Sayfa 3 / 16 İlkİlk 123456713 ... SonSon
Toplam 237 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    emca Avatarı

Son Giriş
    03.11-2013
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bu yasa bundan sonra ki emekli olacaklaramı yoksa önceki malül emeklileri de bu maaşımı alacak

Üye
    güngör karakuş Avatarı

Gerçek Adı
    güngör
    Son Giriş
    15.01-2016
    Saat
    18:12
    Yaşadığı Yer
    kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar yasa daha daha yokmuş bence yalanda söylüyolar ben 370 tl alıyorum 2000 den sonra ssk girişi olanlar bu maaşı alıyormuş

Üye
    ferdi4141 Avatarı

Gerçek Adı
    Ferdi
    Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    23:57
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eski yani bu yil kanundan önce malulen emekli olanlarin maaşları ne olacak tekrar maas hesaplaması icin bas vurmak gereklimi sgk ya bilen varmı 700aliyorum su anda bas burayı mmi

Ben 01.o6.2013 de malulen 700 tl ile emekli oldum şimdi bu cikan yasaya gore maasim 971 mi alacagim bu ay muracat edip tekrar maas hesaplatmammi gerek 2000 yili 6 ay ssk baslangicim
    Bilen varsa cevap yazabilirmi..............

Üye
    ysn_ank Avatarı

Gerçek Adı
    yasin
    Son Giriş
    28.10-2013
    Saat
    23:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

s.a. benim hiç ssk başlangıcım yok pirimde yatırmadım 7 ay önce böbrek nakli oldum şuan yüzde 70 raporum var emekli olabilecekmiyim saygılar...

Üye
    turan yılmaz Avatarı

Gerçek Adı
    duran
    Son Giriş
    12.02-2016
    Saat
    15:36
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

haberi iyi ve detaylı oku arkadaşım bu arada geçmiş olsun

Üye
    ysn_ank Avatarı

Gerçek Adı
    yasin
    Son Giriş
    28.10-2013
    Saat
    23:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

haberde koşulsuz diyo koşul yoksa nereye başvurcaz

Üye
    turan yılmaz Avatarı

Gerçek Adı
    duran
    Son Giriş
    12.02-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yasin kardeşim ben anlatayım koşulsuz evet ssk iken kaza geçirdiysen rahatsızlandıysan ve 60 raporun varsa 1800 günü toplamda 10 yılın varsa malulen emekli oluyorsun sen diyosunki ssk yok girişin bile yok acaba bende malulen emekli olabilirmiyim diyosun bilmediğindenmi yazıyon yoksa sallıyonmu anlamış değilim

Üye
    ferdi4141 Avatarı

Gerçek Adı
    Ferdi
    Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bilen varsa bana cevap yazabilirmi

Üye
    onlwolf Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    03:52
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

21 çeşit hastalığa emeklilik[/h][h=2]Malulen emekliliğe ilişkin yeni düzenleme yürürlüğe girdi. Malulen emeklilik şartlarına kronik hastalıkların da dahil edildiği düzenlemeye göre tüm kanser hastaları koşulsuz malul kabul edilecek. 21 çeşit hastalıktan emekliye ayrılanlara 971 lira maaş ödenecek.

23 Eylül 2013 Pazartesi 08:41

SGK’NIN 40 YILLIK MALULİYET YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİ
    SGK’dan hastalara ilaç gibi haber geldi. 40 yıldır değiştirilmeyen Maluliyet Yönetmeliği’ni değiştiren SGK, günümüz hastalıkları üzerinde çalışma başlattı. Buna göre SGK birçok hastalığa maluliyet hakkı getirerek emekliliğin önünü açtı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın uzun süredir üzerinde çalıştığı yönetmelik yürürlüğe girdi. Bakanlığın verilerine göre ‘Haziran 2013’ itibariyle Sosyal Güvenlik Kurumu’nda (SGK) 114 bin 624 sigortalı hasta vatandaş malulen emekli aylığı alıyor. Ancak yeni yönetmeliğe göre malulen emekliliğin kapsamı genişletilerek 21 çeşit hastalıktan emekliye ayrılabilecek ve 971 lira emeklilik maaşı ödenecek.
    Düzenleme eski yönetmeliğe göre malullük başvurusu yapıp reddedilenlere tekrar başvuru yapma hakkı getiriyor. Malulen emekli olabilmek için kişinin çalışma gücünün veya iş kazası ya da meslek hastalığı sonucu meslekte kazanma gücünün en az yüzde 60’ını veya tamamını kaybettiği sağlık kurulunca raporlanacak. Ayrıca en az 10 yıldan beri sigortalı olup, toplam bin 800 gün sigorta primi ödenmiş olma şartı da bulunuyor.

ORGAN NAKLİ KAPSAMI GENİŞLETİLDİ

-Çalışma gücünün veya iş kazası ya da meslek hastalığı sonucu meslekte kazanma gücünün en az yüzde 60’ını veya vazifelerini yapamayacak şekilde meslekte kazanma gücünü kaybettiği sağlık kurulunca raporlanacak.
    -Tüm organ nakilli (kemik iliği nakli hariç) hastalara koşulsuz maluliyet verildi.
    -Böbrek nakli sonrası uygulanan kontrol muayeneleri kaldırıldı.
    -Diyalize girmeyen kronik böbrek yetmezliği olan hastalara maluliyet hakkı geldi.

KANSER OLANA 18 AY EMEKLİLIK

-Tüm kanser hastaları, tanı aldıktan sonra koşulsuz olarak 18 ay boyunca malul kabul edildi. Bu hastalara ayrıca tedavi süresince maluliyet hakkı verildi.
    -Kanserlere ve endokrin hastalıklara bağlı gelişen ve tedavisi olmayan ağır elektrolit bozuklukları listeye eklendi. Kemik iliği naklinden itibaren hastalar 12 ay süreyle malul kabul edildi.
    -Kan kanseri hastasına tanı aldıktan sonra 24 ay malul olabilme hakkı getirildi.

SİNİR HASTALIĞI LİSTEYE GİRDİ

-Tedavisi olmayan ve kişinin çalışmasına olanak vermeyen genetik hastalıklar maluliyet listesine girdi.
    -Otizm gibi yaygın gelişim bozuklukları malul sayılma kriterlerine eklendi.
    -Yürüyememe, standart toplu taşıma araçlarını kullanamama durumunda sigortalı malul sayıldı.
    -MS, Parkinson, Alzheimer hastalığı, demans, sara gibi güncel nörolojik hastalıklar kapsama alındı.
    -Bazı psikiyatrik hastalıklar maluliyet kriterlerine eklendi.

ŞEKER HASTASI İÇİN YENİ ŞART

-Kalp yetmezliği gibi güncel ve sık görülen kardiyolojik hastalıklar ile ilgili kriterler ilk kez oluşturuldu.
    -Sindirim sistemi kanamaları ve pankreatit gibi eski yönetmelikte olmayan birçok hastalık eklendi.
    -Şeker hastalığına ilişkin maluliyet kriterleri genişletildi, en az 3 organının bozulması maluliyet kriteri olarak kabul edildi.

UYKUSUZLUK DA KAPSAMDA

-Astım, KOAH, uyku bozuklukları gibi sık görülen solunum sistemi hastalıkları için ilk kez maluliyet kriterleri oluşturuldu.
    -Yardımcı solunum cihazını kullanan hastalar bakıma muhtaç olarak kabul edildi.
    -Verem hastalarına 2 yıl süreyle maluliyet hakkı getirildi.

Kaynak: star GAZETE

arkadaşlar benim tahminimce bu yasa önceki emekliler için digil....nasıl derseniz tanısı yenikonmuş tedaviye başlanan hastalara 60üzeriraporverilir,,, vede 10yıl sgk başlangıcı .1800pirimi olanlara tedavi süresince ,,hani 15ay..18ay ..24ay..malül emeklikabul edilip buaylar icersinde 970tl. verilecek......bu ayları sona erdiginde tedavisonucuna göre tekrar salık raporu istenecek yine60üzeri ise yatırdıgı pirim süresi vede miktarına göre aylık hesaplaması yapılıp 970digilde normalemekli maaşına gececek yani kısacası15...24ay neyse 970alacaksın sonrasında ise 60üzeri digilsen maaşyok ,,,üzeri isen normal maaşdan devam edeksin .......................yanlışım varmı

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    26.12-2016
    Saat
    18:57
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yasin malülen emekli olman için 10 yıl 1800 prim şartların olmalı hiç primin yok ise malülen nede başka türlü emekli olursun

Üye
    ferdi4141 Avatarı

Gerçek Adı
    Ferdi
    Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Onlwolf olmaz öyle şey cok sacma i yarin sgk yi arasi da aslini orenelim bari. Bu

Üye
    onlwolf Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    03:52
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yukarda 24tvnin haber gönderdim

Üye
    hasan09800 Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    01.09-2016
    Saat
    23:12
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben haziran ayında malülen emekli oldum 805-82(SAGLIK GİDERİ)=723tl maaş alıyorum.bagkurdan SAGLIK GİDERİNİN NE OLDUGUNU DA BİLMİYORUM

Üye
    turan yılmaz Avatarı

Gerçek Adı
    duran
    Son Giriş
    12.02-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya sayın sevgili arkadaşlar şunu karıştırıyosunuz malulen ve engelli olduğu için erken emekli olmak farklı şeyler malulen emeklilik şudur ssk lıyken rahatszlanan hastalanan veya kaza geçiren ssk girişi olduktan sonra aktif çalışırken veya işten ayrıldıktan sonra yani kısacası sgk girişi rahatsızlıktan önce olan ve 60 raporu olan 1800 gün ve 10 yıl süre bu şekilde raporu ssk 60 olarak kabul ederse malulen emekli olur ve çalışamaz destek primi ödeyerekde olsa çalışamaz tespit edilirse aldığı tüm maaşlar 50 elli zamlı geri istenir bir diğeri rahatsızlık doğuştan veya sonradan ssk yokken veya varken farketmiyor rapor alıp bunu deftarlığa verip vergi indiriminden faydalanıp 1 derece 2 derece ve 3 derece diye 1 derece en az 3600 olması lazım ve 15 yıl 18 yıl ve 21 yıl galiba primini doldurup emekli olunur bu engellilere tanınmış erken emekliliktir ve emekli olduktan sonrada ssklı çalışılabiliyor destek primi ödenerek bunu hep karıştırılıyor malulen ve engellilere tanınan erken emeklilik ikisi farklı şeyler

Üye
    ferdi4141 Avatarı

Gerçek Adı
    Ferdi
    Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bugün gittim ve maaşı çektim yine aynı 700 tl yani zamyok yalan degildir belki bakanda söyledi izledim ama şartları vardır herkeze değildir. ?

Sayfa 3 / 16 İlkİlk 123456713 ... SonSon