Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 16 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    insankar Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:57
    Yaşadığı Yer
    Kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Vergi dairesi aracılığıyla vergi indirimine başvurdum. Edirne Fakültesi'ne sevkim sonucunda rahatsızlığım sürekli (Anklizon Spondilit) olmasına rahmen raporum 2 yıl süreli çıkmış. Vergi indirimimin sürekli olma ihtimali var mıdır?
    Bir de 2 yıl sonraki raporumda süre ibaresi olacak mıdır? Kaçıncı rapordan sonra rapor süreliden sürekliye dönmekte? Ve ben her seferinde tekrar mı vergi indirimi alacağım.
    Emekli olduktan sonra tekrar vergi indirimi almam için yine vergi dairesi mi beni sevketmelidir? Şahsen mi başvuru yapacağım yeniden vergi indirimi için?. (Emekli çalışıyor ve emekli çalışmıyor her 2 durum için de soruyorum)
    Şimdiden teşekkürler.

Yalnız raporumun süreli olması epey moralimi bozdu. Rahatsızlığım düzelen bir hastalık değil çünkü... Bir de şunu sorayım; yeni rapor için işlemlere 2 yıldan kaç ay önce ve hangi istikamette başlamalıyım.
    Teşekkürler...

Raporun arka yüzünde Süreğen Kronik kısmının işaretli olması vergi indiriminin sürekli olması ihtimalini artırır mı?

Vergi dairesi sevki ile gitmeme rahmen kişisel müracaat şıkkının işaretli olması defterdarluktan giden vergi indiriminde Ankara için problem yaratır mı?

Raporun süreli olması işyerinde özürlü kadrosuna başvurmamıza engel mi? Sürenin takibi nasıl yapılır veya gerekli midir yapılması işveren açısından?
    2.konu da işveren özürlü çalıştırdığında ekstra prim alır mı engellideki gibi?

Raporun süreli olması işyerinde özürlü kadrosuna başvurmamıza engel mi? Sürenin takibi nasıl yapılır veya gerekli midir yapılması işveren açısından?
    2.konu da işveren özürlü çalıştırdığında ekstra prim alır mı engellideki gibi?

Üye
    mehmet-41 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli olarak girmissen oyle devam eder isyeri ona bakmaz iskura engelli kaydiniz var ise sorun olmaz

Üye
    insankar Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İşkura engel kaydı yok. Sonradan özür oldu. İşkur'a kayıt gerekli mi? Halen çalışıyor iken?
    Birde yetkili arkadaşlara...
    Engel oranında direkt toplama yapılmış. Tümü kas iskelet sistemi ile ilgili 2 ayrı tablo ve ara hallerinden... Sıkıntı yok değil mi? Aynı sistemde formülsüz direkt toplama halinde?.. Ana rahatsızlığın tüm ara kolları Kas ve İskelet Sistemi'nde...
    Ayrıca yukarıdaki ifadelerim için yardımcı olursanız memnun olurum... Özür dilerim diğer açtığım konuda kalmış o hususlar. Karıştırmışım...

Üye
    mmmustafa Avatarı

Son Giriş
    21.11-2016
    Saat
    13:08
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

diğer sorularınızın cevabını bilmiyorum ama sadece benim de ilk raporum 2yıl süreli idi o zaman nevşehirde çalışıyordum şimdi ankarada ilk raporu aldıktan yaklaşık 2.5 yıl sonra mutemetlikten baktım vergi idirimi kesilmemişti

Üye
    insankar Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@mmmustafa Vergi indiriminizi sürekli olarak mı almıştınız?

Raporum süreli, hastalığım kronik. (Süreğen olarak da raporun arka yüzünde de işaretli ayrıca. Anklizon Spondilit.) Bu durum vergi indirimimi sürekli alma ihtimalimi artırmakta mıdır?..

Sonradan özürlü olup 2 yıl vergi indirimi aldım. Özürlü kadrosu için süreli olan bu raporumu işyerime kadro için iletmem etik olarak doğru olur mu? Hastalığım kronik olmasına rağmen rapora süre girilmiş. Vergi indirimini sürekli alıp emekli olmam da olasılık dahilinde. Hastalığım raporun arka yüzünde kronik olarak işaretlenmiş. Normalde yürüme güçlüğü çekiyorum ve baston gibi desteğe ihtiyacım oluyor. Ancak hastane çalışabileceğim alanlara bir kısıtlama getirmemiş. İşyerim bu konudaki rahatsızlığımı bilmekte ve konuyla ilgili hassasiyetime dikkat etmektedir...

Üye
    mmmustafa Avatarı

Son Giriş
    21.11-2016
    Saat
    13:08
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

vergi dairesindeki işlemleri ben yapmamıştım müdürlükten benim için yapanlar olmuştu. süreli olup olmadığını bilmiyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    103
    Verilen Beğeniler
    164

@insankar

Süreli rapora rağmen sürekli vergi indirim hakkı verilebilir. Hastanenin yaptığı aptallığı fark edecek aklı başında biri çıkar diye umuyorum

Eğer vergi indirimi süreli olursa ve vergi indirimini yenilemek isterseniz, süre sonunda yeni bir rapor alıp vergi dairesine teslim edebilir ve vergi indirim hakkının yenilenmesini sağlayabilirsiniz.
    Eğer süreli rapora rağmen sürekli vergi indirimi alınırsa, rapor yenilemeye gerek yok.
    Eğer sürekli vergi indirimi ile emekli olunmuşssa ve sgk kontol koymamışsa, yeniden rapor almaya gerek yok. (sgk kontrol isterse, kontrol tarihinde sgk'ya gidip hastaneye sevk almak gerekir)

Raporun şahsi başvuru ile alınması etkisizdir.

Süreli raporla sakat statüsünde işe başvuru yapılabilir. Süre sonunda rapor yenilenmesine gerek olmaz. Ama işveren gıcıklık yaparsa, isteyebilir...

Sakat statüsünde çalışanların sigorta primlerinin işverene düşen kısmını devlet karşılar

Üye
    insankar Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok teşekkür ederim. Sonradan özürlü olan sakat emeklilerin primlerinin işveren yerine devlet destekli olması iyi bir haber. Ben bu desteğin sadece doğuştan engelli olan engelli emekliliğinde olduğunu sanıyordum.
    Sayın Genel Yayın Yönetmeni, raporumun arka sayfasınsa kronik süreğen işaretlenmesi sürekli vergi indirimi almamda lehte bir durum olsa gerek değil mi?. Hastalığım kronik olduğu halde Fakülte Hastane'sinin ağırlıklı çalışma biçimi olarak genelde tüm raporların süreli çıkması durumu da yaygın bir işleyiş modeliymiş gibi sezimledim. Ankara'nın kıstası raporun arka sayfasındaki kronik kutucuğuolmalıdır umarım...
    Ola ki süreli emeklilik olursa 2 yıldan kaç ay önce harekete geçmem gerek?.. (SGK ya da Ankara kontrollü) Tanrı'dan dilerim ki emekliliğim sürekli olur...
    İyi dileklerimle...

Bir diğer iyi haberiniz süreli raporla özürlü kadrosuna başvuruda sıkıntı olmayacağını söylemeniz. Ben raporum süreli olduğundan bunu işverene vermeye utanıyordum. Siz diyorsunuz ki süreli raporla engelli kadrosuna girmemizde sıkıntı yok! Bir de şunu soracağım; işverenin lehine olan durum hangisi?
    Çalışıyorken engelli kadrosunda olma durumumuzda mı?
    Özürlü SGK emekli çalışıyor durumumuzda mı?
    Bir de engelli kadrosunda yer yok ise raporumuzun işverene ya da bize faydası var mı?..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    103
    Verilen Beğeniler
    164

@insankar

Süreli emeklilik olursa, kontrol tarihinden 45 gün önce sigorta müdürlüğüne başvurmak gerek

İŞveren için iş başvurusu esnasında rapor olsun, gerisinin önemi yok. İster emekli engelli olsun, ister çalışan...

Üye
    insankar Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SGK tıpkı Vergi Dairesi'nde olduğu gibi bizim istediğimiz ve tedavi gördüğümüz bir hastaneye sevkeder mi? Vergi dairesinde tercih şansımız vardı!..
    Örneğin benim rahatsızlığıma en doğru teşhisi Romatoloji bölümü olan bir Fakülte koyabilir.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    103
    Verilen Beğeniler
    164

@insankar

Sigorta müdürlüğünün inisiyatifinde. Olası kontrol zamanı geldiğinde görevli memurdan rica edebilirsiniz.

Üye
    insankar Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler...

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    30.12-2016
    Saat
    03:01
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa
    @insankar

SGDP kapsamında emekli olarak çalışan engellier prim teşvikinin dışındadır. Emekli engelli çalıştıran işverenler o çalışan için prim teşvikinden faydalanamazlar.

Üye
    insankar Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekklürler.
    Ankara bizim ilaç kullanım ve film sonuçlarımızı sistemden görüyor mu?..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    103
    Verilen Beğeniler
    164

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @insankar

Görüyorlardır da, bakıyorlar mı, onu bilmiyorum.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon