Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 23 mesajın 16-23 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    şeker çocuk 34 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:41
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    99
    Verilen Beğeniler
    99

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @OturanBoğa çok teşekkür ederim abicim. hayırlısı olsun. brüt zaten çok şükür asgari nin çok üstü. Allah ın izniyle maaş biraz daha yükselmiş olur.

Üye
    erkan medeni Avatarı

Gerçek Adı
    erkan
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    20:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    4

@OturanBoğa benim %20 endokrin %20 gogus ve %10 norolojiden raporum var ve balthazar formulune gore %42 yapiyormus buna gore emekli olma ihtimalim varmi sigorta girisim 1998 ve gun sayim 4600 bu konuda yardimci olursaniz sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    180

@erkan medeni

Vergi indirim hakkı alındığında, sigortalılık süresi ve prim günü de tamamsa, tabii ki emeklilik onaylanır.

Üye
    erkan medeni Avatarı

Gerçek Adı
    erkan
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    4

Merhaba arkadaslar kafama takilan birkac sorum var yanit bulamadigim bilgisi olan varsa ve cevaplarsa sevinirim
    Benim evraklar ankaradan gelmis %42 oranla
    1)sirketten cagirdilar ve teblig icin imza attim vergi indirimi olarak nekadar maasa yansiticaksiniz diye sordugumda bana biz maasa bisey yansitmayacagiz sana ssk tesvik pirimi yatiracak diye cevap verdiler boyle bisey varmi acaba tesvik pirimi nedir vergi indirimiyle ayri bir birseymidir yoksa ikiside aynimi
    2) istedigim zamanmi emekli olabiliyorum yoksa hemen olmak zorundamiyim ornegin ben 2017 3. Ayinda emekli olmak istiyorum
    3) bu sene olsam veya 2017 yilinda olsam herhangi bir kaybim yada kazancim olurmu
    4) tesvik primi ne oluyor onu anlamadim bizim muhasebecide pek bir bilgisi yok
    Assagida bir sitede bu tabloyu gordum bunlarin hangisini sirket maasima yansitmak zorunda
    2gumhvr - 98 sigorta girişim ve %40 raporumla ne zaman emekli olabilirim?

Üye
    AsTeRuNyA Avatarı

Gerçek Adı
    EMRAH
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    23:24
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/sultangazi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

31 tl

Üye
    erkan medeni Avatarı

Gerçek Adı
    erkan
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    4

Emrah bey bende oyle tahmin ediyorum ama isverenin soylemis oldugu tesvik pirimi nedir benle ne alakasi olabilirki

Üye
    masterzek Avatarı

Gerçek Adı
    Zekai
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    93

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    @erkan medeni

Sorularınla ilgili madde madde bildiğim kadarıyla yanıt vereyim:

1-Şirketinizdekiler konuyu bilmiyorlar.Senin maaş sonuçta onlar tarafından hesaplanıp ödendiğine göre, maaşından yapılan kesintilerde vergi indiriminden kaynaklanan bir azalış olduğunda bunu maaşına yansıtmakta onların görevi. Yukarıdaki tablonun doğru olduğunu varsayarsak %42 sakatlık oranına sahip olduğuna yani 3.derece sakat sayıldığına göre, orada görünen 31,5 TL'yi ek olarak maaşın içinde alman gerekir.Bunu şirket verecek SSK ile bir ilgisi yok.

2-Emekli olma zamanını özellikle özel sektörde çalışıyorsan sen belirlersin.Devlet açısından ne kadar geç emekli olursan o kadar geç emekli maaşı almaya başlayacağından işlerine gelir.İşveren açısından da ne kadar geç emekli olursan birikmiş kıdemini o kadar geç alma hakkı kazanacağından onlar içinde emekliliği geciktirmen genelde bir sorun teşkil etmez.Özellikle bahsettiğin 3-5 ay sonra emekli olma durumun bence kimse tarafından garip karşılanmaz.

3-Bu konuda şöyle bir durum var.Yatan primler 3000 TL nin altındaysa her ay maaşın düşecektir.4-5 ayda ciddi bir fark oluşturmaz.Yani senin durumunda ciddi bir kaybın olmaz.Ancak bu sitede tartışılan birşey vardı.O konu nasıl etkiler bilmiyorum? 2016 yılında seyyanen yapılan 100 tl zam vardı birde çeşitli zamlar.2016'da emekli olanlar 3-4 zamdan yararlandılar diye birçok yazı okumuştum.Sen kasım/16'da emeklilik başvurusunda bulunursan 01.12.16'dan itibaren emeklilik işlemeye başlayacağından bu zamların tamamından yararlanacaksın.2017'de ( bana göre saçma.yine olması lazım ama ) eğer seyyanen 100 tl zam vs olmayacaksa bu durumda maaşın 2017 yılında belirlenmesinde bir kaybın olabilir.

4-SSK engelli işçi çalıştıranları teşvik için işverenlere kolaylık sağlamak için bazı düzenlemeler yapıyor.Ancak bunun seninle ilgisi yok.Vergi indirim belgesi alarak hak kazandığın şey yukarıda bahsettiğim gibi uygulanmalı.

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar katkı yaparlarsa, yanlış bildiğimiz birşeyler düzeltilirse kimseyi yanlış yönlendirmemiş oluruz.

Üye
    erkan medeni Avatarı

Gerçek Adı
    erkan
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Tesekkur ederim zekai bey

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12