Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 41 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    harun68 Avatarı

Gerçek Adı
    harun
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    02:34
    Yaşadığı Yer
    konya

harun68 1 yıl süreli raporumla vergi indirimli emekli oldum. Süre bitince ne yapmalıyım?

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selamünaleyküm,, % 100 lük 1 yıl süreli raporumla vergi indiriminden emekli oldum ALLAHın izniyle şuan maaşımı almaya başladım. raporumun günü dolmadan tekrar rapor almam gerekyormuş aksi halde maaşım kesilirmiş doğrumu ? herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmamam için nasıl bir yol izlemeliyim? ne yapmalıyım? tam olarak bilen arkadaşlardan yardımcı olmalarını rica ediyorum ALLAHa emanet olun

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Ufukalp

Raporunuzun bir yıl süreli olmasına takılmayın.
    SGK nın sizi emekli ederken belli bir süre sonra kontrol isteyip istemediği önemli.
    Emekliliğinizde kontrol şerhi var mı?

Üye
    harun68 Avatarı

Gerçek Adı
    harun
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya

harun68

svgili ufuk bey, ben henüz geçen ay emekli oldum lakin bahsettiğiniz emekliliğimde kontrol şerhi varmı yokmu bilmiyorum, daha doğrusu bana ulaşmış bir emekli bilgisi şuana kadar yok, bu bilgiyi tam olarak nereden öğrenebilirim acaba? e devlet sitesinden öğrenebilirmiyim ? alakanızdan dolayı teşekkür ederim ALLAH razı olsun

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Ufukalp

Size aylık bağlanma belgesi gelmiş olmalı, onda kontrol varsa tarihi yazması lazım. E-devlette tam bilgiler çıkmamış olabilir.

Üye
    harun68 Avatarı

Gerçek Adı
    harun
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya

harun68

ben emekli müracatı yaptığımda başka adreste ikamet ediyordum, maaş bağlandığında faklı adresteyim.. bana şuana kadar ulaşmış bir belge olmadı ufuk bey.. bunu nasıl öğrenebi,lirim acaba? farklı bir yolu varsa lütfen aydınlatırsanız sevinirim..

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Ufukalp

E-devlette de her hangi bir bilgi yoksa sgk müdürlüğünden öğrenebilirsiniz.
    Bunu mutlaka öğrenin, emekliliğiniz süreli ise ve siz gereken sürede sevk alıp hastaneye gitmez iseniz emekli aylığınız kesilir boşa birkaç ay onunla uğraşıp mağdur olursunuz.

Üye
    harun68 Avatarı

Gerçek Adı
    harun
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya

harun68

bu belgeye ulaştığımda şayet (kontrol şerhi) ne rastlamaz yada bir süre beyan edilmemişse ömür boyu kontrolsüz ve tekrar raporsuz emekli olduğum anlamınamı geliyor ufuk bey

Üye
    muratoto Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    04:27
    Yaşadığı Yer
    İzmir

muratoto

Evet ama SKG her zaman kontrole çağırma yetkisi varmış.

hatice demirci

bende hairan ayında maa bağlanıcam 1 yıl kontrol ssk heyeti hastaneye göndereck rapor tekrar ankaraya gidecekmi

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Ufukalp

@harun68
    Evet aynen öyle.
    Ancak yukarıda arkadaşımız da yazmış, sgk her zaman herkesi kontrole çağırma yetkisine sahiptir, bu genel bir yetki yani sizinle ilgisi yok.

Üye
    Tamay Tunay Avatarı

Gerçek Adı
    Hülya UYSAL
    Son Giriş
    21.09-2016
    Saat
    09:25
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir

Tamay Tunay

Ben Meme CA'yım.
    Ben de 9 ay önce % 84 Sürekli Rapor aldım. Bunu sadece haklarımdan yararlanabilmek için Yetkili olan SGK Devlet Hst. almıştım.
    1 ay sonra 1800 günle Malulen emekli olma hakkına kavuşacağım. Emeklilik için başvurduğumda SGK % Raporu için başka Hst. gönderiyormuş. Almış olduğum bu rapor geçersiz mi? Gittiğim Hst. bu raporu güncelleyip onaylar mı? Yoksa yeni baştan mı % oranı belirleyip rapor verecek. ( 5 sene oldu hst. devam ediyor ve ilaç alıyorum ve Sol kolumda Lenf ödem var kullanamıyorum.) Meme CA. olan Hts. genelde % kaç rapor veriyorlar.

Üye
    serkan1976 Avatarı

Gerçek Adı
    serkanbirol
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    istanbul

serkan1976

Evet maalesef o raporunuza işlem yapmıyor. Sizi hastaneye sevk eder ve durumunuz içi heyete çıkarsınız. malüliyet cetveline göre değerlendirilmek üzere sgk sağlık kuruluna raporunuz sizin hastalığınızla ilgili tetkiklerle incelenmek üzere gönderilir. Maluliyetinize uygunsa emekli olursunuz. En önemlisi hastalığınızın ilk sigortalı olduğunuz tarihte olup olmadığı.

Üye
    Tamay Tunay Avatarı

Gerçek Adı
    Hülya UYSAL
    Son Giriş
    21.09-2016
    Saat
    09:25
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir

Tamay Tunay

Malulen emeklilik için en az % 60 raporu hariç diğer bütün şartları sağlıyorum. 5 sene oldu tedavilerim halen devam etmekte. Desenize yeni baştan bir sürü bürokrasi ve telaş. Kendi sağlık kurulu ve heyetin verdikleri raporu kendileri kabul etmiyor. Nasıl bir zihniyet ve anlayışsa. Başa gelen çekilir. Olan da zaten hep bizlere oluyor.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Ufukalp

Malulen emeklilikte kurum sevki şarttır. Malulen emeklilikte sadece oran yeterli olmayıp rahatsızlığın malulen emekliliğe esas hastalıklar listesinde olması gibi farklı şartlar da arandığından sgk sağlık kurulu tarafından değerlendirilmektedir.

Üye
    harun68 Avatarı

Gerçek Adı
    harun
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya

harun68

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    değerli bilgilerinizden dolayı çok teşekkür ederim ufuk bey ALLAH razı olsun.. sizede teşekkür ederim murat kardeşim

Sayfa 1 / 3 123 SonSon