Toplam 13 mesajın 1-13 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fate Avatarı

Son Giriş
    01.06-2015
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    bursa.....

fate 96 sigorta girişim, %40 raporum, 4343 gün primim var. Ne zaman emekli olabilirim?

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba, ben 1973 dogumluyum. Ssk girişim 1996 toplam günüm 4342 %40 engelli raporum var acaba ne zaman emekli olabilirim , erken emekli olursam ikramiyem de bir değişiklik olur mu? Teşekkürler

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    13:26
    Yaşadığı Yer
    Mersin

officer

miscren
    17 yıl 3920 güne tabisiniz priminiz yeterli 2013 yılında %40 vergi indirim belgeniz de var ise emekli olursunuz...
    Vergi ind. belgeniz yok ise emeklilik süreniz doldugunda sgk dan yetkili hastaneye sevk alarak %40 ve üzeri rapor alır isenizde emekli olursunuz..

Üye
    fate Avatarı

Son Giriş
    01.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa.....

fate

teşekkür ederim peki emeklilik ikramiyesinde çok büyük uçurum olurmu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Kamuda memur musunuz?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    fate Avatarı

Son Giriş
    01.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa.....

fate

kamuda işçi statüsündeyim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Evet, ikramiye çalışma yılına göre hesaplanır, o yüzden sürenin kısa olması ikramiyenin de düşük olmasına neden olur
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    fate Avatarı

Son Giriş
    01.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa.....

fate

kurumdan kuruma emekli ikramiyesi değişiklik gösterir mi ben elektrik kurumunda çalışıyorum yevmiyem brüt 51,53 tl

Raman72

Evet.kurumdan kuruma değişir.Çünkü ikramiye verilen yevmiye ve sözleşmede yer alan gün sayısına göre hesaplanır.

Üye
    fate Avatarı

Son Giriş
    01.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa.....

fate

teşekkür ederim bu demektir ki iyi para alıcam bu arada özelleştirme kapsamına alınan kitlerde bulunan özürlü kadrosundaki işçiler işten çıkarıldığı durumda tazminat olarak alacağı para iki katı olurmuş doğruluk payı varmı acaba

Üye
    REKLİ Avatarı

Gerçek Adı
    ilker
    Son Giriş
    23.11-2016
    Saat
    22:35
    Yaşadığı Yer
    osmaniye

REKLİ

evet var ama onlar seni işten cıkartacaklar.

Raman72

Özelleştirlecek kurumda çalışıyorsan kıdem tazminatının iki katını alırsınız.

Üye
    fate Avatarı

Son Giriş
    01.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa.....

fate

selam raman72 yani beni işten çıkarmalarına gerek kalmadan kurumum özelleştiği takdirde ben iki katı tazminat alabilecek miyim eğer öyle ise dört yıl sonra tam 17 yıl olacak ve ben erken emekli olmak için baş vuracam bu arada kurumumuz özelleştirme kapsamında ama ne zaman olacağı belli değil mesela o tarihe denk gelirse ben emekli olduğum zaman bana iki katı tazminat mı ödeyecekler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Özelleştirme nedeniyel işten çıkarılma söz konusu ise, evet, iki katı tazminat ödenir:
    Bu Kanuna göre özelleştirme kapsamına alınan kuruluşların (iştirakler hariç) özelleştirmeye hazırlanması, özelleştirilmesi, küçültülmesi veya faaliyetlerinin kısmen ya da tamamen durdurulması, süreli ya da süresiz kapatılması veya tasfiye edilmesi nedeniyle; bu kuruluşlarda iş sözleşmesine dayalı olarak ücret karşılığı çalışanlardan iş sözleşmeleri tâbi oldukları iş kanunları ve toplu iş sözleşmeleri gereğince tazminata hak kazanacak şekilde sona ermiş olanlara, kanunlardan ve yürürlükteki toplu iş sözleşmelerinden doğan tazminatları dışında ilave olarak iş kaybı tazminatı ödenir. Ayrıca bunların mesleklerinde geliştirilmesine, bir meslekte yetiştirilmesine veya meslek edindirilmesine ilişkin eğitim giderleri ile yeni iş bulmalarına katkı sağlamak amacıyla yapılacak giderler Özelleştirme Fonundan karşılanır. Özürlü personele (ilgili kanunların öngördüğü I, II ve III. derece), bu maddede belirtilen tutarın iki katı olarak iş kaybı tazminatı ödenir. İş kaybı tazminatı ödenmesi ve sağlanabilecek diğer hizmetlere ilişkin işlemler Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından yürütülür.