+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 3 1 2 3 SonSon
Toplam 38 mesajın 1-15 arasındakiler
Emekli maaşıma itiraz etmek istiyorum. İzlemem gereken yol nedir?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

lütfis Emekli maaşıma itiraz etmek istiyorum. İzlemem gereken yol nedir?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Engellilere özel evlilik ve arkadaşlık sitesi
    bu konu ile ilgili dilekçe örneğini bulamadım.vergi indirimi ile emekli olunca maaş normal çalışan gibi hesaplanıyor diye biliyordum fakat bana bağlanan maaş sitedeki bağlanan emekli maaşlarını inceleyince az gibi görünüyor.

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

lütfis

858 tl bağlandı fakat 3870 gün ve 116 000 tl kazanca göre duyan az dedi itiraz edecem bakalım ne olacak sonucu.

aek

lütfis;

ek ödemeler dahil mi
    burdaki diğer arkadaşlara göre bence de düşük gibi

lütfis

evet herşey dahil 858 tl 47 krş.

edipbalkan

Engel derecenızde cok onemlı ,çarpan oluyor oda
    benım 3772 gun 60000 lıra prım le %95 oranla 840 lıra alıyorum temmuzda emeklı oldum

OturanBoğa

Başkasının bakımına muhtaçlık söz konusu değilse, sakatlık oranının maaşla hiç bir ilgisi yok.

900 TL aylık bana normal geldi doğrusu. Ama ille de itiraz etmek isterseniz, "Tarafıma bağlanan aylığın eksik hesaplanıp hesaplanmadığının kontrol edilmesini ve tarafıma yazılı olarak bilgi verilmesini arz ve talep ederim" diye bir dilekçe yazmanız yeterli sigorta müdürlüğüne.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

ergün

lütfis,
    benzer sorunu bende yaşamıştım..ancak oturanboğanın verdiği benzer örnek dilekçeyle itirazımı yapmıştım.ancak itirazımı sigorta müdürlüğü kabul etmeyip,genel müdürlüğe yapmamı söyledi..

Sosyal Sigortalar Genel MüdürlüğüSigortalı Emeklilik İşlemleri Daire Başkanlığı,
    Necatibey Cad. No:37
    Kızılay / ANKARA

tekrar 2.tahsis bağlama kararı ile emekli maaşım düzeltildi.
    (şunuda belirtmekte yarar var..ilk kararla bağlanan maaşım oldukça düşüktü528tl..o tarihlerde en düşük emekli maaşı 570tl civarında idi,yanlış hatırlamıyorsam...)

fb1973

merhabalar

ben gecen gün sigorta musaviri birine benim maasımı hesaplattım

4484 gün(31.12.2009 tarihi itibarıyla)
    146.215 tl
    alınacak maaş :930 tl

aek

fb1973;

bu 146,215 yatırılan toplam prim mi oluyor

fb1973

slm

evet bugune kadar yatırılan prim toplamıdır .bilgine

aek

fb1973;

siz emekli oldunuz mu
    prim gün sayınız ne kadar
    benim ki de sizinkine yakın
    3.662 gün
    148.177,52 toplam prim
    2 ocakta hak ettim emekliliği
    fakat haziranda ayrılacağım
    ben de sizinki kadar alırım herhalde

lütfis

teşekkür ederim arkadaşlar yarın itiraz dilekçemi verecem bakalım ne olacak, gelişmeleri paylaşırım bişey farkettim maaşı sgk nın sitesinde bakınca ek ödeme 90 tl görünüyor bu gün 30 tl aldım ek ödeme onuda soracağım yarın bakalım ne dicekler.....

Ufukalp

Lütfis yeni emekli olduysanız ek ödeme olarak görünen 90 tl birikmiş ek ödeme olabilir.

fb1907,
    146.000 tl prime esas kazanç ile bağlanacak maaş dediğinizin hayli üzerinde olur.
    Ben 147.000 kazançla 2008 de emekli oldum ve son zamla 1.330 tl aylık alıyorum,ek ödeme dahil.

lütfis

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Engellilere özel evlilik ve arkadaşlık sitesi
    verdim dilekçeyi sonucu bekliycez artık.

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 3 1 2 3 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye