Sayfa 1 / 5 12345 SonSon
Toplam 75 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mehmet b. Avatarı

Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    00:48
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Iyi gunler.

Esim 8 yildir pisikolojisi bozuk kendisini ilaclar haplarla idare ediyorduk. 2 yil oncesine kadar .2 yil once dayanacak gucumuz kalmadi. Doktor sizofren teshisi koydu. 2 yildir ixseplion igne kullaniyor.

sorum şu esim malulen emekli olurmu .

ilk sigortali oldugu tarih 18 yil oncesi 2800 pirim gunu var.
    Suan tarim bagkur yatiriyoruz. Calisamiyor . Suan basvuru yaptik . Ssk bizi hastaneye sevk etti . 7 bolumden muayene olmasini istedi. Hastane .Dahiliye . Goz. Genel cerrahiye. kbb. pisikiyatri. noroloji. kas iskelet sistemi. 4 bolumde bir sorun yok dedi.
    Pisikiyatri heyete cikacak .noroloji daha bakmadi bakarsa kronik migren var. Kbb bakarsa esim az duyuyor bu sorunlari var.

Sizce ne yapmaliyiz . Emekli olurmu . Oursa ehliyeti elinden alinir mi

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    09:16
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

@mehmet b.
    Sevk işlemi alarak hastaneye müracaat etmişsiniz raporunuz hastane tarafından SGK ya yollanır ve inceleme sonuncunda malulen emekli olup olmayacağınız belli olur.
    Hastane sürücü olmasında sakınca görür ise Trafik tescile bildirir ve ehliyeti iptal olur.

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    24.08-2016
    Saat
    09:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Malulen Emeklilik Şartları

1. · Eşinizin En az %60 oranında iş göremezlik raporu olmalı.
    2. · 1800 prim günü ve 10 yıllık sigortalılık süresini doldurmalı.
    3. · Malullüğe sebep olan rahatsızlığının çalışmaya başladıktan sonra ortaya çıkmış olması gerekmekte

4. Bir başkasının bakımına muhtaç olacak durumda bir malullük var ise 10 yıl şartı gerekmemektedir. Sadece 1800 prim günü yeterli olacaktır.

Malulen emekliliği ile Ehliyet durumunu karıştırmayın. İkisi farklı durumlar ve ikisine farklı kurumlar karar vermekte.

Üye
    mehmet b. Avatarı

Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Cok tesekkur ederim. Ama sorum şu ki olurmu . Sadece şizofreni emekli olabilirmi yada olmassa erken emeklilik sansi varmi

Üye
    yalnız insan Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa ŞAHİN
    Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    turkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sigorta girişi kaç yılından. ayrıca raporu yuzde kaç

Üye
    mehmet b. Avatarı

Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

1997 ilk ise girdigi tarih. 1980 dogumlu esim . Ilk ise girdiginde 5 ay sigortasi var . Sonrasinda isten cikmis .askerlik ve evlilik ten sonra tarim bagkur baslattik 2008 yilinda 8 bucuk yildir tarim bagkurlu halen tarim bagkurlu . 3 cocugumuz var . BEN ESIYIM. Yani bayanim yanlis olmasin .

Rapor daha almadik .pisikiyatri heyete cikacagiz yarin. Noroloji muayene olcak .kbb isitme testi istedi . Cunku esim duymuyor. %60 duymuyor bence . Anestezi altinda isitme testi yapacaklar. Cok yoruyorlar insani çabamiz bosuna gitmez insallah . 3 cocugu birakip hastane test. Muayene .dolasiyoruz.

Üye
    MUR37 Avatarı

Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:28
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet olabilir rapor oranı%60 ustu olmali ve ilac tedavisi uygulamasi sonucu olumlu yanit almamis olmasi 1800 gun yeterli
    Gecmis olsun

Üye
    mehmet b. Avatarı

Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Sagolun. Bakalim % 60 alacak mi.almassa erken emeklilik icin ugrasacagim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    180

@mehmet b.

malulen emeklilikte maluliyet cetveli kullanılır. bu cetvelde ilgili bölüm:

1. (IQ 50 ve altı) Zeka gerilikleri
    2. Tedaviye rağmen çalışma olanağı vermeyen şizofreni ve alt tipleri
    3. Tedaviye rağmen çalışma olanağı vermeyen şizoafektif bozukluk
    4. Tedaviye rağmen çalışma olanağı vermeyen sanrısal bozukluklar
    5. Tedaviye rağmen çalışma olanağı vermeyen atipik veya başka türlü sınıflandırılamayan psikozlar
    6. Tedavi ile işlevselliği düzelmeyen progresyon gösteren ve çalışma olanağı vermeyen bipolar bozukluk
    7. Tedavi ile işlevselliği düzelmeyen ve çalışma olanağı vermeyen beyin hasarı, beyin işlev bozukluğuna bağlı davranış bozuklukları (organik kişilik ve davranış bozukluğu, frontal lob sendromu, v.b.)
    8. Tedavi ile işlevselliği düzelmeyen ve çalışma olanağı vermeyen psikotik özellikli kronik obsesif kompulsif bozukluk, kronik travma sonrası stres bozukluğu ve komorbiditesi
    9. Tedavi ile işlevselliği düzelmeyen ve çalışma olanağı vermeyen beyin hasarı, beyin işlev bozukluğu ve bedensel hastalıklara bağlı ruhsal bozukluklar (organik bipolar tiplerini içerir, organik sanrılı bozukluk, demansiyel ve amnestik v.b. tablolar)
    10. Yaygın gelişimsel bozukluklar (otistik bozukluk, asperger v.b.)

Üye
    mehmet b. Avatarı

Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Tesekkur ederim. @OturanBoğa. Ama benim demek istedigim. Bu hastalikla malulen emekli olurmu. Eger olmassa . Erken emekli olurmu ilk ise giris tarihi 1997. Dogum tarihi 1980. Pirim 2800 su anda tarim bagkur yatiriyoruz. Tarim bagkur emekli ayligi dusuk oluyormu.. Dahasi ne olabilir. Baska ne gibi basvuru yapabiliriz .

@Yalniz insan ilk ise giris tarihi 1997. Rapor belli olunca buraya yazacagim .3200 pirim gunu var. Askerlik borclanmasi olurmu pirim gununu yukseltmek icin

Üye
    mehmet b. Avatarı

Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Yardimci olursaniz sevinirim. Ben 1980 dogumluyum. 17 yasinda. 1997 de ilk defa ise girdim 5 ay sigortali calistim . Sonra isten ciktim .2003 te askere gittim. 2008 de tarim bagkur yatirmaya basladim . 8 yildir yatiriyorum. Suanda 3200 pirim gunum var.
    Bu arada rahatsizlandim . Pisikolojik .vss. vss. Malulen emeklilik icin basvuru yaptim .hastaneye sevk ettiler. Butun bolumlerden muayene oldum. Pisikiyatri muayene oldum . Kbb % 6 noroloji % 10 verdi . Ic hastaliklar duodenum ulserim var. Endoskobi yaparsa %10 verecegini soyledi .Esas problemim sizofreni pisikiyatri % kac. Verecek bilmiyorum. Ayda bir igne vuruluyorum ve bu hastalik calismama imkan vermiyor.hastane heyet Doktoru benimde sana ilac vermem lazim dedi yoksa raporum ankaradan doner dedi 1 ay hap kullanacagim ondan sonra rapor verecek . Ankaraya gidecek kagitlar. Suan durum boyle . Sorum şuki Malulen emekli olabilirmiyim bu sartlarda. Olmassa erken emeklilik icin bas vurulurmu .

Birde hastanede heyet doktorlari %60 verirse bizim hesabimiza gore. Sgk da % puan veriyormu . Yoksa doktorun dedigi % lik tamammi.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    180

@mehmet b.

Malulen emeklilik için yukarıdaki mesajımda aktardığım gibi maluliyet cetveli'ne göre malul sayılacak düzeyde işgücü kaybı gerekli.

17 yaşından önceki sigortalılığınız TAM primle olmuşsa (yani staj değilse), emeklilik için temel olacak sigorta başlangıç tarihiniz 18 yaşını tamamladığınız tarihtir. Emeklilik için başvurduğunuz tarihte sigorta müdürlüğününün sevki ile hastaneden %40 üzeri rapor alabilirseniz 5510 sayılı yasanın 28. maddesine göre emekilik için aşağıdaki tabloya tabi olacaksınız:

bagkur - Şizofreni teşhisi konan eşim malulen emekli olabilir mi?

Üye
    mehmet b. Avatarı

Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

@OturanBoğa

1997 . Tam pirimle 5 ay sigorta var .Sonrasinda . 15 ay
    askerlikten sonra 2007 de tarim bagkur basladik . Ve 8 bucuk yildir tarim bagkur. Halen tarim bagkur .
    Toplamda 3200 pirim gunu var askerlik borclansak .

Bu sartlarda . 5510 sayili 28 ci maddeye uyarmi. Tesekkurler cevaplariniz icin.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    180

@mehmet b.

Evet, son 2520 primin fazlası hangi statüde ise emeklilik de o statüde gerçekleşir. Sizde bağkur fazla zaten, yukarıda aktardığım 28. madde kapsamında emekliliği hak edeceksiniz...

Üye
    mehmet b. Avatarı

Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet arkadaslar . Doktorumla gorustum hastaligim bipolar mizac bozuklugu F31 imis . 3 yildir 3 tane raporum var.mis saglik kurulu raporu .
    Ilac almam icin sanirim malulluk basvurusu yaptim hastane sevk ettiler butun bolumlerden mu ayene oldum noroloji yuzde 10 kbb yuzde 6 verdi pisikiyatriye daha randevu aldim gittigimde bu raporlari ve ilac raporlari goturecegim
    Bakalim bipolar mizac bozuklugu F 31 icin bana yuzde kac verecek . Tek carem pisikiyatri sanirim tek hastaliktan yuzde 60 almam icin . Haftaya bugun . Randevum bilgilendiririm .
    @OturanBoğa tesekkur ederim

Sizce bipolar mizac bozukluk F31 % kac oran verirler arkadaslar.
    Calisamiyorum 3 yildir . Tarim bagkur yatiriyorum.

Sayfa 1 / 5 12345 SonSon