Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 47 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ismailyıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    ismail yıldırım
    Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    00:25
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Çok Teşekkür ederim size dikkate Alacağım sözlerinizi kolay gelsin

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    01.01-2017
    Saat
    19:37
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ismailyıldırım kardeş sizede kolay gelsin inşallah emekliligine biran önce kavuşursun.

Üye
    ismailyıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    ismail yıldırım
    Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nihat bey ara karar ne demek sgk dan bana böyle bir sevk yollamışlar balcalı hastanesi sevk ara karar diye bilginiz varsa paylaşırsanız memnun olurum teşekkürler kolay gelsin

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    01.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ismailyıldırım. kardeş: Talebinizin hemen reddedilmesini ve mağduriyetinizin önlenmesini teminen, SGK tespit yönetmeliğine göre gerekli olan tıbbi bilgi ve belgelerin, tetkiklerin veya dosyanızdaki eksik belgelerin tamamlanması açısından Sağlık Kurullarımızca hakkınızda, “Ara Karar “ vererek ek bilgi istemesidir.

Burda hastaneye sevk olayı varsa'ki var, anlatımınızdan onu anlıyorum. büyük bir ihtimalle SGK sağlık kurulu raporunuzda tanı ve teşislerinde bazı terettüdler görmüş'ki lüzum üzerine, siz'den yeni bir rapor yada, (durum bildirir raporu) için sizi hastaneye sevk etmiş.

Aynı şeyleri bende yaşadım. size tavsiyem hiç vakit geçirmeden SGK'nın sevk ettiği hastaneye baş vurunuzu yapmanız ve bir an önce raporunu çıkarıp SGK'ya göndermeniz.

Kardeş, sizin Malüliyet talebiniz hemen reddedilmeyi gerektiriyor çünkü sizin malül olabilecek derecede raporunuz olmadığı açık.

SGK bir anlamda sizi mağduriyetten kurtararak size yapmanız gereken en doğru yolu göstermiş oluyor en azından evrakların orda ve sen sadece yeni bir sağlık raporu çıkartarak OTURANBOĞA üstad'ın tavsiye etmiş olduğu şekilde ''ENGELLİ EMEKLİLİĞİNE'' başvur, bunuda Hastaneden rapor isterken dilekcende belirt.

Üye
    Aretias Avatarı

Gerçek Adı
    taner türkoğlu
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:53
    Yaşadığı Yer
    T.C
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

ismail bey size vereceğim linki inceleyiniz benim emeklilik maceram size emsal olabilir Malulen raporum ret geldi. 28. maddeden emekli olabilir miyim?

Üye
    ismailyıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    ismail yıldırım
    Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok teşşekkür ederim sizi gelişmelerden haberdar edecegim.

Üye
    ismailyıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    ismail yıldırım
    Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar Bülent bey daha önce bahsettiğim balcalı dan ara rapor istemişlerdi sevk dün geldi Noroloji ve Fizik Tedaviden detaylı kurul Raporuna ihtiyaç duymuşlar ve bunuda 16,03,2016 dan sonraya düzenleyin diye not düşmüşler Bunun anlamı nedir bülent bey şimdiden teşekkürler bilgileriniz için kolay gelsin

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    01.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ismailyıldırım Kardeş bu durumda SGK'nın söyleiklerini yapmaktan başka çare yok. .

16,03,2016 dan sonraya düzenleyin dieye not düşmesi ''Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'' ara rapor iiçin o tarihten sonra gün vermiş olmalı'ki SGK sizi bu konuda uyarmıştır.

Üye
    ismailyıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    ismail yıldırım
    Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@algaNihat

Nihat bey bugün balcalıya gittik bize evrak kayıttan evrağı geçirip polikliniklerden randevu alın dediler noroloji ve fiziktedavi de 10.03.2016 randevu verdiler şimdi biz o tarihte polikliniklere gittiğimizdemi ''ENGELLİ EMEKLİLİĞİNE'' başvurmak istiyorum diyecegim teşekkürler kolay gelsin

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    01.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ismailyıldırım kardeşim ''OTURANBOĞA'' yukarıda 5 ana başlık altında neler yapacağınızı ve nerelere başvuracağıızı açık ve net madde madde sıralamış, size tavsiyem: o yazıyı dikkatlice okuyun sırasıyla uygulamaya geçiniz.

ilk önce 3-5 günlügüne bir işyerine giriş yapmalısınız, ''ama ssk bildirimi mutlaka yapılmış olmalı'' bundan emin olduktan sonra çalışmış olduğun iş yerinden çalışıyor kağıdıyla beraber suretle vergi indirimi için Maliyeye başvuru yapacaksın.

Çünkü:''başvuru yapıkdığı esnada ssk'lı ve çalışıyor olman şart'' tekrar söylüyorum Oturanboga üstat'ın yazısını harfiyen uygulamalısın'ki işlemlerin esasında bir yanlış her şeyi alt üst eder başa döndürür.

şimdiden kolay gelsin

Üye
    ismailyıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    ismail yıldırım
    Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@algaNihat

Nihat bey kolay gelsin emeklilik için hayla uğraşıyorum size sormak istediğim bu işlemler devam ederken bakım maaşına başvuru yapabilirmiyiz sıkıntı olur mu ? şimdiden teşekkürler kolay gelsin

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    01.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ismailyıldırım Bey Kardeşim, elinizde ağır özürlü raporunuz olsa bu mümkün ancak sizin elinizde şuanda bırakın ağır özürlü raporu %'de lik oran verilmiş bir rapor dahi yok, ağır özürlü raporunuz olmadan bakım maaşı alamazsınız.

Kardeş, siz biraz daha sabretmelisiniz. önce şu raporu işini halledin önümüzü bir görelim % kaç oran verecekler bir bakalım sonra neler yapılabileceğine karar veririz.

Kolay olmadğını biliyorum ama ümütsizliğe düşmeden sabırla ve azimle yapman gereken işlemleri eksiksiz yapmaya bak işlerine yoğunlaş ve takipcisi ol. selamlar kolay gelsin

Üye
    ismailyıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    ismail yıldırım
    Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nihat bey ilginizden dolayı çok teşekkürler fakirin ümidi hayal iyi olur inşallah hayırlısı bu arada balcalı ya gittim ara rapor için ayın 29, Endokrin 31,nefroloji 4, mr film 14,sağlık kuruluna gireceğim bakalım hayırlı olur inşallah ara rapordan sonuç alan varmı nihat bey siz muhtemen çok görmüşsünüzdür.

Üye
    ismailyıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    ismail yıldırım
    Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar benim sıkıntım 15.03.2015 de hemipleji yani beyin kanaması geçirdim tansiyona baglı sigortam 02.08.1997 girişim ve 3961 gün sigortam var buraya ilk yazdıgımda sağolsun ''OTURANBOĞA'' beni yönnendirdi ama ben sgk gittim bana malulen emekli olacaksın olmassa vergi indiriminden yararlanırsın dediler ama ben 2015 9 aydan beri ugraşıyorum sonuç sıfır sgk adana numunu hastanesine sevk etti 3 ay o attı heyete girdikten sonra 1.5 ay daha bekledim sonuç ara rapor balcalıya gönderdiler tabi balcalıda 2 aydan fazla attı noroloji ve fizik tedavi detaylı epikriz istediler balcalıda heyete girdim kas gücüme baktı ftr el kol 4 ayak 0 yazdı ve düz zenminde yürür engelli zeminde bagımlı yazdı norolojide koltuk deynegiyle gittim fazla yüriyemez adımlar kalçadan dedi arkadaşlar sonuç daha sgk ya gitmedi 3 hafta oldu benim sormak istediğim başına bu tur bişey gelen varmı yoksa boşamı ümitleniyoruz maddi manevi iyice yiprattılar iyi akşamlar bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim

Üye
    ismailyıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    ismail yıldırım
    Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Ufukalp kolay gelsin benim konu hakkında düşünceniz nedir lütfen cevap verirmisiniz 10 aydır bir rapor alamadık tşk şimdiden

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon