+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 26 mesajın 1-15 arasındakiler
SSK malulen emeklilik başvuru formu var mı?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

HAKANBULENTKUTLU SSK malulen emeklilik başvuru formu var mı?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Merhaba

Malulen emeklilik icin basvuru yapacam SGK ya, bana basvuru dilekcesinin matbuu bir ornegini gonderebilirmisiniz lutfen,

tesekkur ederim

saygilarimla

Üye
    Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    04.08-2014
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA

thedenizfeneri umarım işine yarar?

öncelikle merhaba arkadaşım.bende malulen emeklilik için 2008 ocak ayında başvurmuştum.ve adli yollarla hakkımı aramaya devam ediyorum.inşallah senin ki bu kadar uzun sürmez diyerekten istemiş olduğun dilekçeyi sana ulaştırmak istiyorum...

TC

SOSYAL SİGORTALAR KURUMU BAŞKANLIĞI

Sigorta İşleri Genel Müdürlüğü ...........İl Müdürlüğü

Halen .............Sigorta Sicil Numarası ile .........................iş yerinde çalışmaktayım. ...../..../..... tarihinde ayrıldım.

Çalışamayacak durumda bulunduğumdan Kurumunuz Sağlık tesislerinden birine sevkimin yapılarak,Maluliyetimin tespitini ve malul sayılmam halinde tarafıma Maluliyet yönünden aylık bağlanmasını arz ederim.
    TARİH: ...../..../.....
    İMZA

AÇIK ADRESİM: AÇIK HÜVVİYETİM:
    ...................... Adı Soyadı:............
    ............................ Baba Adı:...............
    .............................. Ana Adı:.................
    ............................. Doğum Yeri:.............
    TEL: Doğum Tarihi:............
    TC kimlik no:.............
    Nüfusa kay.old.yer:il-ilçe
    Mah.veya köy..........Kütük no:..........Cilt no:.... Sayfa no......
    ilk sigortalı işe giriş tarihi:........

Birde dilekçene nufus cüzdanı fotokopini ekle....

istenen ek belgeler:
    1)vukuatlı nufus kayıt örneği veya nufus cüzdan fotokopisi
    2)ikametgah
    3)askerlik süresini gösterir belge.(askerlikten benim gibi muaf olmuşsan neden muaf olduğuna dair o zaman verilen raporu istiyorlar)
    4)ilk işe giriş sağlık raporu.varsa mutlaka bu raporla almış olduğu vergi indirim belgenide ekle.
    5)tedavi görülen iilk hastaneden epikriz temini

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

HAKANBULENTKUTLU

Arkadas cok sagol verdigin bilgiler icin valla cok yardimci oldun ve cok makbule gecti,,Kafamda bir iki soruda daha var onlari da cevaplarsan cok sevinirim , simdiden cok tesekkur ederim

1 nci sorum Dilekcemin arkasina askerlik yaparken rahatsizlandigim icin GATA nin verdigi askerligini tamamlayamaz raporu var. Orjinal raporun fotokopisini eklesem olurmu yoksa noterden asli gibidir mi yaptirmam gerekiyor,
    2 nci sorum : ben 1982 de ise basladim ilk ise ilk ise girerken aldigim saglik raporunu nerden bulacam bu nu temin etmem sart mi ? Bulamaz isem problem olur mu?

3 ncu ve son sorum : tedavi görülen ilk hastaneden epikriz temini ? demissin epikriz temini ne demek anlamadim > Ben askerlik yaparken rahatsilandim ilk defa ve askeri hastanenin verdigi rapor var elimde hastaligimla ilgili olarak

OturanBoğa

Malulen emeklilikte askerlik zamanında aldığınz raporun hiç bir anlamı yok. Maluliyetinizi güncel bir raporla belgelemek zorundasınız...

Doğum tarihiniz?
    İlk sigortalı olduğunuz yıl?
    İlk sigortalı olduğunuzda hangi oranda işgücü kaybınız vardı?
    Şu anda hangi oranda işgücü kaybınız var?
    Ödediğiniz sigorta primleriniz kaç gün?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    04.08-2014
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA

thedenizfeneri

1)orjinal raporun fotokopisini ekle.yalnız dediğin gibi aslı gibidir diye onaylat.orjinal rapor sende ise noterden bu işi yaptırabilirsin.eger yok ise benim gibi en yakın askerlik şubesinde bu işlemi yaptırabilirsin.(sayın oturanboğa ben askerlikten muaf olduğum için istemişlerdi.o yüzden onuda yazdım.)

2)üzgünüm bu soruya tam bir yanıt veremeyeceğim.

3)epikriz demek rahatsızlığına dair yapılan tedavi ve buna dair verdiğin cevaba uygun doktor raporları...inşallah hiçbir sorun yaşamazsın

HAKANBULENTKUTLU

Doğum tarihim : 06.02.1965
    Ödediğim prim: 3443
    İlk sigortalı oldugum yıl : 01.02.1982
    benim hastalığım fızıksel degıl ...psıkıyatır hastalık sızofrenı.....
    Hastane raporlarım var güncel

OturanBoğa

Eğer ilk sigortalı olduğunuzda maluliyeti gerektirecek derecede hastalığınız yok idiyse, ama şu anda maluliyet cetveline göre malul iseniz, hiç bir sorunla karşılaşmadan malulen emekli olursunuz.

Eğer, ilk sigortalı olduğunuzda bu hastalığınız nedeniyle maluliyet derecesinde işgücünü var idiyse, bu durumda malulen emekli olamazsınız. Ama dert etmeyin, çünkü Yaşlılık Emekliliğinden yararlanabilirsiniz. Bunun için prim sayınızı 3600'e tamamlamanız yeterli (varsa askerlik borçlanması da yapabilirsiniz).

Hasılı, eğer malulen emekliliğiniz reddedilirse, bu durumda vergi indirimi için defterdarlığa başvurun.. Vergi indirim hakkı elde ettiğinizde (malulen değil) işgücü kaybından dolayı erken yaşlılık emekliliğinden yararlanabilirsiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

HAKANBULENTKUTLU

Merhaba 2 sorum var

Birincisi ben Istanbulda oturuyorum, SSK malulen emeklilik icin SSK il mudurlugune mi muracaat etmem gerekiyor yoksa en son calistigim sirketin bagli oldugu SSK subesine mi muracaat etmem gerekiyor .? eger il mudurlugu ise nerde adres olarak Istanbulda ?

Ikincisi de, " Eğer, ilk sigortalı olduğunuzda bu hastalığınız nedeniyle maluliyet derecesinde işgücünü var idiyse, bu durumda malulen emekli olamazsınız. Ama dert etmeyin, çünkü Yaşlılık Emekliliğinden yararlanabilirsiniz. Bunun için prim sayınızı 3600'e tamamlamanız yeterli (varsa askerlik borçlanması da yapabilirsiniz)." demissiniz.

Eger boyle bir durum olursa bu duruma onlar hangi asamada karar veriyorlar? hastane asamasinda mi yoksa Ankara mi karar veriyor? Eger boyle bir durum olursa ben askerlik borclanmami yaparsam hemen emekli olabilir miyim yoksa tekrar herseyi silbastan mi yapacagim?

tesekkurler

OturanBoğa

En sın çalıştığınız işyerinin bağlı olduğu sigorta müdürlüğüne başvurmanız gerek.

Malulen emeklilik başvurunuz Ankara SGK tarafından rededilir. O aşamadan sonra vergi indirim hakkı elde ederek erken emekli olabilmek için bir işyerinde 10 gün sigortalı olmalısınız. Çalışırken de defterdarlığa vergi indirimi için başvurmalısınız: http://www.engelliler.biz/forum/cali...-evraklar.html
    Vergi indirimine başvurduğpnuzda elinizde güncel bir sağlık raporu varsa, onu kabul ederler. Etmezlerse ısrarla raporun güncel olduğunu ve kabul etmek zorunda olduklarını söyleyin...

Primlerinizi tamamlamak için askerlik borçlanmasını istediğiniz zaman yapabilirsiniz...

HAKANBULENTKUTLU

Merhaba bu dilekce orneginde nokta nokta yerleri ellemi doldurayim yoksa ? yoksa Bilgisayarda doldursam olur mu ?

OturanBoğa

Hiç fark etmez... Ama bilgisayarla dolduracaksanız font'u farklı ve italik olsun

HAKANBULENTKUTLU

Merhaba benim 3443 gunum var ve askerlik de borclannirsam + 360 gun var ...eger maluliyet basvurum reddelirse istege bagli primlerimi odesem normal emekli olabalirimiyim ?

OturanBoğa

Evet, isteğe bağlı oprim ödeyerek primlerinizi tamamlayabilir, son 7 yıl içinde en çok hangi kuruma prim ödemişseniz oradan emekli olabilirsiniz.

HAKANBULENTKUTLU Oran

Merhabalar,,,

Hastaneye sevk ettikleri zaman hastanedeki doktor beni muayene sonucunda yuzde kac oraninda malulen calisamaz raporunu soylecek mi ? ya da sorsam soylermi ?

saygilarimla

Hakan Bulent Kutlu

tesekkur ederim

OturanBoğa

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Yok, hastane rapora oran yazmaz. Ama insan evladı bi doktorsa, sorduğunuzda söyler tabii kaç oranında olabileceğini.

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye