Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon
Toplam 79 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kiyasettin Avatarı

Son Giriş
    20.09-2016
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar Sizlere bir Önerim var Engelli statusunde Emekli olan kişilerin ödediği prime bakilmaksızın En düşük Emekli Maasi 1500 TL olması için bizi temsil eden kamu ve kuruluşları göreve cagiralim,bizler bizzat gerek Bimer ve gerekse Cumhurbaskanligina basvuralim birlikten güç doğar belki bakarsınız bir şeyler değişir,Devletin En Asli görevlerinden biride Engelliyi kollamak,korumak ve kimseye muhtaç kalmadan yaşamlarını sürdürmelerini sağlamak olmalidir.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    30.12-2016
    Saat
    03:01
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sebep ???
    Adam 25 yıl asgari ücrettle çalışıp 800 tl aylık alsın, engelli 15 yılla bu adamın iki katı aylığa konsun bunu mu istiyorsunuz cidden ?

Üye
    kiyasettin Avatarı

Son Giriş
    20.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence bu kişilerin önceliği olmalı çünkü bir çoğu calisak durumda bile değil genç olmalarına rağmen dolayısıyla birde evli ve çocuklu olduğunu düşünürsek dahada zor bir durum içerisindeler ,Bu benim görüşüm tabii herkes böyle dusunmek zorunda değil,Ben sadece bulundukları durumları itibarı ile bu konuda öncelikli olmaları gerektiğini düşünüyorum.Esasinda Bence Herkesin En düşük Emekli Maasi 1500 TL olmalidir.Tüik raporlari geçim standarlari vs göre çok büyük bir rakam değil zaten bu miktar,bilemiyorum tabii sizler neler düşünürsünüz

Hepimiz Ayrıca Allah Korusun Engelli Adayı olabiliriz.Birbirimizi Ayrım gözetmeksizin toplum olarak sevelim sayalım ve kollayalim

Üye
    hakanoncul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Öncül
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:04
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

İyi düşünce neden olmasın?

Ama şu da bir gerçek ki 1500 de yarın yetmeyip 2000 olması için başvurular yaparız.Ne hikmet ise bir türlü gözümüz doymaz

Üye
    kiyasettin Avatarı

Son Giriş
    20.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ama bir yerden başlamak lazımdir diye düşünüyorum,bilemiyorum yanlismi düşünüyorum Sizlerin Belki daha Hakkaniyetli önerileriniz olabilir bunları paylaşmak tartışmakta güzel şeylerdir

Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmed Kılıç
    Son Giriş
    13.01-2017
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@kiyasettin tamam çalışırken en düşük 3.000 verilsin emekli olduktan sonra 1.500 lira verilsin devletten çok şey bekliyoruz çok. Adam evi var memur araba alacağım bakım aylığım kesilir mi diyo sen ne diyosun

Üye
    kiyasettin Avatarı

Son Giriş
    20.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Malesef Bu durumları suistimal edenBir kısım Değerli Arkadaşlarımız var.Ama bunu genele yaymamak lazım diye düşünüyorum

Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmed Kılıç
    Son Giriş
    13.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

tabii ki. Herkesin derdi başka kiminin ekmeği bayat, kiminin pırlantası ufak

Forum Moderatörü
    BuTcHeR Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:49
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Bence adaletsiz bir durum olur.

Vatandaş,25 Yıl Devlet memurluğu yapıp 1600-1700 TL maaş alırken en düşük engelli maaşının 1500 TL olması pek hakkaniyetli değil.

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    5

@kiyasettin
    senin yazdıkalrınla tam bir ayerımcılık olur ozaman öyle olursa millet engelli olmak için elinden geleni yapar neden haklı olarak çalışıp hakkın olan kadarına rıza göstermiyorsunuzki işte sizin gibi düşünenlerin yüzünden bu emekli maaş bağlama oranları düştü bin kere söyledim ilk önce hak vicdan olmalı kişide bunlar olmadıkça ne hak gelir nede hakkını alırsın bende engelli emekliyim vergi muafiyetinden emekli oldum ama pc başında yorum yazarkende eşşek gibi yine çalışıyorum işimin başındayım bir kere allah rızası için şu forumlarda yazılanları oku 2022 maaşı alıyor yaşı 36 sigorta başlatayımmı diye soruyor isteğe bağlı bir diğeri cevap veriyor başlatma senin yerinde olsam engelli aylığını almaya devam ederim tabi otur sen hiç bir iş yapma senin benim vergim ile engelli aylığını al forumlarda soru sor keyfine bak isteğe bağlı aman sigorta başlatma yoksa 20 yıl kadar prim ödemen gerekir enayimisin sen bunu söylüyor her kes engelli adayı olabilir ama engelden engele fark var sen hangi engelden bahseyiıorsunki toplum olarak sevelim sayalım demişsin sen peki engelsiz olanın nedeni sevip saymıyorsun onun hakkına rıza göstermiyorsun

Üye
    kiyasettin Avatarı

Son Giriş
    20.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Siz Benim yazdıklarımı dikkatli okumuyorsunuz galiba
    Halen bu durumları suistimal eden kişilerden bahsediyorsunuz
    Elbetteki bende doğru bulmuyorum,dogruda bulunmaz.
    Ikincisi Kimse Engelli olmak için can atmaz Ne yani herkes kolunu bacaginimi kırıp engelli olacak anlamadım
    Engel durumu organlarda olusan Engel veya kusur neticesinde oluşan bir hastalık durumudur.genetik veya yapısal vücut bozukluklari vs.
    Diğer bir husus Bu hakkı. Devlet Engellinin Kusuru veya Hastaligi Neticesinde veriyor Kimse gidip zorla bir şey devletten istemiyor
    Rahatsızlık kriterlerini karşiliyorsa Engelli statüsüne koyuyorki zaten bu konuda Yetkili Kurumlar Hasas davranıyor.

Yani Her rahatsız olanı Engelli statüsüne Koymuyor
    Ayrıca Gönül isterki herkes En az 1500 Tl maaş alsın diyiyorum dikkatli okursan
    Sadece Arkadasimin çok düşük maaş aldığını ve yanlışlık yapılmış olabileceğini söyledim.
    Ayrıca Herkes benim gibi dusunmek zorunda değil.Herkesin Görüşüne saygi duyarim Herkesin gorusude benim için değerlidir.Ben acaba bu konuda ne yapılabilir,ben dogruda düşünmüyor olabilirim Sizlerin bu konuda öneriniz ne olur veya ne yapmak daha doğru olur,yoksa birbirimize laf yetistirelim diye benim hiç bir düşüncem olamaz,olmamali

Üye
    Loris Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    14.01-2017
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki şu anda en düşük engelli emekli aylığı nekadar? 600 tl mi?

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    5

şu anda en düşük engelli emekliliği diye bir şey yok her kesin çalışma yıllarına aldığı aylıkalrın doprultusunda yatan kazançlara göre göre hesaplama yapılıyor

Üye
    kiyasettin Avatarı

Son Giriş
    20.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mesala Arkadaşlar Ağır engelli olan Kardeşlerim için geçerli olabilir bu bahsettiğim durum
    Yani Mesala tekerlikli sandalyeye Mahkum ve Hiç bir şekilde çalışamayacak durumda olan Malul ve Engelli kardeşlerimiz için geçerli olabilir
    Diğer hafif ve Orta dereceli Engelli olan kardeşlerimiz Mevcut sistem geçerli olabilir çünkü onlar Engelli olsada hafif işlerde çalışabilecek durumdalar
    Fakat Ağır Engelli Kardeşlerim çalışma olanağı olmadığı için tek gelirleri Engelli veya Malul Maaşları,Siz ne düşünürsünüz bu konuda

Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmed Kılıç
    Son Giriş
    13.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu düşünce devletin düşünce sistemi ile uyulmadığı için olmaz öyle bisey

Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon