Sunrise Quickie akülü, Quickie aktif ve Breezy manuel sandalyelerde lansmana özel büyük indirim kampanyası!
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 2 / 2 İlkİlk 1 2
Toplam 30 mesajın 16-30 arasındakiler
Engelli Annelerine Erken Emeklilik
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

OturanBoğa

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Emekliilk için sigorta primi ödeyen anneler bu haktan yararlanabiliyorlar. 1 ekim 2008 sonrasında yatan primleri ve sigortalılık süreleridir geçerli olan. Bu haktan yararlandıklarında yaklaşık 1/4 oranında avantajlı şekilde emekli olaibliyorlar.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

kaderimsee çekerim..

yani şu durumda annem bu haktan yararlanamaz mı? şimdi sgk ya kayıt yaptırsa bu haktan yararlanabilir mi? yararlanırsa 5000 iş günü nü doldurduğu vakit mi emekli olur?

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

çigdem çelebi

sürekli bakıma muhtac raporu alırsak eger özel sektör ve devlet dairesinde calışma olanagımız kalmayacak değil mi? okuduklarımdan bunu anladım arkadaslar.beni dogru sekilde bilgilendirirseniz cok sevinirim

kcbrn

slm arkadaşlar engelli annesi olarak yıllardır çalışmaktaydım 2000 günün üstünde sgk pirimim vardır 2006 doğumlu 7 yaşında %90 engelli kızıma bakmak zorunda olmamdan dolayı´ değil çalışmak bu tarihten sonra sosyal yaşantımız aile ekonomimiz dahi değişti .Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten sonra geçen
    prim ödeme gün sayılarının dörtte biri, prim ödeme gün sayıları toplamına eklenir ve eklenen bu
    süreler emeklilik yaş hadlerinden de indirilir” hükmü getirilmiş . ne güzel tamda benim faydalana bileceğim bir yasa cıkmış fakat nasıl faydalanılacak bu durumdan benim çalışma hayatım zaten bitmiş engelli çocuğumla bana kim iş verir isteğe bağlı 4 b den yatırsam hangi parayla yatıracağım birde kanunda çocuğun velayeti sizde olacak cocuğun çocuk esirgeme kurumunda olmaması gibi şartlar var bu kanunu 2008 de cıkaran yetkili ler hiç düşünmüşmü acaba bu insanlar nasıl pirim yatıracakta prim ödeme gün sayılarının dörtte biri değil dörtte dördünü bile gün sayıma eklese ben çalışamadıktan sonra ne faydası var bana anlıyacağınız bizim emeklilik hayal oldu ohh ne güzel türkiye bana uçabilirsen mutlu olursun diyor ama benim uçamayacağımı bilmiyor çünkü kanadımız yok

şenay24

selamunaleyküm kıymetli kardeşim ben ellisekiz yaşında dul bir bayanım ve yüzde yetmiş mentalli ogluma bakıyorum bakıcı aylıgı alıyorum ama benim ikibingün sigortam var ilk başlayışım 1986 yılı ben emekli olabilirmiyim bliginiz varsa yazarsanız sevinirim saygılarımla

onuray

vealeykümselam annecim, bakıma muhtaç engelli çocukları olan anneler inşallah yasada önümüzdeki sene çıkarsa çalısmasanz bile çocuğunuza baktığınz için devlet tarafından emekli olucaksınz

basays

% 80 raporun anlamı yok şu anda. Sosyal hizmetlerde çıkması beklenen kanun şöyle anlatılıyor. Eğer evde bakım maaşı alıyorsan , o kişilere sigortalı yapacak devlet. Devlet kendi adına çalıştırıyor ve 24 saat üzerinden maaş ödediğini söylüyor ve buna istinaden evde bakım veren kişinin bakımı aksattığını düşündüğü an cezalandırıyor. Evde yoktum durumları ..
    Bunları sosyal güvenlik şemsiyesi altına alacak devlet bir ödeme karşılığı elbette .Bir şekilde evde bakım maaşı alamıyorsan , muhtaç değilsen gelir bakıldığından ne derece ağır engelli çocuğun olursa olsun yatalak dahi olsun evde bakım maaşı bağlamıyor devlet...Evde bakım maaşı alamıyorsanız boşuna ümitlenmeyiniz.
    Kanunlar sadece göstermelik bir kaç punto haber..
    Eğerki anne çalışıyorsa ssk veya devlet memuru. 2008 den itibaren dört yıl çalışma karşılığında yaş 1 yıl geri geliyor. Çalışmazsanız o da yok . Birde kanun 2008 den itibaren geçerli benim çocuğum engelli erken emeklilik hakkım var zannetmeyiniz.
    Erken emeklilik hakkı değil. Prim sayınızıda doldurmuş olsanız sadece yaşı 1 yıl geriye getiriyor.
    Şöyleki 20 yıldır çalışıyorum , primimi doldurdum. Yaşım 40. Ama kademeli emeklilik yasası etkisindeyim kanun beni 49 yaşında emekli edecek.
    Engelli çocuk annesiyim, raporum sgk da kabul gördü. Beni ne kadar etkiliyor.
    2008 den -2012 de olduğumuza göre kanun 1 yıl etkiledi.
    Yaşım 48 e geri geldi.
    Kanun lütuf gibi sunuluyor.
    Kademeli emeklilik yasasından engelli çocuk annelerini muaf tutmadıkları sürece ayşe ceren hanım bir vurgunda burdan yiyorsunuz. kademeli emeklilik yasası 1, engelli annelerine tanınan hak neden 2008 birde burdan.
    En az nereden faydamız dokunabilir diye hesap edip çıkartıyorlar kanunları anlatabildim mi.
    Eğer bir iyilik yapacaklarsa prim gününü dolduran anneleri emekli etmeliler.
    ÇALIŞMA DÜNYASI adlı siteye girince okudum ve dondum kaldım. İçinde olmayana farklı lanse ettiriliyor, bakmanızı öneririm.
    hayat şartları malum , büyüyünce bakım zor ve yıllarca bakıcılarla muhatap olmak cabası.
    Çalışmayın kardeşim diyorlar.. Çalışmayınca peki emekli olabilecek misin.
    Evde bakım maaşı alıyor musun.
    -Hayır gelirim tutmadı..
    O zaman sen zenginsin....devam ediyor zulüm.
    SGK raporunuzu uygun görürse birde kanundan itibaren değil, rapor tarifinden itibarende diyebilir...İşlemlerinizi şimdiden başlatmanızı ve yanlışları fark ederek ulaşabildiğiniz kimselere ulaştırmanızı umut ediyorum.
    BAKAN bulabilirseniz gerçekten bakar.
    İnşaallah hayatta kolaylıklar

hülya uzun

belliki bizim gibi engelli çocuk sahibi ailelerin bu durumuyla alakalı mevzuata hakimsiniz .

ben 41 yaşında 2004 girişli olmak üzere ,2008 den önce 300 kusur gün 2008 den bu yana 1300 kusur gün ssk günü olan 2 engelli çocuk annesi bir bayanım.
    halen çalışmaktayım.
    yeni çıkan yasa gereği erken emekllik için gerekli presüdüre uygunluğum kabul edildi. ben bu şartlarda ne kadar zaman sonra emekli olabilirim sizce...

şimdiden tşk ederim

OturanBoğa

Hülya hanım, doğum borçlanması yapabiliyorsanız, bunları yaptıktan sonra normalde kaç gün primle ve kaç yılda/yaşında emekli olacaksanız, Başka Birinin Sürekli Bakımına Muhtaç Derecede Malul çocuklarınız olduğu için bunlarda -1 ekim 2008 tarihi itibarı ile geçen sigortalılık süreniz ve primleriniz temelinde- 2/4 oranında avantajınız olacak.

Diyelim ki 1 ekim 2008 itibarı ile emekliliğinize 10 yıl ve 3000 prim kalsın.
    1 ekim 2008'den sonra 2000 gün yatıracaksınız, o 3000 sayılacak. (her çocuk için 1/4 avantaj), 10 yıllık süre de 1000 gün düşecek.

Benim bildiğim kabaca bu şekilde...

Üye
    Gerçek Adı
    ahuse akın
    Son Giriş
    22.10-2014
    Saat
    21:01
    Yaşadığı Yer
    nija uganda

ahuse

annem 2000 gun var 1983 gırıslı kendı bagkur ödüyor bızde yararlana bılırmıyız sayın editor benım ozur oranım %80 agır özürlüdür.

annem 1960 dogumlu

OturanBoğa

ahuse, şu şart söz konusu ise, evet, annen bu haktan yararlanabilir tabii: SGK açısından Başka Birinin Sürekli Bakımına Muhtaç Olma Halleri
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Gerçek Adı
    ahuse akın
    Son Giriş
    22.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    nija uganda

ahuse

oturan boga abı ben şizofrenı hastasyım %80 agır özürlü tam yazılanı anlamadım ama yaralana bılırmıyım bırde kac yıl verıyorlar onuda bır belırtesnız ne kadar gun dusucek ememklılıkten suan annmın emeklı olmasına 4 yıl var bu dort ylın ne kadarını dusrler? teşkkurler...

OturanBoğa

SGK "Süreli veya sürekli ruh sağlığı ve hastalıkları kliniğinde kalmayı gerektiren ve tedavi edilemeyen psikotik hastalık" varsa başka birinin sürekli bakımına ihtiyaç duyan kişi kapsamında sayıyor. Durumunuz buna uygunsa, anneniz sigorta müdürlğğüne giderek bu haktan yararlanmak istediğine dair başvuru yapabilir... Sizi hastaneye sevk ederler... Ortalama 1/4 oranında erken/avantajlı emekli olur anneniz

Üye
    Gerçek Adı
    ahuse akın
    Son Giriş
    22.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    nija uganda

ahuse

teşekkur ederım bılgı ıcın en kısa zamanda basvurumuzu yapalım bakalım sonuc ne olucak.

safakyıldızı

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    arkadaslar ben emekliyim ve %90 agır özürlü raporum var annem acaba emekli olabilirmi kaç yasında olur hiçbir sigortası yok daha önceden buna degermi ne zaman emekli olabilir bilgilendirirseniz sevinirim herkese saglıklı günler

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye