Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    REKLİ Avatarı

Gerçek Adı
    ilker
    Son Giriş
    22.02-2015
    Saat
    16:49
    Yaşadığı Yer
    osmaniye

REKLİ Malulen emeklilik ve sakatlıktan dolayı erken emeklilik arasındaki farklar?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    malulen emeklilik ve sekatlık indiriminden emeklilik nasıl oluyor fark ne saygılar

Raman72

Malulen emeklilik;
    1) %60 ve üstünde sağlık kurulu raporuna sahip olmak
    2) 10 yıl hizmet ve 1800 prim günü
    3) İlk sigorta priminin yatırıldığı tarihte maluliyet derecesinde engelli olmamak

Erken emeklilik;
    1) %40 ve üstünde işgücü kaybı olup,usulune uygun sağlık kurulu raporuna sahip olmak
    2) Vergi indirimli rapora sahip olmak
    3) işe giriş tarihi ve yatırılan prime göre değişiklik arz eder.

Üye
    REKLİ Avatarı

Gerçek Adı
    ilker
    Son Giriş
    22.02-2015
    Saat
    16:49
    Yaşadığı Yer
    osmaniye

REKLİ

daha önce maluliyet derecesinde engelli olmamak ne anlayamadım orasını sayın raman72 biraz acarmısın benim 2600 gün bakurum var ssk 600 gün bakur başlangıcım 2000 yılı ilk işe giriş tarihim bu.iş gücü kaybım %40 vergi indirimi almadım.ne zaman emekli olurum artı benim raporumda sürekli ibaresi var ama vergi indirimi almaya korkuyorum oranı düşürürler diye ayrıca hastalıgım polineyit şekeri her iki ayagımdada zayıflık ve güçsüzlük var sizce vergi indirimi alabilirmiyim saygılar

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    23.02-2015
    Saat
    21:56
    Yaşadığı Yer
    ankara

falim

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    daha önce hastalıgının olmaması demek egerkin sizinki doguştansa malülen emekli olamassınız hastalıgınız doguştanmı yoksa sonradanmı vergi indirimini denemeden sonuçu göremessiniz