alisveris.engelliler.biz | Tekerlekli sandalye, akülü sandalye, çocuk ürünleri vb. tüm şey Engelliler.Biz alışveriş sitemizde
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 23 mesajın 1-15 arasındakiler
Vergi indirimi ile emeklilik mi avantajlı malulen emeklilik mi?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

alex_16 Vergi indirimi ile emeklilik mi avantajlı malulen emeklilik mi?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    ben epilepsi sara hastasıyım malülenmi emeklilik avantajlı yoksa vergi indirimimi rapor %40 vergi indirimi almadım şu anda çalışamadığım için rapor 3 ay önce aldım

OturanBoğa

% 40 ve üzeri rapor alamazsanız (Epilepsi teşhisi kondu. Vergi indirimi raporu almak için ne yapmalıyım?), -malulen emekli zaten olamazsınız ama- vergi indirimi ile erken Yaşlılık emekliliğinden de yararlanamazsınız.

İlk sigortalılığınız 1 ekim 2008'den önce ise ve ssk (4a) statüsünde emekli olacaksanız, sakatlıktan dolayı defterdarlıktan vergi indirimi hak etmelisiniz. Bu hakkı elde ederseniz, emeklilik için şu tabloya tabi olursunuz:

Not: Malulen emekli olabilmek için aşağıdaki şartlar gerekli:

1. Epilepsi – konvülsif epilepsi: (grand mal veya psikomotor) Tipik bir nöbetin detaylı bir şekilde tarif edilerek belgelendirildiği, ilişkili olan tüm olayları içeren; en az 3 aylık tedaviye rağmen ayda üç ve üçten fazla yaşanan ve beraberinde;
    A. Gündüz yaşanan ataklar (bilinç kaybı ve konvülsif nöbetler)
    veya
    B. Gün boyunca aktiviteyi belirgin olarak kötüleştiren artçıları bulunan gece atakları.
    2. Epilepsi – nonkonvülsif epilepsi: (petit mal, psikomotor, fokal) İlişkili olan tüm olayları içeren tipik bir nöbet şeklinin detaylı bir şekilde tarif edilerek belgelendirildiği, en az 3 aylık tedaviye rağmen haftada birden daha sık ortaya çıkan ve beraberinde
    A. Bilinç değişiklikleri veya bilinç kaybı ve atipik davranış gibi geçici postiktal bulguların olması
    veya
    B. Gün boyunca aktiviteyi belirgin olarak kötüleştirmesi.

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

alex_16

raporum var %40 sigorta giriş tarihi 1996 pirim gün sayısı 4900 rapor düşürme kalktımı bu doğrumu

OturanBoğa

Doğru değil. Rapor oranı ne olursa olsun nihai kararı Ankara veriyor...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

AZİZKAYA

merhaba,
    vergi indirimi raporları hakkındaki değişikliği resmi gazetede okudum. verilen raporu vergi dairesi kabuletmesi gerektiği yönünde karar var. buna göre 1996 yılında işkur tarafından işe girmek için aldığın %40 oranlı sürekli ibareli raporu ile vergi dairesine müracaat edebilir miyim. kabul edilir mi?
    bilgisi olan var mıdır? teşekkürler

keremöz

arkadaslar merhaba ben göz tüberkülozu hastasiyim sol göz görmüyor sag göz ise tedavi görüyorum sag gözümün durumu hic iyidegil ilaclarla görüyorum ve bu %52 engelverdiler ama ankara bunu %32 düsürmüs vayve adamlara bak bir insanin hayatiyla oynamak bukadar kolaymis demekki adalete bak ama ben yilmayacam yola devam selamlar saygilar

alex_16

aziz kaya yeniden heyete girersin çok zaman geçmiş

OturanBoğa

Dediğim gibi, son merci Ankara'dır. Bunun dışındaki bilgiler yanlıştır.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

sersır2005

bu epilepsinin malullüğü ile yazdığınız son 3 ağustosta yayınlanan yasa da belirtilen şartlarmı

asanur

bu sitede artık ankaranın oranı düşürme yetkisinin olmadığı okumuştum.hangisi doğru?

OturanBoğa

Evet Serkan, yeni yayınlanan maluliyet cetveli'ne göre

Sabri, son karar mercii Ankara. Malilye bunu böyle uyguluyor.

asanur

OturanBoğa;
    Ankaranın % 73 bir raporu indirme yetkisi varmı? eğer yoksa onay gelince emeklilik için uygulamam gereken yol ve yöntemler nelerdir yardımcı olursanız sevinirim

Üye
    Gerçek Adı
    Havcı
    Son Giriş
    02.05-2014
    Saat
    11:31
    Yaşadığı Yer
    Güneydoğu'nun Paris'i

merveenes

Bülent bey emeklilik tablosunda 1 den 18'e kadar kırmızı rakamlar neyi ifade ediyor

allakasi

kırmızı rakamlar şıkları ifade ediyor önemli birşey degil

asanur ankara düşürmez deniyor fakat hala düşe bilirde yüksele bilirde rapor oranı degiş meye bilirde heyetin insafiyetine kalmış egerki onaylanırsa yapmanız gereken pirim ve yıl tamamsa sgk ya emeklilik için başvurmanız yeterli

asanur

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    allakasi;

Hani onla ilgili yasa çıkmıştı da Ankara indiremez deniliyordu!Bu adamlar T.C. kanunlarını hiçe mi sayıyorlar.

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye