Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aygül35 Avatarı

Son Giriş
    21.09-2016
    Saat
    17:33
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İyi günler beni sgk önce malulen emeklisin dedi 7 ay maaş ödedi sonra değilsin sen %60 dan düşüksün dedi emekliliğimi iptal etti. Sağlık üst kuruluda itirazımı red etti. Şimdi dava açtım. Benim sorum Bu dava sürecinde engelli olarak özel sektörde çalışabilirmiyim. Çalışırsam malulen emekli olabilirmiyim ve biriken alacaklarımı alabilirmiyim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    180

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @aygül35

Çalışırsanız ve mahkeme lehinize sonuçlanırsa, o arada emekli maaşlarınız birikmez. Çünkü malulen emekliler çalışamaz.

Ama diğer yandan mahkeme bu geçecek süre için biriken maaşların size ödenmesine dair karar verecek mi, bunu da bilemezsiniz (avukatınız bu talebi mutlaka yapmalı). Dava sonucunda "tamam malulen emeklisin, ama buna temel olan yeni raporun tarihi itibarı ile" de denebilir.
    Yani, iyi sonuç: "kişinin malulen emekliliğinin sonlandırılması hukuka aykırıdır, kaldığı yerden maaşları ödenmelidir". yarım iyi sonuç: "mahkememizin sevki ile xx hastanesinin verdiği rapordan kişinin malul durumda olduğu anlaşılmaktadır. Bu rapor tarihi itibarı ile malulen emekli maaşı bağlanmalıdır". kötü sonuçsa, malum.

Şimdi bu durumda ne yapmak lazım, karar vermek zor. Bence, kayıt altında çalışmak makul değil.