+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 15 mesajın 1-15 arasındakiler
Malülen emeklilik için gerekli evraklar?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

yakamoz_sulo Malülen emeklilik için gerekli evraklar?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Merhaba arkadaslar.
    Ben 2 hafta önce % 96 özürlü raporu aldım. Su an 1845 gunum doldu ve hala calısmaktayım.
    Emeklı olmam ıcın nereye basvurmam gerekiyor? Ilceye de olur mu? Yoksa ıl mi olmalı?

Tesekkurler?

OturanBoğa

Bu durumda tek yapmanız gerken şey çalıştığınız yerin bağlı olduğu sigorta müdürlüğüne gitmek ve şu dilekçeyi vermek (Aşağıdaki dilekçe matbu olarak sigorta müdürlüğünde de vardır):

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI
    …………… SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜNE
    SOSYAL GÜVENLİK MERKEZİNE

………..

Kurumunuzda …………………. sigorta sicil no ile kayıtlıyım. Halen çalışıyorum/çalışmıyorum. Aşağıda belirttiğim maluliyet durumumun tespiti için ikametgahıma yakın bir hastaneye sevk işleminin yapılmasını, maluliyetimin tespiti ile birlikte malulen emeklilik işlemlerimin gerçekleştirilerek emekliliğimin sağlanmasını saygılarımla arz ederim.

Tarih

Adı Soyadı/imza

Sigortalının

T.C. kimlik no :
    En son sigortalılık hali :

Adresi

Tel :

( ) Sürekli iş göremez duruma girdiğimi,
    (X) Çalışma gücümün veya iş kazası veya meslek hastalığı sonucu meslekte kazanma gücümü en az % 60 oranında kaybettiğimi,
    ( ) Sigortalı olarak ilk defa çalışmaya başladığım tarihten önce malul olduğumu,
    ( ) Erken yaşlandığımı,
    ( ) Başka birinin sürekli bakımına muhtaç derecede malul çocuğum bulunduğunu,

- Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

yakamoz_sulo

merhaba bülent bey. ben zate raparu almıstım. neden tekrar hastaneye gıtmelılyım? bunu anlamadım?

OturanBoğa

Eğer iş kazası sonucu belgelenen bir rapor yoksa, malulen emeklilik başvurusu yapıldığında mutlaka kurum sevki olur. Eldeki raporlara dayanarak kurum asla emekli etmez.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

yakamoz_sulo

anladım bülent bey ama ben bu raporu almadan önce emeklı olmak ve özürlü kartı cıkartmak ıcın alıyoru demıstım. simdi ben tekrarmı rapor cıkartmak ıcın ugrasacagım... ırde askerlık belgesı felan lazım olurmu?

OturanBoğa

Sevk kaçınılmaz...
    Askerlik belgesini de götürün tabii. Bi zararı olmaz.

yakamoz_sulo

askerlik ıle ılgılı herhangı bır belgem yok sartmı o
    yada ben ılk once ıl sıgorta mudurlugune gıdıp dılekce mı vereyım?

Üye
    Gerçek Adı
    iskender
    Son Giriş
    25.11-2014
    Saat
    14:27
    Yaşadığı Yer
    Ankara- Çiğdem Mah.
    Blog Mesajları
    3
    Twitter Hesabım

d_iskender

Bülent Bey'in dilekçesi eksik. Şu ibarede eklenmelidir.

' Malulen emekliliğim uygunsa malulluk maaşimin da bağlanmasini saygilarimla arz ederim.'

Yoksa bir daha dilekçe yazman gerekir.

OturanBoğa

Malulen emeklilik başvurusunda bulunabilmek için iş akdinin son bulması gerek. Yani çalışmıyor olmak lazım. Eğer işten çıkıp malulen emekliliğe başvuracaksanız, evet d_iskenderin vurguladığı ayrıntı önemli.

Üye
    Gerçek Adı
    iskender
    Son Giriş
    25.11-2014
    Saat
    14:27
    Yaşadığı Yer
    Ankara- Çiğdem Mah.
    Blog Mesajları
    3
    Twitter Hesabım

d_iskender

Bülent Bey ayni hataya ben düştüm. 6 Aylik maaşimdan oldum.

yakamoz_sulo

bülent bey merhaba simdi ne yapmam gerekiyor son olarak. illaki isten mı cıkmam lazım.... ben burda calısıyorum

OturanBoğa

Eğer malulen emekli olmak istiyorsan, işten çıkıp, malulen emeklilik talebiyle başvurman gerek.

Ercannn

Merhaba Arkadaşlar Yalnışım var ise düzeltin lütfen,
    Arkadaş anladığım kadarı ile çalışmaya devam etmek istiyor. Bu durumda özürlü emekliliğine başvursa tabi şartlar yerine geldiğinde 1 derece raporu olduğundan 15 yıl sigortalılık süresi ve 3600 prim günü. Bu şekilde emekli olduğunda çalışmaya da devam edebilecektir. Saygılar.

OturanBoğa

Evet, doğru Ercannn. 3600 gün primle emekli olursa (malulen emekliliğin aksine) sosyal güvenlik destek primi ödeyerek çalışmaya devam edebilir.

Ufukalp

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Bülent Bey,
    verdiğiniz dilekçe örneğinde altta sıralanmış olan tesbiti istenen hususlardan neden 3.şık seçili durumda? Sigortalı olarak ilk defa çalışmaya başladığı tarihten önce malul durumda olan birisi malulen emekli olamaz ki.
    Arkadaş için uygun olan 2.şık değil mi?

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye