Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 53 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Ufukalp

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @kalpsesi
    Önce engelinizin tesbiti ve görüş istenir, raporlarınız gönderilir, istenirse yeniden rapor alınır ve gelen cevap doğrultusunda hareket edilir.
    @DJ_BORAN
    Halen memursanız ve emekliliğiniz 4C statüsünden olacaksa 1561 günlük ssk priminiz 4 yıl 4 ay 1 gün olarak hizmet sürenize eklenecek.

pasini

ufukalp kardeşim kalp sesi nin bır sorusu şu eger yenıden rapor almazsam aynı işime memeurıyete dönup devam edebılecekmıyım...çunku yasada ilişkısı kesılır demiş....

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Ufukalp

@pasini
    Ben de ona cevap yazdım.
    Direkt emeklilik çıkışı yapmayacak.
    Önce kurum aracılığıyla görüş istenecek.
    Sorun yoktur işlemlerinizi başlatabilirsiniz cevabı geldiğinde emekliliğe başvurulabilir.

Üye
    DJ_BORAN Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Ali Şahin
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:02
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

DJ_BORAN

evet halen memuurum 4 yıl 4 ay ise memuriyet başlangıç tarihim 2007 yılının ocak ayına tekabül editor bu da 3700 hizmet günü tutuyor toplamda benim engelim Psikoz normalde %80 veriyorlar bu hastalığa çünkü kronik bir rahatsızlık şu anda Bipolar Bozukluk teşhisii koydular malulen emeklilik için şartlar taam sanırım

Üye
    kalpsesi Avatarı

Gerçek Adı
    SERPİL
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:41
    Yaşadığı Yer
    amasya

kalpsesi

@Ufukalp

ufukalp bu dediginiz maluliyet tesbitimi oluyor maluliyet tesbiti denen bişey varmı bilgi verirmisiniz

pasini

teşekkürler ufukalp kardeşim...

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Ufukalp

@kalpsesi
    maluliyet tesbiti de var, sizin durumunuzda erken emeklilik için kurum aracılığıyla görüş isteme de var.
    Kurum aracılığıyla bilgileriniz ve raporunuz emeklilik genel müdürlüğüne gönderildiğinde incelenerek kurumunuza dönüş yapılmaktadır.
    Bu çıkış değildir, ilişik keserek emeklilik başvurusu yapmadan önce bu yol denenebilir.

Üye
    kalpsesi Avatarı

Gerçek Adı
    SERPİL
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    amasya

kalpsesi

yani @Ufukalp görüş istenecek rapor alma işinden sonra degilmi ilişik kesilebilecek

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    04:16
    Yaşadığı Yer
    trabzon

algaNihat

@kalpsesi Kardeş: Maluliyetiniz üç aşamada tamamlanacak.
    Önce Maluliyet Tespiti İşlemleri, sonra Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün görüşü ve son olarak ilişkinizin kesilmesi

1- Şayet Maluliyet başvurunuz uygun görülürse, Tüm bilgileriniz ve raporunuz kurum aracılığıyla Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün gönderilecek.

2- Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra onaylanıp halen çalışmış olduğunuz kurumunuza hitaben ''sözkonus personelin malüliyeti uyğudur'' ilişkisinin kesilmesinde bir sakınca yoktur yazısı gelecek.

3- ilişkiniz kesildiği dakikada süreç tamamlanmış siz gerçek anlamda malüliyetinize merhaba demiş olacaksınız

Üye
    kalpsesi Avatarı

Gerçek Adı
    SERPİL
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    amasya

kalpsesi

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: muhendis3232 Mesajı Gör
    mühendis konuyu inceledim 98 yılında 100 ssk var sigortalılık sürem dolmuş degilmi 3860 gün daha çalışırsam memuriyette emekli olabilirim degilmi pirimim 11 küsür yıl ediyor 15 yıl sigortalılık süresini beklememe gerek yok degilmi raporum %80
    not:engelli hakkıyla emekli olmak yani erken yaşlılık emekliligiyle emekli olmaya karar verdim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@kalpsesi

Bence evet (Ama Ufuk abiye göre Hayır)

Üye
    muhendis3232 Avatarı

Son Giriş
    25.10-2016
    Saat
    11:13
    Yaşadığı Yer
    İZMİR

muhendis3232

@kalpsesi

kurumdaki memura sor hitap sgk sayfasına gir bak bence. ama daha önceki sgk vs. hizmet birleştirmesi yaptıysan

Üye
    kalpsesi Avatarı

Gerçek Adı
    SERPİL
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    amasya

kalpsesi

bişey daha kafama takıldı 170 sgk yı aradım bide ordan bilgi alayım dedim %80 raporum var dedim engelli emeklilik hakkında bilgi almak istiyorum dedim emekli sandıgı mensupları için dedi %40 raporunuz olması yeterli dedi 15 yıl hizmet süresi ile emekli olursunuz dedi sigortalılık süresi ve pirim aynı yani 15 sene bi fiil çalışıp emekliligi hak ediyorsunuz dedi kademeli olmuyormu dedim %40-49 arası farklı 50-59 arası farklı 60 ve üzeri için farklı degilmi dedim yok dedi % 40 rapor yeterli dedi kademeli degil dedi emekli sandıgında bu nasıl iş anlamadım oturan boga dogruluk payı nedir neden böyle dediler bilgi verirmisiniz

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Ufukalp

Al bu da saçma memur cevaplarından biri işte...
    @kalpsesi
    Memurun bahsettiği durum 2008 öncesi engelli kadrosunda göreve başlamış olan ya da göreve başlamadan önce alınmış %40 ve üzeri raporu bulunan veya yine bu tarihten önce göreve başlayıp doğuştan engelli olanları kapsamaktadır. Bu durum 5510 sayılı yasada eski memurların haklarını korumak adına geçici 4.madde ile hüküm altına alınmıştır.
    2008 sonrası girişliler 28.maddedeki kademelere tabidir.

5510 geçici 4.maddedeki konuyla ilgili metin şu şekildedir:

Bu Kanun'un yürürlüğe girdiği tarihten önce 5434 sayılı Kanun hükümlerine tabi olarak çalışmaya başlamış olup, çalışmaya başlamadan önce ilgili mevzuatına göre alınmış ve en az %40 oranında özürlü olduklarını gösterir sağlık kurulu raporu bulunanlar ile en az % 40 oranında doğuştan özürlü olduklarını belgeleyenlerden aylık talep tarihinde bu Kanun'un 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi kapsamında sigortalı olanlara; en az 5400 gün uzun vadeli sigorta kolları primi bildirilmiş ya da emekli keseneği ödenmiş olması kaydıyla, istekleri halinde bu madde hükümleri esas alınarak yaşlılık aylığı bağlanır.

Üye
    kalpsesi Avatarı

Gerçek Adı
    SERPİL
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    amasya

kalpsesi

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bişey daha daha kafama takıldı ben %80 raporu araştırma hastanesinden aldım doktorum beni takip eden araştırma hastanesinde başka hastaneye gidersem %80 vermez beni dedigim hastaneye sevk ederlermi emekliligim geldiginde

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon