alisveris.engelliler.biz | Tekerlekli sandalye, akülü sandalye, çocuk ürünleri vb. tüm şey Engelliler.Biz alışveriş sitemizde
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 14 mesajın 1-14 arasındakiler
Özürlü Kimlik Kartı Çıkarmak İçin Yapmam Gereken İşlemler Nelerdir?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

defanss Özürlü Kimlik Kartı Çıkarmak İçin Yapmam Gereken İşlemler Nelerdir?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Merhaba arkadaslar rahatsizligimdan dolayı % 100 raporum var.Özürlü kimlik karti çıkarmak istiyorum ya da çıkartabilme hakkım varmi.? İzlemem gereken yollar nelerdir?

Üye
    Gerçek Adı
    ramazan kaygusuz
    Son Giriş
    02.03-2014
    Saat
    22:05
    Yaşadığı Yer
    istanbul

ramko

siteden cevap gelmemiş olduğundan bildiğimi paylaşmak isterim. il sağlık müdürlüğünde çıkarıldığını biliyorum.
    yanlışsa ustadlar daha yardımcı olurlar diye düşünüyorum.

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

CAN_KUŞ

basbakanlık ozurluler ıdaresındende cıkarabılırsın ve sosyal hızmetlerden de cıkarabılırsın

azizkanmaz

ilk önce devlet hastanesi ne özürlü kimlik kartı için müracat edeceksin rapor için sonra aldığın raporu sosyal hizmetler il müdürlüğüne vereceksin bu kadar bir iki hafta içinde sana gel al diyorlar

defanss

Hocam ben daha raporu bugun aldim.Zaten heyet icin basvurumda sordular ne icin diye ben ozurluk kimlik karti cikartmak icin demistim.Bugun aldigim raporla tekrardan kart icin muracat mi edicem?

KaRe

tekrar rapor çıkartmanıza gerek yok o raporile müracat edebilirsiniz hatta çıkartmış olduğunuz raporun fotokopisini çektirip aslı gibidir kaşesi yaptırın raporu aldığınız hastahaneden bu şekildede müracat edebilirsiniz sorun olmaz ben bakım maaşı için çıkarttığım raporun fotokopisi ile müracat etmiştim sorun olmadı aldım kimliği..

azizkanmaz

defanss;
    raporu yeni aldıysan tamamdır

Üye
    Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Blog Mesajları
    2

LORD_55100

yaw dostlar bende 2009 tarihli %42 raporumla mebde memur oldum lakin bazı avantajlardan yaralanmak için özürlü kimlik kartı soruyorlar. mesela dijitürk ve diğer şeyler gibi. şimdi yeni yönetmelik 2010 aralık ayından sonrakiler geçerli deniliyor. buna rağmen var olan raporumla başvurabilirmiyim? ve sadece il sosyal hizmetler müdürlüğüne başvurmak yeterli mi?

ahmedd29

Yeterli...

KaRe

2009 tarihli raporu kabul etmeyebilirler yinede bulunduğunuz ildeki sosyal hizmetler il müdürlüğüne bir sorun

defanss

İnanin arkadaslar bende okuduklarımdan kafam karisti.Ben dun itibariyle yuzde 100 rapor aldim.Diyelimki 1 ay sonra calismaya basladim.Sigortali oldum.Ole bir karmasik sistem ki vergi indirim icin, malulen emekli olmak icin,OTV indirim icin vs vs yenidenmi heyete felan cikiyoruz.Aldigim bu rapor yeterli olmuyormu.Ya bu doktorlar hastaligima bakip ozurlu karti icinmis yuzde 100 verelim sonra yukardaki saydiklarima gelince bi anda yuzde oranimi indirirmi diyorlar napiyorlar bu nasil is anlayamadım gitti.

hakanaca

Değerli arkadaşlar durum şöyle elinizdeki raporla sosyal hizmetlere gidiyorsunuz gereğini onlar halediyor 2 de vesikalık resim ihtiyaç ola bilir elinizdeki raporların herhan gibir devlet hastanesi veya rapor verme yetkili bir hastaneden aslı gibidir baş hekim kaşesi ile baş vura bilirsiniz bu arada foto kopi olmalı aslın vermeyin hiç bir yere foto kopinin üzerine aslı gibidir kaşesi yeterli 5 adet foto kopi yeterli olacaktır lazım olur

OturanBoğa

1 resim ve bir raporla (noter onaylı nüsha iş görür) birlikte Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na gidiyorsunuz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

defanss

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Aynen bulent abi ve diger arkadasimlarima tsk ediyorum.Bugun gittim formu dolduldum.Gerekli olan raporumun fotokopisini aslinin aynidir kasesi ile basvurdum.1-2 Hafta icersinde gelir dediler.

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye