Engelliler.Biz 4-7 Aralık tarihlerinde Engelsiz Yaşam Fuarı'nda
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
SSK emeklisi kişi vefat eden eşinin emekli maaşını alabilir mi?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

seker kiz SSK emeklisi kişi vefat eden eşinin emekli maaşını alabilir mi?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Ssk emeklisi bir kişi ölmüş olan eşinin bağkur emekli maaşını da alabilirmi ? Emekli bir kişinin iki maaşıda alma hakkı varmı ?
    Dul bir kızı ve bir torunu var. Adam kızı ile ölmüş eşinden kalan bağkur maaşını bölüşüyor ancak kızını maddi konuda madur ediyor.
    Bu konuda herhangi hukuki bir hakkı var mı ?

shukufe

insanlar cesit cesit para icin evlat bile taninmiyor ama
    amasi olen esinden maas almasi kanunen var degilmi; o halde aliyor hakkidir olmasa zaten vermezler
    gonul isterdi ki bi baba dul kizi icin vaz gecseydi ama dedigim gibi nefis....

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

seker kiz

Evet aldığına göre kanunen hakkı demek ki.Ama mantığım böyle bir hakkı kaldırmadığı için sorma gereği duydum belkide..Dul kızı ve torunu varken ve onlar madur durumdayken babası nasıl olurda iki maaşı da alır aklım almıyor ...

exalans77

malesef böyle bir hak var dul kızı sadece 140 ile 200 tl arasında bır maaştan pay alabılıyot ılk başta nıkahlı esı varsa çoçukları belli oranda maaş alıyor ve mantıkla bagdaşmasa böyle malesef.

OturanBoğa

Evet, SSK'dan emekli biri eşinden akaln Dul aylığını da alır.
    Kızını maddi konuda mağdur ediyor derken ne demek istediğini anlamadım? Yani, yetim maaşı alan kızına bu parayı vermiyor mu?

seker kiz

Kızı kendine düşen payı alıyor ama çok az bir miktar düşüyor payına.Babası kızını ihtiyaçlarını karşılamıyor.Onu sıkıntıya sokuyor.kadıncaz oğlunun okul harçlığını bile komşularından almak zorunda kalıyor.Sigara parası bulamıyor .

OturanBoğa

Anladım. Bu tür bir mağduriyet için ne yapılabilir bilmiyorum. Sanırım SHÇEK'e başvuru yapılabilir...

shukufe

babasi almasada yetim kiz ayni parayi alir gibi biliyorum
    kizi almazsa babasi 4\3 kizida alirsa yarisi diye biliyorum
    onun icin canini sikma sekerkiz babasinin maasa ortak olmasi kizi icin bisi degistirmiyo galiba

Üye
    Gerçek Adı
    PERİHAN
    Son Giriş
    08.11-2010
    Saat
    08:40
    Yaşadığı Yer
    antalya/merkez

periş

Eşler den kim önce merhum olursa olsun, emekliyse eşi dul aylığından kız çocuğu da yetim aylığından yararlanıyor... Benim de babam vefat etti 2004'te 2008 evlenene kadar yetim maaşı aldım anneme daha çok pay düşüyor haliyle...

Üye
    Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    04:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Blog Mesajları
    22
    Twitter Hesabım

Kalem

şekerkız ablacım bahsettiğin bayan oğlu öğrenci oldugu için kaymakamlığa yardım için başvurabilir. Hele okuyan bir öğrencinin harçlık bulmada bile sorun yaşaması sosyal devlet anlayışının kabul edemeyecegi bir husustur. Okul sürecinde uygun yaşam ortamı bulamayan yoksulluk sınırı altında yaşayan öğrencilere kaymakamlıklar yardım eder,etmek zorundadır. Anne, oğlu için okula başvurabilir okula gelen yardımlardan çocugunun faydalanmasını talep edebilir. İsterse dogrudan kaymakamlıga gider yardım talep edebilir.
    Ayrıca belediyeden yakacak, yiyecek vs yardımı talep edebilir. Sosyal dayanışmaya başvurabilir oglu için.

Ayrıca anne, TMK 364. maddeye dayanarak babasına nafaka davası açabilir. Bence bu seçeneği degerlendirsin muhakkak. Eğer yoksulluk sınırının altında yaşıyor ve çocuguyla birlikte sıkıntı çekiyor acil ihtiyaçlarını karşılamada sorun yaşıyorsa babasına nafaka davası açsın. Bu konuda bir avukatdan görüş alsın.

seker kiz

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Teşekkürler ablacım

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye