Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 53 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Ufukalp

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @kalpsesi
    1998 sigorta girişiniz sadece emeklilik hesabında geçerli olmaz.
    Ancak bu 2010 da aldığınız rapor sigorta girişinizden önce olduğu anlamına gelmez, bu konuda 1998 baz alınır.

Üye
    kalpsesi Avatarı

Gerçek Adı
    SERPİL
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:41
    Yaşadığı Yer
    amasya

kalpsesi

@Ufukalp

ssk dan 98 yılında sigorta girişim vardı 100 gün
    2015 te memur oldum
    hizmet biirleştirmesiyle 100 gün geriye gider dediniz emeklilik hesaplamasında

bi arkadaş ankaralı emekli sandıgına sormuş malulen emeklilikte sigorta başlangıcın 98 yılı baz alınır demiş geriye gitme engelli hakkıyla olursan demiş geriye gider malulen emeklilikte söz konusu degil demiş

bu bilginin gerçeklik payı varmı bilgi verirseniz sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:41
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@kalpsesi

Evet, malulen emeklilik söz konusu olduğunda 10 yıllık süre sgk kapsamında ilk kez sigortalı olduğunuz tarihte başlar. Ama memur statüsünde özlük haklarını kazanabilmek için son 2520 gün primin fazlasının 4c statüsünde olması gerek...

Üye
    kalpsesi Avatarı

Gerçek Adı
    SERPİL
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    amasya

kalpsesi

@Ufukalp

oturan boga ufukalp yukarıda mesajında olamazsın dedide 10 yıl çalışmalısın dedi soruma gelince bide malulen emeklilik 1800 gün ve
    10 yıl sigortalılık süresi olması lazım dediginize göre malulen emekli olabilmem için 2520 gün diyorsunuz ben 100 gün ssk dan var sigortalılık sürem dolmuş dediginize göre 1700 gün emekli sandıgından devam etsem malulen emekli olamazmıyım o.boga çalışamıyorum çok zorlanıyorum çalışırken emekli olmak istiyorum

oturan boga cvp verirmisiniz

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@kalpsesi

Yani, 100 gün ssk üzerine 1700 gün memuriyet eklendiğinde, malulen emeklilik için sağlık şartları ta tutuyorsa, malulen emekli olunabilir.

Üye
    kalpsesi Avatarı

Gerçek Adı
    SERPİL
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    amasya

kalpsesi

tamam o boga saglık şartlarını sormuyorum orasını anladım ssk dan mı emekli oluyorum o zaman yoksa emekli sandıgındanmı 2520 gün olayı kafamı karıştırdı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@kalpsesi

100 gün ssk üzerine 1700 gün memuriyet eklendiğinde malulen emeklilik 4c (memur) statüsümnde olur. Malulen emeklilikte en son prim hangi statüde yatmışsa emeklilik de o statüde gerçekleşir.

Üye
    kalpsesi Avatarı

Gerçek Adı
    SERPİL
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    amasya

kalpsesi 5510 sayılı yasayla engelli emekliligi

arkadaşlar benim emeklilik zamanım 3960 gün pirim ve 15 yıllık sigortalılık süresiyle emekliligim olacak araştırmalarım sonucu forumdan..
    %80 raporum var engelli emekliligi ile emekli olmayı düşünüyorum kamuda memurum şartlar uydugunda tekrardan rapor almam gerekecek forumda okudugum kadarıyla 5510 sayılı yasayla 28 maddeden emekli olursam malulen emeklilikte geçerli olan
    5510 sayılı SOSYAL SİGORTALAR VE GENEL SAĞLIK SİGORTASI KANUNU'nda başka bir"inin sürekli bakımına muhtaç" olma hali ifadesi yer almaktadır, ve bu durumda olan kişilere kanunda fazladan avantajlar sağlanmıştır:
    1- Malulen emeklilik süresinin belirlenmesinde [Madde 26],
    2- Malulen emeklilik maaşının hesaplanmasında [Madde 27, Madde 94]
    3- İş kazası sonucu elde edilen Sürekli İş Göremezlik Gelirinin hesaplanmasında [Madde 19, Madde 55]
    4- Sigortalının ölümü halinde hak sahiplerine bağlanan aylığın hesaplanmasında [Madde 33]

5510 sayılı yasayla 28 maddeden emekli olursam engelli emekliliginde başka bir"inin sürekli bakımına muhtaç olma hali varmı yukarıda bahsedilen avantajlar benim içinde geçerli olma ihtimali varmı başka bir"inin sürekli bakımına muhtaç diye rapor düzenlene bilirmi 2 ci sorum rapor formatları malulen emeklilikte ve engelli emekliliginde aynımı bu iki emeklilikte rapor düzenleme şartları degişiyormu alınan rapor aynımı cvp veirrseniz sevinirim

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Ufukalp

@kalpsesi
    Hayır, o avantaj sadece malulen emeklilik için geçerlidir.
    Başka Birinin Sürekli Bakımına Muhtaçlık durumunda malulen emeklilik için 10 yıl şartı aranmayıp 1800 gün prim olması yeterlidir.
    Yine bu durumda olanların malulen emekli aylıkları %10 ilave edilerek hesaplanır.
    Ancak erken emeklilikte bu söz konusu değil.

Üye
    tsunami_ Avatarı

Gerçek Adı
    Amando
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    00:56
    Yaşadığı Yer
    Uganda

tsunami_

@OturanBoğa

ama memur olmadan önce o rahatsızlığa sahip ise malulen emekli olunulamıyor deniliyordu ?

Üye
    kalpsesi Avatarı

Gerçek Adı
    SERPİL
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    amasya

kalpsesi

kafama takılan bi soru daha kaldı aydınlatırsanız sevinirim şimdi kamuda memurum emeklilik zamanım geldiginde 5510 sayılı yasada okudum yanlışmı anladım bilmiyorum kamu görevlileri diyor emeklilige sevk onayı ile ilişigini keser diyor yani ben emeklilik için müraacaat edersem ilişigim kesilecekmi diyelimki başvurdum emeklilige raporum istedigim gibi alamadım veya bi şekilde emekli olamazsam geri işime nasıl dönecegim yeniden çalışamıyacakmıyım görevime devam edemeyecekmiyim aydınlatırsanız sevinirim

pasini

O da ayrı bir sorun...eski isine dönebilecek mi...

Üye
    DJ_BORAN Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Ali Şahin
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:02
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

DJ_BORAN

Peki benim durumum nasıl olacak benim Sgk da 1561 günüm memuriyette 1871 günüm bulunmakta sgk başlangıcım 10 ocak 2005

pasini

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bunu bende bılmıyorum belkı bılen arkadaslarımız yardımcı olur umarım...

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon