Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 47 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ismailyıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    ismail yıldırım
    Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    00:25
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Mrb iyi günler dilerim benim sıkıntım 15.3.2015 de beyin kanaması ( hemipleji ) rahatsızlığı geçirdim 10 gün yoğun bakımda yattım 15 günde serviste yattım ve o zaman bize hastalığından 6 ay geçmesi lazım dediler
    şun an sağ tarafımı kullanamıyorum

işe girişim 08.02.1997 ve 3961 gün sigortam var
    malulen emekli olma şansım varmı ?

birde geçici emeklilik diyorlar böyle birşey varmı benı aydınlatırsanız çok memnun olurum

şimdiden çok teşekkürler ve böyle bir site actıgınız için var olun inşallah kolay gelsin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    186

@ismailyıldırım

Malulen emekli olmanıza gerek yok. Siz %40 ve üzeri rapora karşılık erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanacaksınız. Yapmanız gerekenler:

1- Bir işyerine çalışan olarak 3-5 gün sigortalı giriş yapın
    2- O esnada sakatlık indiriminden yararlanmak için defterdarlığa başvurun: Vergi İndirim belgesi almak için dilekçe örneği ve evraklar
    3- Defterdarlık sizi rapor için hastaneye sevk eder (eğer elinizde %40 ve üzeri orana sahip rapor varsa, onu da kullanabilirsiniz).
    4- HAstanede heyete girdiğinizde rapor defterdarlığa gider, orası da Ankara Maliye sağlık kuruluna gönderir. Rapor incelenir ve sakatlık oranı cetveli'ne göre % 40 ve üzeri oran onaylanırsa, vergi indirimini hak ettiğiniz bir yazıyla işyerinize bildirilir.
    5- Bu bildirimin ardından sigorta müdürlüğüne gidip sakatlık indiriminizin olduğunu, erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanmak istediğinizi söyleyeceksiniz. Onlar da işlemi başlatıp 2 ayda emekliliğinizi onaylayacak.

Üye
    ismailyıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    ismail yıldırım
    Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey konumla ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim vergi indirimi ile emeklilik ne demek yani yine normal emeklilikmi demek maaş ne kadar oluyor tahmininiz varmı kusura bakmayın böyle şeyler başımıza gelmediği için sorularımızla bunaltmayalım sizi bir açıklama yaparsanız çok memnun olurum çok teşekkürler kolay gelsin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    186

@ismailyıldırım

Maaş konusunda: SGK sitesinden emekli maaşı hesaplatma..?

Ama şunu unutmayın, emekli olmaktan vve bugünden maaş almaya başlamaktan daha avantajlı hiç bir durum olamaz. Maaş düşük de olsa bu böyledir. Ne kadar erken emeklilik o kadar iyi.

Üye
    ismailyıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    ismail yıldırım
    Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey mrb

ben sizden sonra sgk gittim hastaneye sevk eti 18,11,2015 de heyete girdim cevap gelmedi daha
    sizden ricam acaba bize emekli olabilirsin diye kağıt mı gelecek yoksa puan gelecek biz tekrar başvuru yapmamız mı gerekecek aydınlatırsanız çok sevinirim

birde ne kadar zamanda gelir hastane puanı da söylemedi sgk dan yazı gelecek dediler açıklamanız için şimdiden tşk kolay gelsin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    186

@ismailyıldırım

Emeklilik için sgk'ya neden gittiniz? Yukarıda yazdığım gibi, çalışan statüsünde sigortalıyken vergi indiriminden yararlanmak için defterdarlığa gitmeniz gerekirdi. Onların sevki ile hastaneye gidip süreç sonunda vergi indirim hakkkı elde ettiğinizde, ondan sonra erken Yaşlılık emekliliği için sigorta müdürlüğüne gidecektiniz.

SGK'ya gittiniz ve sevk aldınızsa, büyük olasılıkla malulen emeklilik için sevk etmişlerdir...

Not: SSK statüsünde emekli olacağınızı varsayıyorum. Eğer Bağkur'sa, o zaman sigorta müdürlüğüne başvurmakla doğru yaptınız.

Üye
    ismailyıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    ismail yıldırım
    Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mrb Bülent bey konuyla ilgilendiğiniz için teşekkür ederim

ben işten 31.07.2013 işten ayrıldım ondan sonra sigortalı işte çalışmadım ve 15.3.2015 de beyin kanaması ( hemipleji ) rahatsızlığı geçirdim
    rahatsızlığımın üzerinden 6 ay geçmesi lazım dediler ondan sonra sgk ya gittim ve bana sevk verdiler
    adana numune eğitim ve araştırma hastanesi de kurula girdim kurul sonucunda bana sgk eve kağıt gönderecek dediler.

benim merak ettiğim eve sadece puan mı gelecek yoksa emekli olabilirsin onayımı gelecek
    sgk dan bana bunu yapalım olmasa sa vergi indiriminden yararlanırsın dediler
    18.11.2015 de kurula girmiştim beklermi yiz daha intermnetten https://uyg.sgk.gov.tr/EvrakArama/ bu adresten takip ediyorum
    önereceğiniz başka bir yer var mı. çok teşekkür ederim kolay gelsin bülent bey

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    186

@ismailyıldırım

Malulen emeklilik için işlem yapılmış. Onaylanırsa ne ala, onaylanmazsa, o zaman yukarıda yazdığım gibi önce defterdarlıktan vergi indirim hakkı elde eder sonra sigorta müdürlüğüne erken Yaşlılık emekliliği için başvurursunuz...

sgk sitesinden de www.turkiye.gov.tr adresinden de takip edilebilir.

Üye
    ismailyıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    ismail yıldırım
    Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok Teşekkür ederim bülent bey gelişmeden haberdar ederim sizleri kolay gelsin size

Üye
    ismailyıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    ismail yıldırım
    Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

18.11.2015 yılında Adana Numune Hastanesinde Kurula girdim hastane bana puanı açıklamadı sgk ya yollayacağız dediler
    2 aya yakın oldu daha yeni ADANA SGİM BÖLGE SAĞLIK KURULU SERVİSİNE diye sorguladıgımda çıkıyor

sizlere sormak istediğim sgk puanı kırıyor diyorlar hastanenin puanı işe yaramıyormu

başına gelen varsa lütfen cevap versin birde ne zaman gelir cevap şimdiden teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    186

@ismailyıldırım

Son karar mercii Ankara...

Üye
    ismailyıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    ismail yıldırım
    Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Birim İşlem
    1 08.01.2016 ADANA SGİM BÖLGE SAĞLIK KURULU SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    2 08.01.2016 ADANA SGİM BÖLGE SAĞLIK KURULU SERVİSİNE
    3 20.01.2016 ADANA SGİM TAHSİS MALÜLLÜK SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    4 20.01.2016 ADANA SGİM TAHSİS MALÜLLÜK SERVİSİNE
    Bülent Bey son dırum bu bize cevam olumlu gelebilirmi bunlar ne demek bilginiz vardır mutlaka aydınlatırsanız çok memnun olurum Teşekkürler kolay gelsin

bülent bey sgk ya gittik bize evrak yetersiz tekrar sizi hastaneye sevk edecegiz dediler tekrar tüm doktorlara muayenemi olacağım tahmininiz varmı teşekkürler

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    01.01-2017
    Saat
    19:37
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ismailyıldırım kardeşim, Bülent bey size: ''Malulen emekli olmanıza gerek yok.
    Siz %40 ve üzeri rapora karşılık erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanacaksınız demişti.

Yapmanız gerekenleri'de altaki gibi sıralamıştı:

1- Bir işyerine çalışan olarak 3-5 gün sigortalı giriş yapın

2- O esnada sakatlık indiriminden yararlanmak için defterdarlığa başvurun: Vergi İndirim belgesi almak için dilekçe örneği ve evraklar

3- Defterdarlık sizi rapor için hastaneye sevk eder (eğer elinizde %40 ve üzeri orana sahip rapor varsa, onu da kullanabilirsiniz).

4- HAstanede heyete girdiğinizde rapor defterdarlığa gider, orası da Ankara Maliye sağlık kuruluna gönderir.
    Rapor incelenir ve sakatlık oranı cetveli'ne göre % 40 ve üzeri oran onaylanırsa, vergi indirimini hak ettiğiniz bir yazıyla işyerinize bildirilir.

5- Bu bildirimin ardından sigorta müdürlüğüne gidip sakatlık indiriminizin olduğunu, erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanmak istediğinizi söyleyeceksiniz. Onlar da işlemi başlatıp 2 ayda emekliliğinizi onaylayacak.'' demişti...

Siz ne yaptınız: SGK'ya gittiniz ve sevk aldınızsa, onlarda sizi, Malüliyete sevk etti, şimdi ne olacak?
    işiniz güçünüz yoksa uğraş babam uğraş !

Yol yakınken yine Bülent beyin söyledigi gibi işlemlere başlayın derim. Yoksa malüliyet çok zor ve meşakatli bir süreç tercih hala sizindir !

Üye
    ismailyıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    ismail yıldırım
    Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkürler ilgilendiğiz için nihat bey ben 31.07.2013 de işten ayrılmıştım 15.03.2015 de bu durum geldi başıma bu durumda kim işe alacakki sgk ya biz bülent beyin dediği gibi gittik bunlarda önce bunu yapalım sonra olmassa vergi indiriminden yararlanırsınız dediler valla nihat bey bizde ne yapacağımızı şaşırdık çok uğraştıracakmı bizi bunlar bilginizden yararlanmak isterim şimdiden çok teşşekkürler kolay gelsin

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    01.01-2017
    Saat
    19:37
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @ismailyıldırım kardeş, Yakın veya tanış bir işverenle konuşularak anlaşmalı 3-5 gün ssk lı gösterilmen yeterli kardeşim bu okadarda zor deyil yakınların bu işi halledebilir sonuçta emekliliğin söz konusu çünkü.

Çok uğraştıracakmı derken, başvuruda evraklarını tam prosödüre uygun yaparsan çok uğraşmazsınız ama malüliyet konusuna gelince o biraz zor çünkü SGK'nın keyfiligine kalmış bir şey olmadık bahaneler ve şartlar ileri sürüyor kısacası ne olacağını önceden kestirmek çok zor.
    Konu algaNihat tarafından değiştirilmiştir (23.01-2016 Saat 03:40 ).

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon