+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 15 1 2 3 4 5 11 ... SonSon
Toplam 214 mesajın 1-15 arasındakiler
Hastalığım ilerledi, malulen emekli olabilir miyim?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

LGMDBKRMD Hastalığım ilerledi, malulen emekli olabilir miyim?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    meraba;
    Rahatsızlığım müskülür distrofi (genetik kas hastalığı)
    22,12,1985 doğumluyum. ssk başlangıcım 02,2003. 06,2003 aldığım raporun oranı %45 dir.. 01,2010 tarihinde tekrar heyete girdim. Verilen rapor %60 dır. Ağır özürlü kısmı evet yazıyor.
    2100 günüm var. hastalığım doğuştan fakat 18 yaşımda çıktı. şu an halen ssk olarak çalışıyorum.
    11.02.2010 tarihinde tekrar heyete girdim. Malullen emekli olabilmek için.. Heyette dedikleri biz ssk'la gerekli yazışmaları yapıcaz dediler ve gönderdiler.
    Henüz bir haber vermediler.

04.2004 tarihin de %45 vergi indirimi aldım. Şuanda rahatsızlığım çok ilerledi. Artık başka birinin yardımı olmadan oturup kalkamıyorum.
    Malulen emekli olur muyum sizce..

teşekürler.

LODOS DENiZCiSi

Malulen emeklilik şartlarını değerlendirecek olursak,
    - İlk işe başladığın tarihinde malulüyet derecesınde engelı olmamak. > senın işe başladığında engelin %45 civarında olması nedenıyel bu şart uygun.
    - En az 10 yıldan beri sigortalı olmak > 02.2003+10= 2013 yılına tekabul ediyor bu uygun değil ancak çalışamayacak derece engelliıyseniz bu sure şartı geçerli değil 1800 gün aranmaktadır.
    - En az 1800 gün prim şartı> 2100 gün yeterli
    - Sürekli birinin bakımına muhtaç olduğu,çalışamayacak derece engelli olduğun sgk tarafından sevk edilecek bir hastaneden onaylanması = ?
    -Son olarak en az %60 engelli olmak.Bu şart hastalıgın ılerlemesı dolayısıyle 2013 yılında değerlendirelecektir.

Bu şartlarda şu an için 2013 yılını beklemen gerekecek dıye yorumluyorum.

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

OturanBoğa

Bir sorun olmadan malulen emekliliği hak edeceğinizi düşünüyorum. Velev ki kurum "maluliyeti gerektiren hastalığınız ilk sigortalı olduğunuzda da vardı, o yüzden malulen emekli olamazsınız" derse, aşağıdaki linkte verdiğim bilgiler temelinde itiraz edin ve yine inat ederlerse kurumu dava edin. Yüzde yüz kazanırsınız:
    3660 prim günümün son 7 yılı tarım SSK'sı olduğu için emekli olamıyorum..?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

LGMDBKRMD Malulen emekli olamıycam mı??

meraba;
    22,12,1985 doğumluyum. ssk başlangıcım 02,2003. 06,2003 aldığım raporun oranı %45 dir.. 01,2010 tarihinde tekrar heyete girdim. Verilen rapor %60 dır. Ağır özürlü kısmı evet yazıyor.
    2100 günüm var. hastalığım doğuştan fakat 18 yaşımda çıktı. şu an halen ssk olarak çalışıyorum.

11.02.2010 tarihinde tekrar heyete girdim. Malullen emekli olabilmek için.. Heyette dedikleri biz ssk'la gerekli yazışmaları yapıcaz dediler ve gönderdiler.

04.2004 tarihin de %45 vergi indirimi aldım. Şu anda rahatsızlığım çok ilerledi. Artık başka birinin yardımı olmadan oturup kalkamıyorum. Malulen emekli olur muyum sizce..

teşekürler.

İzmir sosyal güvenlik il müd. konak sosyal güvenlik merkezin den gelen sonuç;
    Raporunuz ve eklerinin,5510 sayılı kanunun 25.Maddesinin malüllük sigortası ile ilgili hükümleri ve sosyal sigorta sağlık işlemleri tüzüğü çerçevesinde incelenmesi neticesinde, İzmir bölge sağlık kurulunun 24.02.2010 tarih,2757384 sayılı kararıyla, maluliyet dosyanızdaki rapor ve belgelerinizin incelenmesi neticesinde mevcut hastalık ve arzalarınıza göre çalışma gücünüzün en az %60'ını kaybetmediğnizin bildirildiğini,

Bu nedenle müracat tarihiniz itibariyle hakkınızda, maluliyet sigortası yönünde yapılacak herhangi bir işlemin bulunmadığnı,

Bilgi edinilmesini rica ederim.
    Yukarıda yazdığım şekilde resmi yazı geldi.. Ben SGK itiraz dilekçesi verdim, hemen.. Sizce resmi olarak ne yapılabilir

Bir sorum daha olcak.5 yıldır bir şirkette çalışıyorum hastalığmla ilgili bir yasa varmı bütün haklarımı alabilceğim? Bu arada benim %45 olan eski rapurumda çalıştırılamıycağı kısımlar ayakta işler yazıyor. Bu raporla işçi bulmadan gönderilmiştim. Ben bunu hiç dile getirmedim.. Bu durum iş yeri karşısında benim leyime bir şeyler kazandırı mı?

OturanBoğa

maluliyet cetveli'ne göre malul sayılmanız gerektiğine dair itiraz etmeniz yeterli şimdilik. Kurum yeniden değerlendirecektir...

Geçmişe dönük olarak çalışma yaşamınızda alabileceğiniz bir şey mümkün değil. Ama raporunuza rağmen işveren sizi sağlığınızı zora sokacak işlerde çalıştırmışsa, bunun tespit edilmesi mümkünse, buna istinaden bir tazminat davası söz konusu olabilir. ÇOk çok zordur bu işler ama, bilemiyorum...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

LGMDBKRMD

meraba;
    22,12,1985 doğumluyum. ssk başlangıcım 02,2003. 06,2003 aldığım raporun oranı %45 dir.. 01,2010 tarihinde tekrar heyete girdim. Verilen rapor %58 dır. Ağır özürlü kısmı evet yazıyor.

04.2004 tarihin de %45 vergi indirimi aldım. Şu anda rahatsızlığım çok ilerledi. Artık başka birinin yardımı olmadan oturup kalkamıyorum. Malulen emekli olur muyum sizce..

teşekürler.

Raporunuz ve eklerinin,5510 sayılı kanunun 25.Maddesinin malüllük sigortası ile ilgili hükümleri ve sosyal sigorta sağlık işlemleri tüzüğü çerçevesinde incelenmesi neticesinde, İzmir bölge sağlık kurulunun 24.02.2010 tarih,2757384 sayılı kararıyla, maluliyet dosyanızdaki rapor ve belgelerinizin incelenmesi neticesinde mevcut hastalık ve arzalarınıza göre çalışma gücünüzün en az %60'ını kaybetmediğnizin bildirildiğini,

Bu nedenle müracat tarihiniz itibariyle hakkınızda, maluliyet sigortası yönünde yapılacak herhangi bir işlemin bulunmadığnı,

Daha önce açmış olduğum konuyu terar yazdım yukarda!!!

Malullük cetveline göre

Kas hastalıkları
    hafif (hafif fonksiyon kaybı) 40
    Orta (Dstekle yürüyebilen) 50
    Ağır (Yürüyemeyen) 90

benim şu aşamada orta seviye diye geçiyor...
    malulen emekli olabilmem için ağır durumda olmam lazım... Ben işi bıraktıktan sonra maddi anlamda napa bilirim diye düşünüyorum?

OturanBoğa

maluliyet cetveli'ne göre malul sayılmanız gerek ki malulen emekli olabilin.

Çalşamayacak durumda olur ve maddi olarak zor duruma düşerseniz, evde bakım hizmetinden yararlanmayı deneyebilirsiniz: Evde bakım aylığı almanın şartları nelerdir? Ben de alabilir miyim?

LGMDBKRMD malulen emekli olma şansım kalmadımı? lütfen yardım edin:(

meraba;
    22,12,1985 doğumluyum. ssk başlangıcım 02,2003. 06,2003 aldığım raporun oranı %45 dir.. 01,2010 tarihinde izmir bozyaka eğitim ve araştırma hastanesin de tekrar heyete girdim. Verilen rapor %58 dır. Ağır özürlü kısmı evet yazıyor.
    2100 günüm var. hastalığım doğuştan fakat 18 yaşımda çıktı.

teşekürler.

Yukarıda yazdığım şekilde resmi yazı geldi.. Ben sgk itiraz dilekçesi verdim..
    İtirz dilekcemin sonucu;yüksek sağlık kurulunda %60 kaybetmediğniz doğrultusunda karar verilmiştir.
    Bu nedenle ilgili dilekçenizle yapılacak herhangi bir işlem bulunmamaktadır.

17.09.2010 tarihinde dilekçeyle olmak üzere; evde bakım ,akülü araba,ötv,istihdam için yeşilyurt atatürk eğitim ve araştırma hastanesi de girdiğim heyet sonucu%94 dür...
    Dilekçede belirtiklerimin hepsi oldu.istihtam içinse çalışamaz denmiş!!! işten ayrılma tarihim sağlık sebeplerinden diye istifa ettim.13.07.2010

Benim sorum şu olcak; sgk ya malüllük için tekrar başvuru yapma olanağım var mı?? Yüksek sağlık kurulu değerlendirirken eski başvurumu değerlendirir mi? Bu almış olduğum %94 lük oranı malülük sınırının altına düşürme yetkisi varmı?

Üye
    Gerçek Adı
    metin/tolga
    Son Giriş
    26.05-2014
    Saat
    12:55
    Yaşadığı Yer
    istanbuL .

lakoste

bende kas hastasıyım ilk işe girişim %46 şimdi ise %87 vergi indirimi aldım devletten %63 düştü bana göre öylede böyle de bunlar seni emeekli edecekler yüksek sağlık kuruluna itiraz ettin sonucu bellimi. ? bence git yeniden müracat et eski raporunu ilk işe giriş belgeni koy eke derim. bende böle bir konu açtım yardımcı oldu sayın boğa .saolsun ..
    Friedrich Ataksisi hastasıyım. %87 raporum var. Malulen emekli olabilir miyim?

saygılar..

OturanBoğa

Yüksek sağlık kurulu'nun kararına avukat kanalıyla itiraz et bence. Oradan yine "işgücü kaybınız maluliyet cetveli'ne göre malul sayılmanızı gerektirecek seviyede değil" diye bir yanıt gelirse, ve siz malul sayılmanız gerektiğinden eminseniz, kuruma dava açın. Mahkeme yeni bir rapor almanız için ya Adli Tıp'a ya da başka bir hastaneye sevk eder. Orada çıkacak rapor belirleyici olur...

LGMDBKRMD

slm oturan boga; ben sorumu anlatamdım sanırım??
    buraya gönderilen rapor ve gönderen hastane; 01.2010 tarihinde izmir bozyaka eğitim ve araştırma hastanesin den almış olduğum %58 raporum ve durum bildirir raporu gitti. Yukarda daha detaylı yazıyoo... itirazımıda açıkladım...
    beni tedirgin eden se;17.09.2010 tarihinde dilekçeyle olmak üzere; evde bakım ,akülü araba,ötv,istihdam için yeşilyurt atatürk eğitim ve araştırma hastanesi de girdiğim heyet sonucu%94 dür... Ben şuan malulen emeklilik için tekrar heyete girdiğimde yeşilyurt atatürk eğitim ve araştırma hastanesi de durum bildirir raporu sgk ya onlar gönderiyo!!daha önce ki başvurum ikisini karşılaştırma yaparmı? yüksek sağlık kurulunda değerlendirilir mi?

YANİ %58 NERDE %94 NERDE BİR SORUN OLUR MU? AYRI HASTANE AMA İKİSİ ARASINDAKİ TARİH 1 SENEDEN AZ? KALDIKİ HASTALIK İLERLEYİCİ BİR HASTALIK..
    BİRAZ DAHA BEKLEYİP ÖYLEMİ BAŞVURU YAPAYIM SİZCE??? HER HANGİ BİR SORUŞTURMA GEÇİRE BİLİRMİYİM???

OturanBoğa

Çok pardon, benim kafam iyice karıştı. Daha kısa olarak süreci yazar mısın?
    Hangi tarihte malulen emeklilik için başvurdun? Kurum sevki ile hangi hastaneye gittin, rapor oranı ne oldu vs.vs.vs. Olabildiğince kıs aolarak...

LGMDBKRMD

ilk malulen emeklilik için sgk dan bozyaka eğitim ve araştırma hastanesine gönderildim..11.01.2010 tarihli %58 raporum var burdan..
    11.02.2010 tar. heyete girdim ve onlar kendi aralarında yazışcaklarmış. sgk dan gelen sonuç ve itiraz sonucumu belirtim yukarda!!!

17.09.2010 tarihinde dilekçeyle olmak üzere; evde bakım ,akülü araba,ötv,istihdam için yeşilyurt atatürk eğitim ve araştırma hastanesi de girdiğim heyet sonucu%94 dür..
    bu sadece dilekçeyle isteklerimi belirtiğim bir rapor.

sorum sa şu;
    Ben şuan malulen emeklilik için tekrar heyete girdiğimde yeşilyurt atatürk eğitim ve araştırma hastanesi de durum bildirir raporu sgk ya onlar gönderiyo!!daha önce ki maluliyet başvurum ikisini karşılaştırma yaparmı? yüksek sağlık kurulunda?

YANİ %58 NERDE %94 NERDE!!!! BİR SORUN OLUR MU? AYRI HASTANE AMA İKİSİ ARASINDAKİ TARİH 1 SENEDEN AZ? KALDIKİ HASTALIK İLERLEYİCİ BİR HASTALIK..

BİRAZ DAHA BEKLEYİP ÖYLEMİ BAŞVURU YAPAYIM SİZCE??? HER HANGİ BİR SORUŞTURMA GEÇİRE BİLİRMİYİM???

Forum Moderatörü
    Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:07
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Twitter Hesabım

officer

Aldığınız rapor da istihdam seçeneğiniz var Siz şuan çalışıyor musunuz çalışıyor iseniz ilk ssk lı olduğunuz tarih ve doğum tarihi ve kaçıncı derece vergi ind.hakkınızın olup olmadığınızı bize söyler misiniz..
    Malule emekli olma şartlarını taşıyor musunuz..
    Rahatsızlığınız/hastalığınız nedir..
    Neden 2.bir rapor almak için müracaat ettiniz..

ş_i_f_a

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    ilker bey sorduğunuz bütün soruların cevapları yukarıda var.

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 15 1 2 3 4 5 11 ... SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye