Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 37 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    umursamaz Avatarı

Gerçek Adı
    Umut
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    G.antep

umursamaz SGK'dan yetim maaşı alırken memur oldum. Yetim maaşını iptal ettirmeli miyim?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2000 Yılında SSK dan yetim maaşı almaya başladım. 2006 yılındada emekli sandığına bağlı memur oldum. Memur olduğum yıldan beri yetim maaşını almaya devam ettim.
    Bu konuda ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.

Üye
    hasan tahsin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan Tahsin
    Son Giriş
    24.01-2015
    Saat
    22:21

hasan tahsin

Hayır yetim aylığınız kesilmez, önemli olan 2008 yılından önce memur olmanız ve yetim aylığını almaya başlamış olmanızdır.
    Hiç bir problem olmadan kendi kurumunuzdan emekli oluncaya kadar yetim aylığını alabilirsiniz, yalandan yere dilekçe verip kestirmeyin zaten hemen kesmezler size hemen açıklama yapar sgk.
    Benden söylemesi sizlere çünkü memur olmasının hiç bir sakıncası yoktur, çünkü 2008 den önce memur olmuş ve yetim aylığını almaya başlamış,saygılarımla.

Üye
    elif_kız Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    18.05-2015
    Saat
    17:26
    Yaşadığı Yer
    türkiye en güzel ili.

elif_kız

hasan bey anlamadım yazdıklarınızı. memur olduktan sonra nasıl hak oluyor

Üye
    hasan tahsin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan Tahsin
    Son Giriş
    24.01-2015
    Saat
    22:21

hasan tahsin

arkadaşlar bu özürlü aylığı değil, yetim aylığı 2008 den önce ssk dan anne-babadan dolayı bağlanmış yetim aylıkları eğer engelli çalışıyorsa da kendi kurumundan emekli oluncayada kadar alabilirler.

Umursamaz rumuzlu arkadaşımızın sorduğu soruya bülent bey yanlış cevap vermiş, gözden kaçmıştır. Bülent bey hangisine yetişsin, ama bu arkadaşımız yetim aylığını çalışırken alabilir, ta ki kendi kurumundan emekli oluncaya kadar. önemli olan yetim aylığının 2008 den önce bağlanmış olmasıdır,saygılarımla.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Tahsin bey, düzeltme için teşekkür ederim. Ben yine Ekim 2008 ayrıntısını atladım...

Not: Yukarıya yazmış olduğum yanlış bilgi içeren mesajımı kafa karıştırmasın diye sildim.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    bayramkorkmaz Avatarı

Gerçek Adı
    bayram korkmaz
    Son Giriş
    21.02-2014
    Saat
    23:52
    Yaşadığı Yer
    izmir/karabağlar

bayramkorkmaz

ben 1996 dan beri bağkurdan yetim aylığı alıyorum. önümüzdeki meb özürlü alımında yerleştirilirsem maaşım kesilecek mi yani?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Siz kendi memuriyetinizden emekli oluncaya dek yetim aylığınız kesilmeyecek.
    1 Ekim 2008'den sonra yetim aylığı almaya başlasaydınız, kesilirdi.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    nacar Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalbimin attıgı yer

nacar

ben % 88 engeelliyim 1999'dan beri babamdan ssk yetim maaşı alıyorum şimdi memur oldum aylgım kesilir mi

Üye
    sankha Avatarı

Gerçek Adı
    oktay
    Son Giriş
    24.01-2015
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    Tibet

sankha

bu konu benimde kafamı karıştırdı bende babamdan yetim aylığı alıyordum 2003 yılında memur oldum ve yetim aylığımı kestirdim memur olduğum için ne yani başvursam yetim aylığımı farkıyla beraber alabiliyormuyum. daha önce yetim aylığı alanlar erkeklerde 25 yaşını doldurduğunda kesiliyordu o da yüksek öğretime devam ediyorsa, kızlarda evleninceye kadardı kanunmu değişti ve ben başvurabiliyormuyum.

Üye
    nurdane Avatarı

Gerçek Adı
    nurdane
    Son Giriş
    01.04-2015
    Saat
    14:20
    Yaşadığı Yer
    FETHIYE/MUĞLA

nurdane

Bende 2000 yılından bu yana sgk emeklı maası alıyordum 2010 da memur oldum ve kestırdım alabılır mıydım bende

Üye
    nacar Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalbimin attıgı yer

nacar

sgk sor cevaplarını buraya yazarsan sevinirim

Üye
    serkan005 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    21.05-2015
    Saat
    20:10
    Yaşadığı Yer
    mersin

serkan005

nacar se ne yaptın sgk ya sordun mu?

Üye
    nurdane Avatarı

Gerçek Adı
    nurdane
    Son Giriş
    01.04-2015
    Saat
    14:20
    Yaşadığı Yer
    FETHIYE/MUĞLA

nurdane

ben kadrolu memurum babam 2000 de vefat ettı ben 2010 da memeur oldum alıyor muyum ynaı

Üye
    nacar Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalbimin attıgı yer

nacar

serkan005;

ben göreve başlamadım o yüzden sormadım

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:37
    Yaşadığı Yer
    Konya

KKELEBEKK

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    nurdane;
    Hayır 2008'den sonra memur olduğunuz için alamazsınız..

Sayfa 1 / 3 123 SonSon