Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 68 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mssql Avatarı

Gerçek Adı
    yok
    Son Giriş
    02.10-2016
    Saat
    10:47
    Yaşadığı Yer
    yok
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşım sizin durumunuz 5400 günü doldurmadığı için yaşlılık engelliliği adı altında değerlendirilmediği için olumsuz yanıtlanmışsınız. Sizin sorunuz malulen emeklilik için anlaşılmış ve onun için cevaplanmış. Siz hizmet sürem %50 raporla ne kadar olunca emekli olurum diye sormalıydınız. Bu hak memur inisiyatifinde değil.

Üye
    stardec Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    26.12-2015
    Saat
    19:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim drhergin kardesim çok çok sağol yazışırken bu maddeyi aynen belirteyim değilmi?? 5434 sayılı Kanuna ilişkin geçiş hükümleri (2)
    GEÇİCİ MADDE 4- (Değişik: 17/4/2008-5754/68 md.) TESEKKÜR EDERİM

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    30.12-2016
    Saat
    03:01
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

O geçici 4.madde 5434 değil 1 Ekim 2008 de yürürlüğe giren 5510 sayılı yasadadır.

Üye
    toprak1453 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@Ufukalp
    Emekli sandığından emeklilik ile kararım kuruma ulaşmış, Emekli sandığından öğrendim. Telefondaki kişi bana yazının içeriğini göremiyoruz ancak not olarak parantez içinde "sakatlık oranı %50'dir" yazıyormuş. Bu ne anlama geliyor?

@OturanBoğa
    Emekli sandığına ilk başvurumda ıslak imzalı raporumu gönderdim ama çıkan kararda ya raporun aslını veya yeniden çıkarıp gönder dediler. Raporun aslını gönderdim ve 3 gün önce aradım sonuç çıkmış ve kuruma gönderilmiş. Telefondaki kişi kararın içeriğini göremiyoruz ama "sakatlık oranı %50 " olarak not düşülmüş. Bunu söyledi. Merak ediyorum, bu ne anlama geliyor? Bu arada ben Pankolit hastasıyım.

Üye
    toprak1453 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ülseratif Kolit (Pankolit) 'ten %50 engelliyim.
    Emekli Sandığına emeklilik durumum için başvuruda bulundum. Emekli Sandığı sağlık kurulunda yapılan inceleme sonucunda %50 engelliliğim onaylanarak 15 yıl fiili hizmetimi tamamladığım taktirde emekliliğe hak kazanacağım tarafıma tebliğ edildi.

Şuan 13 yıl 1 ay 3 gün hizmet sürem var.

İlgilenen ve merak eden arkadaşlar olursa detayları ve süreci paylaşabilirim. Bu arada memurun emekli olması zor diye bir şeyin olmadığı belli oldu. Yuppiii Elhamdulillah.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    180

@toprak1453

Şimdiden gözünüz aydın

Üye
    toprak1453 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sağol abi

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    01.01-2017
    Saat
    19:37
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@toprak1453, Emekli Sandığına emeklilik durumum için başvuruda bulundum.
    Emekli Sandığı sağlık kurulunda yapılan inceleme sonucunda %50 engelliliğim onaylanarak 15 yıl fiili hizmetimi tamamladığım taktirde emekliliğe hak kazanacağım tarafıma tebliğ edildi.

Şuan 13 yıl 1 ay 3 gün hizmet sürem var.''Bu arada memurun emekli olması zor diye bir şeyin olmadığı belli oldu. Yuppiii Elhamdulillah.'' demişsiniz.

@toprak1453 Kardeş, iki sene sonra inşallah emekliliğin kabul olur burdan hayırlı haberi verirsiniz. gönlümüz herşeyin yolunda gitmesinden yana ancak bende özürlü memur emeklisiyim işlemlerin başladığında bu işin o kadar kolay olmayacağını bilmeni isterim ''Emekli Sandığı sağlık kurulunun'' demesiyle olmuyor bu işler yasalar okunduğu gibi uygulanmıyor keşke öyle olsa!

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    30.12-2016
    Saat
    03:01
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@toprak1453
    Başka ne anlama gelebilir ki?
    5510 sayılı yasanın 4.geçici maddesi uyarınca erken yaşlılık emekliliğini şu tarihte hak edersiniz denmiş.
    O gün ola hayır ola.

Üye
    abdurrahmanbahsis Avatarı

Gerçek Adı
    abdurrahman bahşiş
    Son Giriş
    20.08-2016
    Saat
    19:51
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim rapor yüzde 42 hizmet 18 bir zahmet telefonunu yazda yardımcı ol bize selamlar b 05321594165

Üye
    toprak1453 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

İşte Emekli Sandığından gelen cevap...

VvyRAy - Engelli Memurun Emekli Sandığından Emekliliği..?

1Mn04Y - Engelli Memurun Emekli Sandığından Emekliliği..?

Burada her şey gayet açık.
    Ayrıca ben zaten emekli olmayı düşünmüyorum şuan için. Sadece emekliliği istersem durumum nedir onu öğrenmek istedim. Yoksa benim şuan maaşım da iyi, çalıştığım konum da iyi. Engelli olduğum için kurumum tabiri caizse bana hiç dokunmuyor bile. Rahatım çok şükür.

Hususan, emekliliğim gelene kadar yasal olarak emekliliği şartları da değişebilir. Ancak herhangi bir değişiklik olmazsa, ben bu evrakla öyle güzel emekli olurum ki...Allah'ın ve devletin bana verdiği hakkı kimseye kolay kolay kaptırmam. Şurası kesin ki, bazı hastalıklarda sıkıntı çıkarıyorlar. Yeniden rapor istiyorlar. Benden istemediler çünkü hastalık raporlarım o kadar açık ki, detay detay belirtilmiş süreçleri. Kale gibi EPİKRİZ'im bile var. Yani sadece tahliller, raporlar, patalojiler değil, hastahanede yattığım süre boyunca geçirdiğim komplikasyonlar, müdahaleler, tedaviler, saat saat, gün gün tutuldu bu epikriz içinde. Ayrıca raporum devlet hastanesinden alındıysa bile GASTRO muayenem için Üniversite araştırma hastanesine sevk edildim. Ne ki burası Türkiye, yarın bile neler olacağını kestiremiyoruz.
    Konu toprak1453 tarafından değiştirilmiştir (25.12-2015 Saat 10:33 ).

Üye
    sanal Avatarı

Gerçek Adı
    Seyit Ali DARI
    Son Giriş
    06.01-2016
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Su yargitay kararina ulasan varmi arkadaslar. Alinan raporun hic bir kurum kurulusca oranlarin degistirilemeyecegiyle ilgili... Cok acil lazim dava acacagim..

Üye
    kaysersoze Avatarı

Son Giriş
    05.01-2017
    Saat
    01:03
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar forumda ilk mesajım herkese merhaba

ben 01.03.2001 tarihinde ssk lı olarak işe başladım ve ara ara toplamda 429 gün ssk primim ödendi.

daha sonra mart 2009 senesinde asteğmen olarak görev yaptım ve orada emekli sandığı açılışım yapıldı, yaklaşık 240 gün emekli sandığı ödendi.

2010 yılında ise bagkur açılışı yaptım 329 gün prim ödedim.

agustos 2011 de ise memur oldum ve halen çalışmaktayım.

toplam emekli sandığı 1874 gün
    toplam ssk primi 429 gün
    toplam bag-kur primi 329 gün

olmak üzere 2632 gün prim ödemem var.

şimdi emekli olmak için yüzde 46 raporla 6480 gün çalışma şartım var anlaşılan.

emekli olma süremi hesaplamak için 6480 günden 2632 günü mü çıkartmam gerekir yoksa sadece emekli sandığımda geçen 1874 günü mü?

yani benim yaş veya çalışma yılı sıkıntım yok sadece günüm ne zaman dolar tam kafamda netleşmedi.

okuyan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

not: memurluga girdikten sonra engelli oldum, herkese geçmiş olsun saygılar sevgiler..
    Konu kaysersoze tarafından değiştirilmiştir (07.01-2016 Saat 21:17 ). Gerekçe: ekleme

Üye
    toprak1453 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hizmet birleşimi yaparsanız 2632 gününüz olur. Memur engellisi olarak emekli olacaksınız. Bu da demek oluyor ki 15 yıl fiili hizmet yılınız olması şartı aranacaktır. Buna göre sizin şuan 7 sene 7 ay 33 gün (2843 gün) gibi bir süre daha çalışmanız gerekiyor. Emekli sandığında sigorta başlangıcınızın hiç önemi yok. Önemli pirim gün sayınız, yani fiile çalıştığınız gün.

Üye
    kaysersoze Avatarı

Son Giriş
    05.01-2017
    Saat
    01:03
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: toprak1453 Mesajı Gör
    Hizmet birleşimi yaparsanız 2632 gününüz olur. Memur engellisi olarak emekli olacaksınız. Bu da demek oluyor ki 15 yıl fiili hizmet yılınız olması şartı aranacaktır. Buna göre sizin şuan 7 sene 7 ay 33 gün (2843 gün) gibi bir süre daha çalışmanız gerekiyor. Emekli sandığında sigorta başlangıcınızın hiç önemi yok. Önemli pirim gün sayınız, yani fiile çalıştığınız gün.
    cevap için teşekkürler toprak bey, yasa ssk bag-kur ve emekli sandığı için ayrı ayrı gün ve yıl belirttiğinden kafa karışıklığı oluştu, fakat burada ve başka topiklerde yazılan memur için;

%40-%59 arası engelde(3.derece)= 6480 gün şartı var ve ben bu şarta tabi olursam 6480-2632= 3848 gün prim çalışmam gerekmez mi?

yada ben 2001 yılında işe başladığım için(ssk olarak başladım) dediğiniz şartlarda mı emekli oluyorum?

arada çalışmadığım ssk primlerini ödersem şimdiden emekli olma durumum olurmu? yani para vererek emekli primi ödeyip emekli olunuyormu?

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon