Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    teasolves Avatarı

Son Giriş
    27.12-2016
    Saat
    17:22
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hastaneden aldığım sizofren raporuyla emeklilige basvurursam beni tekrar hastaneye sevk ederler mi ?

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:40
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

işe girşiniz notmalse sonradan şizofren raporu aldıysanız evet ederler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    180

@teasolves

Memur (4c) statüsünde emeklilik söz konusu olduğunda kurum sevki ile rapor almak şart. Eldeki rapor emeklilikte bir işe yaramaz

Üye
    teasolves Avatarı

Son Giriş
    27.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Saçma bi soru olacak ama yinede soracağım. Ankarada hangi hastaneye sevk ederler. Bide psikolojik olduğu için hastaneye yatırırlar mı.

Üye
    pasini Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:26
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim burda yazanların bir çoğu dogru bır çogu yanlış benım 3 hastalıgım var ve artı bırde pskıyatrı hastalıgım var .süreklı raporum ve vergı ındırımımle engellı kadrosunda çalışıyorum.memurum.bu konuyu sordum ben ınsan kaynaklarına gunu geldıyınde raporun süreklıyse dırek emeklı olursun dedıler.yanı yenıden rapor almana gerek yok dedıler.burda süreklı yenı rapor dan bahsedılıyor.engellı kadrosundakı bır kışının emeklı olurken zaten ..dur senı bır hastaneye sevk edelım bakalım engellımısın deyilmisin ona göre senı emeklı edelım demesı mantıga aykırı zaten...

Üye
    teasolves Avatarı

Son Giriş
    27.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben engelli kadrosunda değilim kardeşim

Üye
    paranoya Avatarı

Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    14:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

gönderirler @pasini

@teasolves
    hastaneye yatırma hakları yok ankarada istediginiz hastaneye sev edebilirler siz kurumunuza deyin ben bu hastanede tedavi oluyorum deyin

Üye
    pasini Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:26
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

paranoya gene saçmalamaya başladın neye göre yatıramazlar dıyon .sen rapor almaya kalk doktor yatırcaz tedavı edecez olmsa tedavıye cevap vermesen rapor verırım derse ne yapabılırsın.burda konu ne sen ne dıyorsun.arkadaşım engellı kadrosunda deyılsen bır şey dıyemıycem .ama aslında rapor süreklıyse sıkıntı olmaması lazım ...bana göre

Üye
    anil72 Avatarı

Gerçek Adı
    HALİL ANIL
    Son Giriş
    27.09-2016
    Saat
    11:28
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

T.C
    SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI
    Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü
    Sayı : 56766929-113/1150
    Konu : Maluliyet tespiti işlemleri 8 EKİM 2013
    GENELGE (2013/34)
    5510 sayılı “Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası” Kanunu’na dayalı olarak yürürlükte olan “Maluliyet Tespiti İşlemleri Yönetmeliği” 03/08/2013 tarihli ve 28727 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanmış olup, 01/09/2013 tarihinden itibaren yürürlüğe girmiştir. Yeni yönetmelik ile birlikte; 2011/49 sayılı Genelge çerçevesinde iş kazası ve meslek hastalığına ilişkin hususlar devam etmekte olup, çalışma gücü kaybı tespitine ilişkin hususlar yeniden düzenlemiştir. Yeni yönetmeliğe bağlı olarak değiştirilen Genelge hükümleri aşağıda yer almaktadır.
    1- SİGORTALILARIN MALULİYET TESPİTİ
    1.1. Sevk İşlemleri
    Sigortalıların malul oldukları iddiası ile müracaatları üzerine, sosyal sigortalar yönünden istenilen şartlara haiz olanlar, ikamet ettikleri illerde bulunan Sağlık Bakanlığı’na bağlı eğitim ve araştırma hastaneleri, devlet üniversite hastaneleri, Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı eğitim ve araştırma hastanelerinden herhangi birine, bunların hiçbirinin bulunmaması halinde il merkezlerinde bulunan sağlık kurulu raporu düzenlemeye yetkili Sağlık Bakanlığı’na bağlı devlet hastanelerine sevk edilir.
    Ancak belgelenmek kaydıyla sigortalıların hastalıklarından dolayı takip ve tedavilerinin yapıldıkları yerler Sağlık Bakanlığı eğitim ve araştırma hastaneleri, devlet üniversite hastaneleri ve Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı eğitim ve araştırma hastanelerinden biri ise öncelikle bu hastanelere sevki yapılır.
    Yine belgelenmek kaydıyla; sigortalının herhangi bir devlet hastanesi veya Kurumca yetkilendirilmiş hastaneler dışında kalan yataklı sağlık hizmet sunucularının yoğun bakımında tedavisi devam etmekte ve başka bir hastaneye nakli hayati risk taşımakta ise; bu hastanelere sevk edilir ve söz konusu hastanelerce düzenlenen sağlık kurulu raporları Kurum sağlık kurullarınca değerlendirmeye alınır.
    Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi kapsamında sigortalı sayılan kamu görevlileri hakkında herhangi bir nedenle doğrudan kendilerinin veya kurumlarının müracaat ve sevkleri üzerine düzenlenmiş sağlık kurulu raporlarının değerlendirmeye alınmasında, sigortalıların yetkili hastanelere Kurumca sevk edilmiş olma şartı aranmaz. Yine, personel kanunlarına tabi olanların hastalıklarının kanunlarında tayin edilen sürelerden fazla devam edip etmediğinin tespitine ilişkin olarak, Kurumca yetkilendirilmiş sağlık hizmeti sunucuları tarafından düzenlenmiş raporların incelenmesinde de sevk şartı aranmaksızın kamu görevlilerinin maluliyet tespit işlemi Kurum sağlık kurulunca yapılır.

KARDEŞİM BEN BAĞKURLUYUM. BİZİ KURUM SEVK EDECEKMİŞ... ANCAK 4 C LİLERİÇİN BÖYLE BİR ŞEY ARANMAZ DİYOR. BİLMİYORUM BU GENELGEYİ YENİ BULDUM. Bİ ARAŞTIR İSTERSEN....

Üye
    paranoya Avatarı

Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    14:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @pasini

kendine göre yorumlama herşeyi
    opjektif bak

@anil72

nerden buldun bunu link versene anıl

Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi kapsamında sigortalı sayılan kamu görevlileri hakkında herhangi bir nedenle doğrudan kendilerinin veya kurumlarının müracaat ve sevkleri üzerine düzenlenmiş sağlık kurulu raporlarının değerlendirmeye alınmasında, sigortalıların yetkili hastanelere Kurumca sevk edilmiş olma şartı aranmaz
    o boga doğruluk payı nedir bunun ufukalp sizde cvp veirseniz sevinirim