Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mkumcu Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    16:18
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2007 de bel fıtığı ameliyatı oldum
    2015 de yine aynı şekilde aynı yerden ameliyat oldum

işyerinde ağır kaldırma dan kaynaklanan sol dizde ödem meniskus yırtık var huzursuz bacak sendromu hastalıkları var hiper tansiyon var kafamdan çekilecen tomografi de Fibröz Displazi 14*24mm var 2 tane boyundan fıtık başlangıcı var hala çalışıyorum ama artık çok zorlaniyorumum
    hastaneye gidip gelirken işyerinde sıkıntı yaşıyorum

malulen emeklilik olmak istiyorum maddi ve manevi tazminat davası açmak istiyorum
    bu konuda bana fikir verecek arkadaşlari bekliyorum

prim günü 6300 malulen emekli olabilirmiyim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    103
    Verilen Beğeniler
    164

@mkumcu

Sakatlık cetveli'ne göre hangi oranda rapor alacağınıza ve ona istinaden defterdarlıktan sakatlık indirim hakkı* elde edip etmeyeceğinize göre emeklilik için aşağıdaki tabloya tabisiniz:

2008 oncesi - 6300 prim günüm var. Emekli olmak istiyorum..?

* Vergi İndirim belgesi almak için dilekçe örneği ve evraklar

%40 rapora istinaden sakatlık indirim hakkı elde ederseniz ve diğer sigortalılık süresi ve prim gün sayısı şartları da tamamsa, erken Yaşlılık emekliliği için sigorta müdürlüğüne başvuru yapabilirsiniz.

Durumunuz mesleğinizden kaynaklanıyorsa, doğrudan bir kaza ise iş kazası, mesleğin ya da iş koşullarının sonucu ise meslek hastalığı statüsünde işlem talebinde bulunabilirsiniz. Tazminat da işyerinizin sorumluluğu oranınca belirlenir, bu taleple dava açmanız gerekir.

Üye
    mkumcu Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    16:18
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent abi sizce ne kadar şansım var sigorta başlangıç tarihi 1996 işyerinde oldu bel fıtığı hem de 2 Sefer ben isg den ağır kaldırma ile ilgili çalışma yaptırdım dışarıdan bir hekime geldi ve bundan kaynaklandığını söyledi yerimizde değiştirmediler dizinde o kadar kötü birde kafamda çıkan problem huzursuz bacak sendromu tansiyon hastayım belimde kaymada başlamış sol bacağından ayakta durmaktan solbacagimda his kaybı var sana kolay gelsin abi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    103
    Verilen Beğeniler
    164

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @mkumcu

İnan bilemiyorum kardeşim. Bu tür durumlarda tanık olması önemli. Durumuna şahitlik yapacak birileri olursa denenebilir...