Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
Toplam 41 mesajın 31-41 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tarum 41 Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:04
    Yaşadığı Yer
    dunya

tarum 41

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sgk yada hastaneye ugra bence 2ayda sonuclanmasi lazim

Malulenmi yoksa vergi indirimiylemi emekli oldunyz

Üye
    harun68 Avatarı

Gerçek Adı
    harun
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    02:34
    Yaşadığı Yer
    konya

harun68

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Ufukalp Mesajı Gör
    Raporunuzun bir yıl süreli olmasına takılmayın.
    SGK nın sizi emekli ederken belli bir süre sonra kontrol isteyip istemediği önemli.
    Emekliliğinizde kontrol şerhi var mı?
    evet sevgili tarum41 kardeşim emekli olduğumda bana gelen sgk zarfı içinde filanca tarihte sgk dan alacağınız sevkle kontrol yaptırmam gerektiği yazıyordu ve onların verdiği tarihe 1 ay kala ben sgk dan aldığım sevkle yönlendirdikleri hatanede tüm işlerimi yaptırıp sağlık kuruluna vermiştim onlarda biz size telefon açınca gelip heyete gireceksiniz demişlerdi lakin 2 ay geçti hala çağrılmadım ve dün itibariyle maaş günümde maaşımın yatmadığını gördüm yani , sanırım hastane zamanında sgk ya ilgili raporumun sonucunu veremediği için maaşım durduruldu diye tahmin ediyorum, bu yüzden na yapmam gerektiği konusunda siz tecrübeli kardeşlerimden beni yönlendirmenizi rica ediyorum,, ALLAH sizden razı olsun ufuk bey beni daha öncede siz muhteşem bilgilerinizle yönlendiriyordunuz.. çok teşekkür ederim
    Konu harun68 tarafından değiştirilmiştir (18.10-2016 Saat 21:27 ).

Üye
    furkan-) Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz-)
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    23:01
    Yaşadığı Yer
    samsun

furkan-)

Sgk sizi hangi hastaneye sevk yaptı ilk aldıgın hastaneye mi yoksa

Üye
    harun68 Avatarı

Gerçek Adı
    harun
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya

harun68

@tarum 41
    vergi indirimi ile emekli olmuştum tarum41 kardeşim.. hastanede kontrol muayenelerimi taptırıp sonuçlarımı sağlık kuruluna teslim ettikten sonra bana bu hastane çok yoğun olduğu için hemen birkaç gün içinde heyete giremezsiniz biz sizi telefonla arayıp gel dediğimizde geleceksiniz dediler ve o gün bugündür 2 aydır haber vermediler. dolayısı ile raporum % kaç oldu veya olacak onu dahi bilmiyorum, sgk dan bana emekli olduğumda gönderilen kontrol tarihimde bu 2 ay içerisinde geçincede sanırım maaş durduruldu diye düşünüyorum.? şimdi nasıl bir yol izlemeliyim lütfen yardımcı olun şimdiden ALLAH razı olsun

@furkan-)
    hayır ilk hastaneden faklı bir hastaneye sevk yaptı ve tüm kontrollerimi yaptırıp sağlık kuruluna evraklarımı teslim ettiğimde bana heyete gireceğiniz tarihi biz birkaç hafta içinde size tel açıp bildireceğiz dedi ve 2 aydırda aramamışlardı, dolayısı ilede sgk da şimdi sanırım süre geçti diye maaşımı durdurdu diye düşünüyorum furkan bey

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: tarum 41 Mesajı Gör
    Sgk yada hastaneye ugra bence 2ayda sonuclanmasi lazim

Malulenmi yoksa vergi indirimiylemi emekli oldunyz
    evet sevgili tarum41 kardeşim emekli olduğumda bana gelen sgk zarfı içinde filanca tarihte sgk dan alacağınız sevkle kontrol yaptırmam gerektiği yazıyordu ve onların verdiği tarihe 1 ay kala ben sgk dan aldığım sevkle yönlendirdikleri hatanede tüm işlerimi yaptırıp sağlık kuruluna vermiştim onlarda biz size telefon açınca gelip heyete gireceksiniz demişlerdi lakin 2 ay geçti hala çağrılmadım ve dün itibariyle maaş günümde maaşımın yatmadığını gördüm yani , sanırım hastane zamanında sgk ya ilgili raporumun sonucunu veremediği için maaşım durduruldu diye tahmin ediyorum, bu yüzden na yapmam gerektiği konusunda siz tecrübeli kardeşlerimden beni yönlendirmenizi rica ediyorum,, ALLAH sizden razı olsun ufuk bey beni daha öncede siz muhteşem bilgilerinizle yönlendiriyordunuz.. çok teşekkür ederim

geçen yıl % 100 raporumla vergi indiriminden 3600 gün pirimle 1 yıl süreli kontrollü emekli olmuştum, bana rapor yenilemek için verilen tarihten 1 ay önce sgk sevkimi alıp konya selçuklu hastanesinde 2 günlük süreçte kalp ve kulaklarımla alakalı tüm konrollerimi yaptırıp sağlık kuruluna evraklarımı teslim etmiştim. bana bizden telefon bekleyin ve telefonla vereceğimiz tarihte heyete gireceksin demişlerdi, ve aradan 2 ay geçti hala bir telefonda gelmedi, ve ben dün maaşımı almaya gittiğimde maaşımın olmadığını gördüm, ne yapmalıyım ALLAH rızası için bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum .... ALLAHa emanetolun...

Bedriatak

Harun bey mrb sizin vergi indiriminiz sureklimi yoksa sürelimiydi.

Üye
    harun68 Avatarı

Gerçek Adı
    harun
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya

harun68

@Bedriatak
    şimdi kontrol ettim evrağı... evet vergi evrağım 1 yıl süreli yazıyor bedri bey lütfen çok acil cevap ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim

@harun68
    raporumda 1 yıllık süreliydi zaten bu yüzden zaanı gelincede kontrol muayenemi yaptırmıştım, heyet için çağırmadılar 2 ay oldu dolayısı ile süre geçincede sanırım maaş durduruldu

Bedriatak

Peki sağlık kurulu raporunuzda mi süreli ben sizin yerinizde olsam hemen hastaneye gidip durumunuzu anlattin SGK maasimi kesmiş süreçleri hızlandirin allah bilir dosyanızı hangi köşeye almışlardır burasi Türkiye hersey olur bence zaman kaybetmeden hastaneye uğrayın

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:41
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@harun68

Maaş kesilse de rapor süreci sonunda kaldığı yerden ödenmeye devam edilir.

Ben olsam BİMER'e yazarım, ayrıca valiliğe bir dilekçe ile durumu bildirir ve çözüm talep ederim.

Üye
    harun68 Avatarı

Gerçek Adı
    harun
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya

harun68

vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim bülent bey.. dün bir arkadaşım daha uyarıp bimere şikayet etmemi tavsiye etmişti bende dikkate alıp bimere durumu bildirmiştim. nekadar isabetli olduğunu şimdi sizde tavsiye edince anladım.. önümüzdeki hafta ortasına kadar duruup bir cevap gelmezse bu defa valiliğe dilekçe yazayım inşaallah..peki bülen bey ben 3600 pirim günüyle, % 100 raporla vergi indiriminden emekli oldum, yeni raporum % 100 ün altına düşerse emeklilik yine iptalmi olur, yoksa başka formüller varmıdır.?

beyoglubeyy

bu bir seçim mi. yani, yüzde yüz rapor olunca, direk malulen emekli edilmiş olmuyormusunuz?. vergi indirimi belgesiyle, erken emeklilik, engelli emekliliğinden faydalanmışsınız gibi anladım. doğru mu anladım. tercih edilebiliyor mu böyle bir durum?. geçmiş olsun bu arada. okuyorum konuyu, dilerim bir an önce sorununuz çözülür. mağduriyete mağduriyet yaratmaktan başka bir şey değil.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:41
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @harun68

Rapor oranı %80 ve üzerinde kaldığı sürece sorun yok. Eğer %80'in altın düşerse o zaman sakalık indirim derecesi 1'den 2'ye düşer. Bu durumda emeklilik kriterleri değişir, o kriterleri sağlayıp sağlamadığınıza bakılır...

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123