Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mrno41 Avatarı

Gerçek Adı
    nazmi
    Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    10:24
    Yaşadığı Yer
    kocaeli

mrno41 4100 gün ssk primiyle memurluğa geçiş sonrası emeklilik..?

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2000 yılı ssk girişimle 4100 günüm var. bu halde %40 vergi indirimiyle 2018 de emekli oma şansım var, fakat ekpss ilde memur olma ihtimalim var,
    hangisini tercih edeyim, bu konuda ne önerirsiniz. ayrıca memur olursam emekli sandığından emekli olabilmem için daha ne kadar çalışmam gerekir.

2. sorum: emekli olanların memur olamayacagını biliyorum, ekpss ile atanırsam emekliliğimi dondurup memur olabilir miyim?

Üye
    erkan medeni Avatarı

Gerçek Adı
    erkan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

erkan medeni

@mrno41 ssk dan emekli olduktan sonra ekpps girip emekli olunuyormu bunu bende merak ediyorum dogrusu bu konu hakkinda bilgibalirsaniz benimlede paylasabilirmisiniz

Engelsizbiz

2008 Sonrası Emekli Sandığı kapatıldığı için 2008 Ekim sonrası girenler emekli maaşını yarı yarıya düşük alacak, SSK dan emeklilik daha iyi 2008 sonrası memur olanlarda kısaca 2008 sonrası memur olanlar memur görünümlü işçi tek avantajları maaşları asgari ücretten çok daha iyi...
    2008 sonrsı girenler kendilerini memur zannetmesin çünkü 2008 öncesinde memur olanların özlük haklarının bir çoğu 2008 sonrası için ellerinden alınmış durumda kısacası şapa oturmuş durumdalar. Daha sade bir şekilde söylersek arık girenler 5510 sayılı S.G.K. işçisidir. Resmi anlamda adı memur olup yakında 657 değiştirilerek o statüde ellerinden alınacak.

paranoya

emekli sandıgı daha iyi 1700 küsür alırsın şu an haliyle
    emekli sandıgından emekli olabilmek için 3 buçuk sene çalışman lazım

Üye
    mrno41 Avatarı

Gerçek Adı
    nazmi
    Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli

mrno41

@Engelsizbiz teşekkürker. 2. sorunun cevabı varmı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@mrno41

Emekliliğinizi sonlandırıp memur olabilirsiniz tabii.

Memur olduğunuzda, 1261 gün memur statüsünde çalışmanız halinde 4c statüsünde emekli olabileceksiniz.

Üye
    mrno41 Avatarı

Gerçek Adı
    nazmi
    Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli

mrno41

@OturanBoğa çok teşekkür ederim.
    @erkan medeni bu konuyla ilgili oturan boğanın cevabı: (Emekliliğinizi sonlandırıp memur olabilirsiniz tabii.

Memur olduğunuzda, 1261 gün memur statüsünde çalışmanız halinde 4c statüsünde emekli olabileceksiniz.)

Üye
    erkan medeni Avatarı

Gerçek Adı
    erkan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

erkan medeni

Tesekkur ederim

Üye
    28 ziya Avatarı

Gerçek Adı
    ziya
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul

28 ziya

Oturan Boğa bülent bey 05 05 2016 tarihinde ösym kaydımı yaptım emekli deyildim 01 07 2016 tarihinde emekliliğim başladı 24 08 2016 tarihinde ösym den açıklamada istanbul il millieğitim müdürlüğüne atamamın yapıldığı açıklandı çalışma bakanlığını aradım ben emekli olduğumu ve sgk ya gidip emekliliğimle ilgili neyapmam gerektiğini sordum ziya sen sgk ya gidip hiç birşey yapmana gerek yok istanbul il millieğitim müdürlüğü seni işe başlatacak emekli maaşın otomatik olarak duracak saten dediler 09 09 2016 tarihinde benden istenilen evrakları teslim etmeye gittim yetkili memur getirmiş olduğun evraklarda sen emekli maaşı alıyor görünüyorsun senin durumunla ilgili bizde heran gibi yazı yok senin durumunu ankaraya bildireceğiz ankara bakanlık karar verecek olursa 30 eylülde işe başlarsın dedi 13 10 2016 tarihinde bana gelen tebligatta müdürlüğümüze yerleştirilmeniz yapılmıştır.ancak ekte ibraz etmiş olduğunuz belgeden sgk kurumundan emekli aylığı almakta olduğunuz anlaşıldığından 5335 sayılı kanunun 30.maddesi hükmü gereğince başvurunuz kabul edilmemiştir.başımdan geçenler böyle bundan sonrası nasıl olur bilmem nasıl bir yol izlemem gerek

Üye
    chelıx Avatarı

Gerçek Adı
    kaan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:16
    Yaşadığı Yer
    bu dünya benim memleket

chelıx

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    emekli olan memur olamaz biliyorum yoksa bende senin duruma düşmekten korktuğum için 2010 mayısta emekliliğim geldiği halde emekli olmayıp eylül 2010 sınav sonucunu bekledim eğer kazanamasaydım emekli olacaktım..

emekli olan memur olamaz biliyorum yoksa bende senin duruma düşmekten korktuğum için 2010 mayısta emekliliğim geldiği halde emekli olmayıp eylül 2010 sınav sonucunu bekledim eğer kazanamasaydım emekli olacaktım..
    5335 kanun MADDE 30.- Cumhurbaşkanı tarafından atananlar, Bakanlar Kurulu kararı veya müşterek kararnameyle atanan veya görevlendirilenler, Türkiye Büyük Millet Meclisince yapılan seçimler sonucunda görev verilenler ile yükseköğretim kurumlarının öğretim üyeliklerine yapılacak atamalar hariç olmak üzere, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı alanlar, genel bütçeye dahil dairelerin, katma bütçeli idarelerin, döner sermayelerin, kefalet sandıklarının, sosyal güvenlik kurumlarının ve bütçeden yardım alan kuruluşların kadrolarına açıktan atanamazlar. Diğer kanunların bu fıkraya aykırı hükümleri uygulanmaz.