+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 13 mesajın 1-13 arasındakiler
Lösemi hastasıyım. 2014'te kontrolüm var. Yeni cetvele göre durumum ne olur?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size
    Üye
    Gerçek Adı
    arda kerem parlak
    Son Giriş
    03.01-2014
    Saat
    18:32
    Yaşadığı Yer
    istanbul

ghan288 Lösemi hastasıyım. 2014'te kontrolüm var. Yeni cetvele göre durumum ne olur?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    s.a arkadaşlar ben malulen emekligim 2014 kontrol şehrim var lösemi hastasıyım bir duyum aldım doğrumu diye sormak istedim sgk kontrol şehrini iki defa istiyormuş daha sonra sürekli emekli ediyormuş dogrumudur birde yeni çıkan yasada eski malulen emekli olanlar bir fayda olucakmı lösemi kan kanserlerine diyelim

OturanBoğa

Arda, evet, genelde iki kontrol sonrasında sürekli olarak onanır.

Ve evet, bundan sonraki kontrolde yeni yayınlanan maluliyet cetveli'ne göre değerlendirme yapılır

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de
    Üye
    Gerçek Adı
    arda kerem parlak
    Son Giriş
    03.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

ghan288

bülent bey yeni yönetmelik şeklindemi malulen emekligime karar verilcek ? yoksa iptalmı edilir 24 aylık sürem dolucak 2014 mayıs ayında eski sistemi baza alırlarmı sgk sağlık kurulu

KKELEBEKK

Yeni maluliyet cetveli 'ne göre şu bölümden değerlendirilirsiniz:
    1. Lösemiler
    A. Akut lösemi (T-hücreli lenfoblastik lenfoma dahil): tanı veya relaps tarihinden itibaren en az 24 ay süreyle; kemik iliği veya kök hücre naklinden itibaren en az 12 ay süreyle malul olarak kabul edilir. Sonrasında, var olan herhangi bir rezidü hasar(lar)ı etkilenen vücut sistemi kriteleri altında değerlendirilir.
    B. Kronik myelojenöz lösemi: 1 veya 2’de tanımlanan şekliyle;
    1. Hızlanmış (akselere) veya blast fazı; tanı veya relaps tarihinden itibaren en az 24 ay süreyle, kemik iliği veya kök hücre naklinden itibaren en az 12 ay süreyle malul olarak kabul edilir. Sonrasında, var olan herhangi bir rezidü hasar(lar)ı etkilenen vücut sistemi kriterleri altında değerlendirilir.
    2. Kronik faz; a veya b’de tanımlanan şekliyle:
    a. Kemik iliği veya kök hücre naklinden itibaren 12 ay süreyle malul olarak kabul edilir. Sonrasında, var olan herhangi bir rezidü hasar(lar)ı etkilenen vücut sistemi kriterleri altında değerlendirilir.
    b. Antineoplastik tedaviye rağmen progresif seyreden hastalık
    C. Kronik lenfositer lösemi:
    1. Akut lösemiye dönüşüm gösteren
    veya
    2. 12 aylık periyod süresince birden fazla antineoplastik tedavi başlanması gereksinimi olan

Üye
    Gerçek Adı
    arda kerem parlak
    Son Giriş
    03.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

ghan288

kısmet hanım vucüt sistemi altında değerlendirilir şimdi benim doktor kontrolünde sürekli kan testlerim iyi çıkıyor çok şükür durum iyi gidiyor 2014 mayıs ayında kontrolüm var sgk sağlık kurulu ne göre karar verir ilaç almayıda bırakdım sadece doktor konrolüm var üç ayda bir şimdi malulen emekligim iptal olurmu

lösemi hastaları sgk sürekli emeklilik hakkı veriyormuş yeni yönetmelilde bu doğrumudur bilen varmı ?

birde ben eski yönetmelikde malulen emekli oldum kontrol şehri olmak şartıyla şimdi yeni yönetmelikde malulen emekligim iptal olurmu ?

KKELEBEKK

yeni maluliyet cetveli'ne göre şartlar yukarıda, en sağlıklı bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz bence. Sonuçta durumunuzun iyiyemi kötüye mi gittiğini, yukarıdaki maluliyet cetveli'ne göre istenilen şartların neresinde olduğunu en iyi o bilebilir. Ve bunun değerlendirmesinide sgk yapabilir. Sizde kalan hasarların toplamından maluliyet cetveli 'ne göre malul olup olmadığınızın kararını sgk verebilir. Bekleyip sonucu görmekten başka yapabileceğiniz hiçbirşey yok şuan için. Süreklilikle ilgili bilgim yok ancak, sizin zaten ikinci kontrolünüzmüş bu, Bülent abi bu kontrolden sonra sürekli olarak onaylanabileceğini, genellikle uygulamanın bu yönde olduğunu belirtmiş.

mustafacoban

slm bende losemı hastayım tedavı devam ederken eger ıyıye gıdıyo %70 ıyıye gıtmıyosa %90 verılır bende ıyıye gıttıgı ıcın tedavı sırasında %70 aldım bende maglul emeklı olmak ıcın bas vurcaktım ama danıstıgım ınsanlar reddedılme veya kontrol serhı koyarlar dedı en ıyısı erken emeklılık ıcın vergı ındırımınde bulun dedıler dedıklerı gıbıde yaptım cınku eger tedavı bıtımınde yenı rapor cıkarsaydım doktor dırek %30 verırdım dedı yanı sen hersey yolunda kan tahlıllerınde temız cıkıyosa doktorun sana bu hastalıgın ıcın sadece %30 vercek cunku bana kendı hem anlattı hemde bır dosya acıp gosterdı cetvelı yapabılcegım bu sukurler olsun vergı ındırımı aldım sureklı raporunda sureklıydı belkı uzun bır sure var ama en azından 20 sene daha erken emeklı olcam yapa bılceksen vergı ındırmı al derım

Üye
    Gerçek Adı
    arda kerem parlak
    Son Giriş
    03.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

ghan288

mustafa coban kardeşim öncelikde geçmiş olsun allah şifasını verir inşallah şimdi benim durum 1995 sigorta girişim var 2012 de sürekli yüzde 70 özürlü raporum var prim günüm 2426 günüm var şuan malulen emekligim 2104 de mayısda kontrol var şimdi sormak istediğim konu kontrolü bekliyimmi yoksa sonlandırıyımmı hazır tedavim devam ederken ama 2426 günden vergi indirimi vermezler galiba nasıl olucak bilemiyorum verselerde günü tamla derlermi bir bilgin varmı

mustafa coban kardeşim senin sigorta girişin yılı kaçtı birde vergi indirimi için kaç günün vardı kaç günden emekli oldun olmadıysan kaç günün var birde şuan prim günleri eksikmi yoksa yeterlimi vergi indirimi için kusura bakma çok soru sordum hakkını helal et bilmedigim için soruyorum şuan benim nasıl yol almam lazım 1995 sigorta girişim var 2426 günüm var 540 gün askerlik borçlanması yaparsam olurmu birde vergi indirimi alırsam dışardan ödeme yapım emekli olurmu

vergi indirimi 2426 güne verirlermi verirlerse eksik günlerimi tamlayıp öylemi emekli ederler yani şu demek istiyorum bildegim için soruyorum şimdi malulen emekligimi bozulursa tekrar işe girip vergi indirimi müracatı yapıcam 2426 prim günüm var bu sorun olurmu vergi dairesi sürekli rapor verirse eksik günlerimi tamladıkdan sonra sgk emeklilik müracatını yaparken tekrar rapor isterlermi sgk

mustafacoban

malul emeklı olmak ıstersen senden yenı rapor ıstıcekler ve eger tedavın bıttıyse durumun ıyıyse sana 0 rapor vercek bu sefer vergı ındırımı alman sıkıntıya gırcek bence elındekı p raporla vergı ındırmı ıcın basvur biran önce kabul edılmesı halınde senın sadece 1350 gune ıhtıyacın olcak bu gunlerı doldurgun gunden ıtıbaren yaşı beklemeden erken emeklı olabılcen inş ve senden bırdaha vergı ındırımı ve yenı rapor ıstemeden ıslemlerını aldıgın vergı ındırımı ve eskı raporunla ıslemlerı halledıcekler ben sadece bildiklerimi ve kendi aldıgım raporda yaşadıklarımı aktarabiliyom daha fazla bilgisi olan varsa sana kesınlıkle yardımcı olurlar bende bu sıtede sorularıma yanıt buldum buda benım ılk rapor cıkatdıgımdakı sorularım ve cevapları 2. derece vergi indirimi ve 2004 sigorta girişi ile ne zaman emekli olabilirim?

Üye
    Gerçek Adı
    arda kerem parlak
    Son Giriş
    03.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

ghan288

s.a lösemi hastasıyım 2014 de kontrolüm var büyük ihtimalde emeklilik kesilicek şimdi sormak istediğim bir soru olucak emekliligim kesilirse elimde 2012 de almış oldugum sürekli yüzde 70 raporumla engelli kadrosunda işe girsem nasıl emekli olurum birde daha önce malulen emekli oldugum için bir engel olurmu engelli emekli olabilirmiyim

OturanBoğa

Elinizdeki % 70 raporla sakat statüsünde çalışmaya başlayablirsiniz. Daha önce malulen emekli olup bunun iptal edilmesi vs. hiç bir soruna yol açmaz.

Üye
    Gerçek Adı
    arda kerem parlak
    Son Giriş
    03.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

ghan288

bülent bey elimdeki raporla sakat statüsünde çalışabilirsiniz demişsiniz prim günüm tam oldugu zaman nasıl bir emeklilik yolu alıcak daha önce malulul olmam etkilermi ilerde vergi indirimi alıcam ilerde yoksa günüm tam oldugu zaman sgk müracatmı edicem birde kaç günle emekli olunur kusura bakma bilmedigim için biraz karışık yazıyorum

KKELEBEKK

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Emekliliğiniz iptal edilirse, 95 sigorta girişi ve % 60-79 arasında alacağınız 2. derece vergi indirimi ile, ssk'dan 16 yıl 4 ay 3760 günle emekli olursunuz.
    Son 2520 günün 1261 günü hangi statüden ise ondan emekli olunur, yani siz askerlik borçlandığınızda ve dışarıdan ödediğinizde, 1261 hala ssk ise ssk'dan emekli olursunuz yukarıdaki şartlara göre... Vergi indirimi almalısınız, ve aldığınızda emeklilik zamanınız geldiğinde yeni rapor istenmez sizden. Dilerim sorularınızı doğru anlamışımdır, ve istediğiniz cevapları verebilmişimdir. Aklınıza takılan biryer olursa sorarsınız...

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye