1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 54 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

turbo

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sayın oturanboğa çok teşekkürler..Rapor 1 yıl süreli.. Bu engelli emekliliği başvurusunda sıkıntı yaratır mı? Yani 1 yıl süreli bir raporla kesinlikle emekli olunmaz diyebilir misiniz hem de psikiyatrik bir raporsa?
    Teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@turbo

Emekliliğe başvuruda hiç bir sorun olmaz. Sonrasında kontrol muayenesine çağırıp çağırmamaksa sgk'nın yetkisindedir.

turbo

Sayın OturanBoğa Bey çok sağolun. Bana psikiyatrik raporlarla malülen emekliliğe başvurulduğuna kontrol muayenesi istendiği ancak engelli emekliliğine başvurularda pek kontrol muayenesinin talep edilmesine denk gelinmediği söylendi. Sizin böyle bir tecrübeniz ya da duyumunuz oldu mu acaba?
    Teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@turbo

Doğrudur. Sürekli vergi indirim hakkı olduğunda çok çok büyük oranda emeklilik de sürekli olarak onaylanır. Ama istisnaları da yok değil. Sürekli vergi indirimine rağmen psikiyatrik değerlendirme içerdiği için sgk'Nın kontrol istediği üyelerimiz de var...

turbo

Teşekkür ederim Bülent Bey. Peki Sgk 1 yıl sonraya
    Kontrol muayenesi verince bu durumda memurlar emekli ikramiyelerini alamıyorlar mı yada sürekli emekli edildikleri tarihte mi alıyorlar acaba bilginiz var mı?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@turbo

Emekli olurken zaten kaç yıl çalışmışsanız ona göre ikramiye alıyorsunuz. Kontrollü de olsa emeklilikte kurumunuzla bağınız kopar. Sonra emeklilik kontrolde sonlansa, göreve geri dönemezsiniz.

turbo

Yani Bülent Bey emekli edildim diyelim. Kontrol muayenesi 1 yıl sonraya verildi. 1 yıl sonra iyileşti dense o zaman kuruma geri dönülemiyor mu mesela?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@turbo

Dönülemiyor. Aksini söyleyen bir yasal dayanak bilmiyorum.

turbo

Sayın Bülent Bey, Thomas isimli bir üyemiz eğer sürekli ibareli raporunuz yoksa sonradan engeli oluşan memurun emekliliği işlemlerine hiç girişmeyin demiş. Benim raporda çalışamaz diyor 60 üstü psikiyatrik rahatsızlık ama geçerlilik süresi 1 yıl diyor. Sürekli filan yazmıyor. Kontrol de yazmıyor. Bu durumda sizce de Thomas isimli üyemiz gibi hiç uğraşmamak mı gerekir. Raporunda sürekli yazmayan kimse emekli edilmez mi? Yada 1 yıl süreli mi emekli edilir?
    Çok sağolun bu arada.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@turbo

1 yıl süreli raporla emeklilik bence çok riskli. 1 yılın sonunda rapor verilmezse, işinizden de olursunuz. Bence, çok zor değilse, 1 yıl sonunda yeniden rapor alıp, ona göre emeklilik başvurusu düşünün.

turbo

Bülent Bey teşekkür ederim. Şimdilik sgk kamu görevlileri daire başkanlığından görüş talebinde bulunmayı düşünüyorum. Sonradan engelim oluştu, raporum şu orandadır ve 1 yıl sürelidir diye. Bu durumda bir sakınca olmaz diye düşündüm. Değerli görüşleriniz benim için önemli. Siz ne dersiniz, riskli olur mu görüş talep etmek?
    Saygılar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@turbo

Emekli edilme olasılığınız çok yüksek. Orada bir sorun olmaz. Ama beni tereddüde düşüren şey şu: ya emekliliği 1 yıl sonra kontrol şerhiyle onaylarlarsa ve 1 yıl sonra rapor oranı düşerse ve emeklilik iptal edilirse, o zaman ne olacak?

Eğer rapor sürekli olursa, o zaman emekliliğin de sürekli olması çok çok çok muhtemeldir. Onun için sürekli ibareli raporu aldıktan sonra emeklilik başvurusu yapmak makul geliyor.

turbo

Bulent Bey tesekkur ederim tekrar. Durumu anladim. Once görüs talebime ne diyeceklerine bakayim diye dusundum, belki bir yil sure sonunda kontrol icermeyecek sekilde emekliligi uygundur diye bir cevap gelirse hemen basvururum.
    Yok olmadi o zaman dusunurum. Rapor haziranda bitiyor bu durumda hazirana mi kontrol verir Sgk yoksa kabul tarihinden itibaren 1 yil mi verilir sizce?
    Saygilar

Bülent Bey ayrıca müracaat esnasında tahlil ve tetkikleri de varsa dilekçeye ek yapmak gerekir deniyor ya, rahatsızlıgım psikiyatrik olduğu için elimde sadece daha öncesindeki istirahat raporları var 1-2 yıllık toplamda.. Onları ilave etsem yetersiz mi kalır, yararı olur mu?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@turbo

Rapor bitim tarihi itibarı ile kontrol istenir; istenirse.

Kurumunuza başvururken elinizdeki tüm raporlar ve değerlendirmeleri verebilirsiniz. Hatta kullanageldiğiniz ilaçlara dair de raporlarınızı ekleyebilirsiniz.

turbo

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Tesekkur ederim tekrar yardımlarınız icin Bulent Bey.

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon