Sunrise Quickie akülü, Quickie aktif ve Breezy manuel sandalyelerde lansmana özel büyük indirim kampanyası!
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 19 mesajın 1-15 arasındakiler
SSK'nın en yüksek emekli maaşı kaç TL?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

bros SSK'nın en yüksek emekli maaşı kaç TL?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    merhaba oturan boğa
    ssk nın tavan emekli maaşı var mı ? varsa ssk nın verdiği en yüksek emekli maaşı ne kadar ?

bulnes

Hımmmm ilginç bir soru.

Yani tavan emekli maaşını sordunuz direkt

Yani bu kadar maaş alıyorum veya prim ödüyorum emekli maaşım ne kadar olur değil de veyahut ta tavan emekli maaşı almak için ne yapmak gerekir değil de

Ama bende meraklandım şimdi T.C. sınırları içerisinde bizim durumda olanlarda alınabilinecek en yüksek emekli maaşı kaç YTL 'dir acaba ????

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

bros

bekliyorum bulnes sadece
    ülkemizde geçim çok zor şartlar el verişli değil elimden gelenin en iyisini eşime yapmak istiyorum o bunu hak ediyor fazlasıyla

bulnes

Muhakkak sana hak veriyorum sadece ilginç geldiğinden öyle yazdım.Sakın yanlış bir anlam çıkartma.
    Muhakkak ki herkes insanca geçinebileceği rakamı alsın.
    İnşallah elinden gelen en iyisini yaparsın.

Raman72

9000 prim günü ve SSK tavanında prim yatırma.

Üye
    Gerçek Adı
    Hakan Doğualp
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/BAYRAKLI

hakandogualp

2002 de emekli olan emsal bir yöneticimize baktım 9700 gün ile olmuş matrah tavandan maaşı ise 1.200 ytl gibi maaş alıyorlar.daha yüksek varmıdır bilmiyorum..

bulnes

Emekli olurken ki gerçek maaşı nedir o yöneticinin ?

Üye
    Gerçek Adı
    Hakan Doğualp
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/BAYRAKLI

hakandogualp

2002 de net 2.750 alıyordu.

bulnes

Bu durumda %60 dan aşağısını alamaz ilkesine göre %60 ı 1650 YTL yapıyor. Neden 1200 YTL emekli maaşı alıyor ki.Çok ilginç.
    Sanırım buna işin uzmanları daha iyi bilgi vereceklerdir.

Üye
    Gerçek Adı
    Hakan Doğualp
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/BAYRAKLI

hakandogualp

Bulnes hayır öyle değil son 10 yılın matrahların ortalaması alınacak.Eski kanuna göre aylık bağlama oranı ilk 10 yıl için 10 * %3,5:35 + 15 yıl için 15* 2: 30 toplam %65 bağlama oranı yapıyor.Senin dediğin gibi son matrah ile %65 çarpılmıyor son 10 yılın matrahlarının ortalaması alınarak hesaplanıyor.

Ayrıca kişi 2.750 net maaş alırken SSK tavanı 1.637,92 idi.

bulnes

Hımmm anladım sanırım teşekkürler,

bros neden ?

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Raman72
    9000 prim günü ve SSK tavanında prim yatırma.
    Neden?

emanaman

Cahilliğimi bağışlayın, daha emakli olmama var ama merak ettim, Çok daha yüksek bir maaşı olan (diyelim son 10 veya 15 senesinin ortalaması 10 bin lira aylık brüte denk geliyorsa) 9000 gün tavan primle emekli olacaksa bu durumda 6bin500 lira civarı emekli maaşı alınabiliyor mu?

mbozbas

çalışırken ödenen primin tabandanmı tavandanmı yatırıldığı önemli bu durumda adam 5 000 tl maaş alır ama ssk sı asgari ücretten yatabilir.emekli olunca da 1 000 tl bile alamaz. özellikle kara yolları ve köy hizmetlerinden emekli olan ssk lılar ortalama 1 500 tl nini üzeri maaş alıyorlar.

OturanBoğa

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Erkan bey, belki şu sitelerden hesaplama yaparak öğrenmeyi deneyebilirsiniz: www.emekli-maasi.com & www.emeklimaasim.com
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye