı nedir üslübumuza dikkatli olursak kimse kimseyi kırmaz ben o zaman oyazıyı sgk sitesinde okumuştum yine söylüyorum amacım yönlendirme veya başka bir şey olsaydı herhalde burda form, sahibi editörler, var ya uyarı verirlerdi yada yanlış yazmışsın derlerdi bir de şu 60 tan önce form editörlerine sorun bakalım 1800 günle malüllkte oran kaç istiyorlardu sonra kaça düştü

alıbal Slm

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Tşrkkür ederim inşlh olurum ya

Abiler yukarıda bir acıklamada arkadaş yazmış ilk sigorta başlangıcında özürlü deyilmiş şimdi emeklilik için sevk alamıyormuş bende 2002 sigorta girişliyim askerligimi tam yaptım askerden geldim 2009 yılına kadarsaglamdım 2009 yılında özürlü oldum raporum %60 benide sevk etmeme durumu varmı

%42 özürlü raporu için emeklilik primi kaç oluyo bilen var ?

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye