Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 22 mesajın 16-22 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    100
    Verilen Beğeniler
    146

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @zekeriya altıntaş

Maalesef kurumlar sürekli ibareli rapora rağmen 1-2 yıl süre kısıtlaması koyabiliyor. Belki, "rahatsızlığım sürekli ve raporum da buna bağlı olarak sürekli. Buna rağmen tarafıma 1 yıl sonra kontrol şartı kondu. Durumumun yeniden değerlendirilmesini ve vergi indirim hakkımın Sürekli olacak şekilde düzenlenmesini arz ve talep ederim" diye bir dilekçe verip şansınızı deneyebilirsiniz.

Üye
    nfrysmn Avatarı

Gerçek Adı
    ysmn
    Son Giriş
    30.12-2016
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    angara:)
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

nekadar maaş alıyorsunuz

Üye
    zekeriya altıntaş Avatarı

Gerçek Adı
    zekeriya altıntaş
    Son Giriş
    31.12-2016
    Saat
    01:53
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam
    ben 2017 8. ayda maalül emeklisi olarak 3. kontrole gitcem ilk gittiğimde 1 yıl sonrasına kontrol veermişlerdi 2. gidişimde ise 2 yıl sonrasına vermişlerdi yani 2017 8. aya
    bu gittiğimde sizce kaç yıl sonrasına kontrol yazılır yada malül emekliliği sürekli verme ihtimalleride varmı ?

birde raporum yüzde 84 sürekli 2018 1. ayda 15 yılım ve 3640 günüm doluyor 1. derece vergi indirimi emeklisi olma hakkımda doğuyormuş 1. derece emekliliğin bir önemi varmı yani ne özellği var mesala 1. derece emekli olsam kontrol yazabiliyorlarmı yada direk 15 yıldam sürekli emeklimi olurum

oturanboğa abi bu durumda ben ne yapayım amacım emeklilği sürekli yapıp bie işe girebilmek ben bu tabloya göre nasıl bir yol takip edeyim kafam çok karışık acaba kontrole gitmesemde bir yere ssklı olarak girip çalışıp vergi indirimimi alsam kontrole girersem yine 2 yıl sonra kontrol yazarsa benim için negatif bi sonuç olur bu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    100
    Verilen Beğeniler
    146

@zekeriya altıntaş

Bilemiyorum ki. İnşallah hiç kontrol vermezler.

Mecbur kalmadıkça erken Yaşlılık emekliliği riskine hiç bulaşmayın. Evdeki bulgurdan olmak var...

Eğer emekli maaşı alırken sigortalı olarak çalışmak istiyorsan, o zaman işler değişir. O zaman günü geldiğinde (01.01.2018) önce malulen emekliliği iptal ettirmen, sonra bir işe girmen, sonra defterdarlıktan sakatlık indirim hakkı elde etmen, sonra erken Yaşlılık emekliliğine başvurman gerek.
    Sürekli ibareli rapor olduğunda Maliye'nin de Sürekli vergi indirimi vermesi çok çok çok muhtemeldir. Maliye sürekli vergi indirimi verdiğinde de sgk sürekli olarak emekli eder.

DİKKAT! Ocak 2018 öncesinde Yaşlılık emekliliğinden yararlanmak mümkün değil. Sakın bu arada malulen emekliliği iptal ettireyim demeyin!

Üye
    zekeriya altıntaş Avatarı

Gerçek Adı
    zekeriya altıntaş
    Son Giriş
    31.12-2016
    Saat
    01:53
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim oturanboğa sizce komtrol günüm geldiğinde hastaneye kontrolemi gideyim yoksa onu bir ssk lı işe gireyim iptal etsinler 01 01 2018 de erken yaşlılığamı başvurayım yılım dolmuş rapor yüzdem tutuyor bu tür emeklilik olursa hemde çalışabilirim diye düşünüyorum sizce ne yapayım ? birde eşimle boşanıyoruz bir tek malül emeklilik gelirim var oda süreli bu emekliliğimden nafaka kesebilirlermi ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    100
    Verilen Beğeniler
    146

@zekeriya altıntaş

Olabilir tabii. Malulen emeklilik için yeniden uğraşmaktansa...

Nafaka için emekli maaşından kesinti oluyor mu bilemiyorum. Ama belli bir oranda da olsa kesinti yapılabilir diye düşünüyorum. Bu konuda net bilgisi olan var mı?

Üye
    Aninda cevap Avatarı

Son Giriş
    12.01-2017
    Saat
    15:02
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hocam merhaba ben bisey ogrenmek istiyorum simdi ben malulen emekliyim sureli 2017 /6 ay kontrolum var %86 engelli raporum var 1 yil sureli malul maasi yetmiyor gecinmek icin emekliligim kesilmeden nasil calisirim?

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12